teleports.ubports - en to fi translation catalogue (225 entries)

en: Back
fi: Takaisin

en: Choose a country
fi: Valitse maa

en: Search country name...
fi: Hae maan nimellä...

en: The message will be deleted for all users in the chat. Do you really want to delete it?
fi: Viesti poistetaan kaikilta keskusteluun osallistuvilta. Haluatko todella poistaa sen?

en: The message will be deleted only for you. Do you really want to delete it?
fi: Viesti poistetaan vain sinulta. Haluatko todella poistaa sen?

en: Delete
fi: Poista

en: %1 member | %1 members
fi[0]: %1 jäsen
fi[1]: %1 jäsentä

en: Edit message
fi: Muokkaa viestiä

en: Edited
fi: Muokattu

en: Okay
fi: OK

en: Cancel
fi: Peru

en: Send
fi: Lähetä

en: Enter optional message...
fi: Syötä vaihtoehtoinen viesti...

en: Schedule message:
fi: Aikatauluta viesti:

en: Send immediately
fi: Lähetä välittömästi

en: Wait until specified date and time
fi: Odota tiettyä ajankohtaa

en: Wait until the receiver goes online
fi: Odota kunnes vastaanottaja on verkossa

en: %1 second | %1 seconds
fi[0]: %1 sekunti
fi[1]: %1 sekuntia

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: 1 hour
fi: 1 tunti

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: 1 week
fi: 1 viikko

en: Members: %1
fi: Jäseniä: %1

en: Channel called <b>%1</b> created
fi: Kanava nimeltä <b>%1</b> luotu

en: %1 created a group called <b>%2</b>
fi: %1 loi ryhmän nimeltä <b>%2</b>

en: Copy
fi: Kopioi

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reply
fi: Vastaa

en: Sticker Pack info
fi: Tarrapaketin tietoja

en: Forward
fi: Edelleenlähetä

en: %1 joined the group
fi: %1 liittyi ryhmään

en: %1 added %2
fi: %1 lisäsi henkilön %2

en: Unknown joined group
fi: Tuntematon liittyi ryhmään

en: %1 user(s) |
fi[0]: %1 käyttäjä
fi[1]: %1 käyttäjää

en: Channel photo has been changed:
fi: Kanavan kuva on vaihdettu:

en: %1 changed the chat photo:
fi: %1 vaihtoi keskustelun kuvan:

en: Channel title has been changed to <b>%1</b>
fi: Kanavan otsikoksi on muutettu <b>%1</b>

en: %1 changed the chat title to <b>%2</b>
fi: %1 vaihtoi keskustelun otsikoksi <b>%2</b>

en: %1 left the group
fi: %1 poistui ryhmästä

note: TRANSLATORS: Notification message saying: person A removed person B (from a group)
en: %1 removed %2
fi: %1 poisti henkilön %2

en: Channel photo has been removed
fi: Kanavan kuva on poistettu

en: %1 deleted the chat photo
fi: %1 poisti keskustelun kuvan

en: Group has been upgraded to Supergroup
fi: Ryhmä on päivitetty superryhmäksi

en: %1 has joined Telegram!
fi: %1 liittyi Telegramiin!

en: Forwarded from %1
fi: Edelleenlähetetty henkilöltä %1

note: TRANSLATORS: This is the duration of a phone call in hours:minutes:seconds format
en: Duration: %1:%2:%3
fi: Kesto: %1:%2:%3

en: Voice note
fi: Puheviesti

en: %1 joined by invite link
fi: %1 liittyi kutsulinkin kautta

en: %1 pinned a message
fi: %1 kiinnitti viestin

en: A screenshot has been taken
fi: Kuvakaappaus otettu

en: Missing label...
fi: Nimiöinti puuttuu...

en: Unsupported message
fi: Ei tuettu viesti

en: Unknown message type, see logfile for details...
fi: Tunnistamaton viestityyppi, katso tarkemmat tiedot lokitiedostosta...

en: Are you sure you want to clear the history?
fi: Oletko varma että haluat tyhjentää historian?

en: Clear history
fi: Tyhjennä historia

en: Are you sure you want to leave this chat?
fi: Oletko varma että haluat poistua tästä keskustelusta?

en: Leave
fi: Poistu

en: Join group
fi: Liity ryhmään

en: Close
fi: Sulje

en: About
fi: Yleistä

note: TRANSLATORS: Application name.
en: TELEports
fi: TELEportit

en: Version %1
fi: Versio %1

en: Get the source
fi: Lähdekoodi

en: Report issues
fi: Ilmoita ongelmasta

en: Help translate
fi: Auta käännöksessä

en: Group Details
fi: Ryhmän tiedot

en: Profile
fi: Profiili

en: Send message
fi: Lähetä viesti

en: Edit user data and press Save
fi: Muokkaa käyttäjän tietoja ja paina Tallenna

en: Save
fi: Tallenna

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: %1 group in common | %1 groups in common
fi[0]: %1 yhteinen ryhmä
fi[1]: %1 yhteistä ryhmää

en: Encryption Key
fi: Salausavain

en: Settings
fi: Asetukset

en: Search
fi: Etsi

en: All
fi: Kaikki

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: Personal
fi: Henkilökohtainen

en: Unread
fi: Lukematon

en: Saved Messages
fi: Tallennetut viestit

en: Contacts
fi: Yhteystiedot

en: Leave chat
fi: Poistu keskustelusta

en: Do you want to forward the selected messages to %1?
fi: Haluatko edelleenlähettää valitut viestit henkilölle %1?

en: Connecting
fi: Yhdistetään

en: Offline
fi: Ei paikalla

en: Online
fi: Paikalla

en: Connecting To Proxy
fi: Yhdistetään välityspalvelimeen

en: Updating
fi: Päivitetään

en: Connectivity
fi: Yhteyden tila

en: Telegram connectivity status:
fi: Telegramin yhteyden tila:

en: Ubuntu Touch connectivity status:
fi: Ubuntu Touchin yhteyden tila:

en: Ubuntu Touch bandwith limited
fi: Ubuntu Touchin kaistanleveys on rajoitettu

en: Ubuntu Touch bandwith not limited
fi: Ubuntu Touchin kaistanleveyttä ei ole rajoitettu

en: Good bye!
fi: Näkemiin!

en: Disconnecting...
fi: Katkaistaan yhteys...

en: , %1 online | , %1 online
fi[0]: , %1 paikalla
fi[1]: , %1 paikalla

en: Telegram
fi: Telegram-viestitin

en: You are not allowed to post in this channel
fi: Sinulla ei ole lupaa lähettää viestejä tälle kanavalle

en: Waiting for other party to accept the secret chat...
fi: Odotetaan, että toinen osapuoli hyväksyy salaisen keskustelun...

en: Secret chat has been closed
fi: Salainen keskustelu on suljettu

en: You left this group
fi: Poistuit tästä ryhmästä

en: You have been banned
fi: Sinulle on asetettu porttikielto

en: You are not allowed to post in this group
fi: Sinulla ei ole lupaa lähettää viestejä tässä ryhmässä

en: You can't write here. Reason unkown
fi: Et voi kirjoittaa tähän. Ei tietoa syystä

en: Join
fi: Liity

en: Type a message...
fi: Kirjoita viesti...

en: <<< Swipe to cancel
fi: <<< Pyyhkäise peruaksesi

en: Do you want to share your location with %1?
fi: Haluatko jakaa sijaintisi henkilön %1 kanssa?

en: Requesting location from OS...
fi: Pyydetään sijaintia käyttöjärjestelmältä...

en: Content Picker
fi: Sisällönvalitsin

en: Share
fi: Jaa

en: Check the image or the text. If they match with the ones on <b>%1</b>'s device, end-to-end cryptography is granted.
fi: Tarkista kuva tai teksti. Mikäli täsmäävät <b>%1</b>:n laitteessa olevien kanssa, päästäpäähän salaustekniikka myönnetään.

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Delete account
fi: Poista käyttäjätili

en: Connectivity status
fi: Yhteyden tila

en: Warning: Logging out will delete all local data from this device, including secret chats. Are you still sure you want to log out?
fi: Varoitus: Uloskirjautuminen poistaa kaiken paikallisen datan tästä laitteesta, salaiset keskustelut mukaanlukien. Oletko varma että haluat kirjautua ulos?

en: Add Contact
fi: Lisää yhteystieto

en: Import Contact
fi: Tuo yhteystieto

en: The contact will be added. First and last name are optional
fi: Lisätään yhteystieto. Etu- ja sukunimi ovat valinnaisia

en: Add
fi: Lisää

en: Phone no
fi: Puhelinnro

en: Secret Chat
fi: Salainen keskustelu

en: The contact will be deleted. Are you sure?
fi: Yhteystieto poistetaan. Oletko varma?

en: Enter Code
fi: Syötä koodi

en: Code
fi: Koodi

en: Enter Password
fi: Syötä salasana

en: Password
fi: Salasana

en: Password hint: %1
fi: Salasanavihje: %1

en: Next...
fi: Seuraava...

en: Enter Phone Number
fi: Syötä puhelinnumero

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Please confirm your country code and enter your phone number.
fi: Ole hyvä ja varmista maakoodi ja syötä puhelinnumerosi.

en: Enter your Name
fi: Kirjoita nimesi

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Invalid phone number!
fi: Epäkelpo puhelinnumero!

en: Invalid code!
fi: Epäkelpo koodi!

en: Invalid password!
fi: Epäkelpo salasana!

en: Auth code not expected right now
fi: Varmistuskoodia ei odotettu juuri nyt

en: Oops! Internal error.
fi: Ups! Sisäinen virhe.

en: Error
fi: Virhe

en: No valid location received after 180 seconds!
fi: Validia sijaintia ei vastaanotettu 180 sekunnissa!

en: Username <b>@%1</b> not found
fi: Käyttäjänimeä <b>@%1</b> ei löydy

en: Push Registration Failed
fi: Push- rekisteröinti epäonnistui

en: No Ubuntu One
fi: Ei Ubuntu Onea

en: Please connect to Ubuntu One to receive push notifications.
fi: Ole hyvä ja kirjaudu Ubuntu One- palveluun saadaksesi push- ilmoituksia.

en: Draft:
fi: Luonnos:

en: Me
fi: Minä

en: is doing something...
fi: tekee jotakin...

en: are doing something...
fi: tekevät jotakin...

en: is typing...
fi: on kirjoittamassa...

en: are typing...
fi: ovat kirjoittamassa...

en: is uploading a photo...
fi: lähettää kuvaa...

en: is uploading a video...
fi: lähettää videota...

en: is choosing a sticker...
fi: valitsee tarraa...

en: GIF
fi: GIF-muoto

en: created this group
fi: loi tämän ryhmän

en: Call Declined
fi: Puhelu hylätty

en: Call Disconnected
fi: Puhelu katkaistu

en: Call Ended
fi: Puhelu päättyi

en: Outgoing Call (%1)
fi: Lähtevä puhelu (%1)

en: Incoming Call (%1)
fi: Saapuva puhelu

en: Cancelled Call
fi: Puhelu peruttu

en: Missed Call
fi: Vastaamaton puhelu

en: Call
fi: Puhelu

en: added one or more members
fi: lisäsi yhden tai useamman käyttäjän

en: joined the group
fi: liittyi ryhmään

en: changed the chat photo
fi: muutti keskustelun kuvaa

en: changed the chat title
fi: muutti keskustelun otsikkoa

en: left the group
fi: poistui ryhmästä

en: removed a member
fi: poisti jäsenen

en: deleted the chat photo
fi: poisti keskustelun kuvan

en: joined the group via the public link
fi: liittyi ryhmään julkisen linkin kautta

en: upgraded to supergroup
fi: päivitettiin superryhmäksi

en: has joined Telegram!
fi: liittyi Telegramiin!

en: Today
fi: Tänään

en: Yesterday
fi: Eilen

note: TRANSLATORS: String in date separator label. For messages of pas years: date number, month name and year
en: dd MMMM yyyy
fi: dd. MMMMta yyyy

note: TRANSLATORS: String in date separator label. For messages older that a week but within the current year: date number and month name
en: dd MMMM
fi: dd. MMMM

en: Location
fi: Sijainti

en: Photo
fi: Valokuva

en: Photo,
fi: Kuva,

en: Pinned Message
fi: Kiinnitetty viesti

en: Sticker
fi: Tarra

en: Video message
fi: Videoviesti

en: Voice message
fi: Ääniviesti

en: Voice message,
fi: Ääniviesti,

en: Unimplemented:
fi: Istuttamaton:

en: Unread Messages
fi: Lukemattomat viestit

en: Last seen one month ago
fi: Nähty viimeksi kuukausi sitten

en: Last seen one week ago
fi: Nähty viimeksi viikko sitten

en: Last seen
fi: Nähty viimeksi

en: Seen recently
fi: Nähty hiljattain

en: sent you a message
fi: lähetti sinulle viestin

en: sent you a photo
fi: lähetti sinulle kuvan

en: sent you a sticker
fi: lähetti sinulle tarran

en: sent you a video
fi: lähetti sinulle videon

en: sent you a document
fi: lähetti sinulle asiakirjan

en: sent you an audio message
fi: lähetti sinulle ääniviestin

en: sent you a voice message
fi: lähetti sinulle puheviestin

en: shared a contact with you
fi: jakoi yhteystiedon kanssasi

en: sent you a map
fi: lähetti sinulle kartan

en: %1 sent a message to the group
fi: %1 lähetti viestin ryhmään

en: %1 sent a photo to the group
fi: %1 lähetti kuvan ryhmään

en: %1 sent a sticker to the group
fi: %1 lähetti tarran ryhmään

en: %1 sent a video to the group
fi: %1 lähetti videon ryhmään

en: %1 sent a document to the group
fi: %1 lähetti asiakirjan ryhmään

en: %1 sent a voice message to the group
fi: %1 lähetti puheviestin ryhmään

en: %1 sent a GIF to the group
fi: %1 lähetti GIF-kuvan ryhmään

en: %1 sent a contact to the group
fi: %1 lähetti yhteystiedon ryhmään

en: %1 sent a map to the group
fi: %1 lähetti kartan ryhmään

en: %1 invited you to the group
fi: %1 kutsui sinut ryhmään

en: %1 changed group name
fi: %1 muutti ryhmän nimeä

en: %1 changed group photo
fi: %1 muutti ryhmän kuvaa

note: TRANSLATORS: Notification message saying: person A invited person B (to a group)
en: %1 invited %2
fi: %1 kutsui henkilön %2

en: %1 removed you from the group
fi: %1 poisti sinut ryhmästä

en: %1 has left the group
fi: %1 poistui ryhmästä

en: %1 has returned to the group
fi: %1 palasi ryhmään

note: TRANSLATORS: This format string tells who has checked in (in a geographical location).
en: %1 has checked-in
fi: %1 on saapunut paikalle

note: TRANSLATORS: This format string tells who has just joined Telegram.
en: %1 joined Telegram!
fi: %1 liittyi Telegramiin!

en: New login from unrecognized device
fi: Uusi kirjautuminen tuntemattomasta laitteesta

en: updated profile photo
fi: päivitti profiilikuvan

en: You have a new message
fi: Sinulle on uusi viesti
