teleports.ubports - en to sc translation catalogue (222 entries)

en: Back
sc: In segus

en: Choose a country
sc: Sèbera unu paisu

en: Search country name...
sc: Chirca nòmine de su paisu...

en: The message will be deleted for all users in the chat. Do you really want to delete it?
sc: Custu messàgiu at a èssere cantzelladu pro totu is usuàrios de custa tzarrada. Seguru chi ddu boles cantzellare?

en: The message will be deleted only for you. Do you really want to delete it?
sc: Custu messàgiu at a èssere cantzelladu isceti pro tie. Seguru chi ddu boles cantzellare?

en: Delete
sc: Cantzella

en: %1 member | %1 members
sc[0]: %1 membru
sc[1]: %1 membros

en: %1 members, among them:
sc: %1 persones, intre issas:

en: Edit message
sc: Modifica su messàgiu

en: Edited
sc: Modificadu

en: Okay
sc: AB

en: Cancel
sc: Annulla

en: Send
sc: Imbia

en: Enter optional message...
sc: Iscrie unu messàgiu optzionale...

en: Members: %1
sc: Membros: %1

en: Channel called <b>%1</b> created
sc: Canale <b>%1</b> creadu

en: %1 created a group called <b>%2</b>
sc: %1 at creadu su grupu <b>%2</b>

en: Copy
sc: Còpia

en: Edit
sc: Modìfica

en: Reply
sc: Risponde

en: Sticker Pack info
sc: Informatzione de su pachete de adesivos

en: Forward
sc: Torra a imbiare

en: %1 joined the group
sc: %1 at aderidu a su grupu

en: %1 added %2
sc: %1 at agiuntu a %2

en: Unknown joined group
sc: Una persone at aderidu a su grupu

en: %1 user(s) |
sc[0]: %1 usuàriu(/-os)

en: Channel photo has been changed:
sc: Fotografia de su canale modificada:

en: %1 changed the chat photo:
sc: %1 at mudadu sa fotografia de sa tzarrada:

en: Channel title has been changed to <b>%1</b>
sc: Tìtulu de su canale modificadu: <b>%1</b>

en: %1 changed the chat title to <b>%2</b>
sc: %1 at mudadu su tìtulu de sa tzarrada: <b>%2</b>

en: %1 left the group
sc: %1 at lassadu su grupu

note: TRANSLATORS: Notification message saying: person A removed person B (from a group)
en: %1 removed %2
sc: %1 nch'at bogadu %2

en: Channel photo has been removed
sc: Fotografia de su canale cantzellada

en: %1 deleted the chat photo
sc: %1 at cantzelladu sa foto de sa tzarrada

en: Group has been upgraded to Supergroup
sc: Grupu atualizadu a supergrupu

en: %1 has joined Telegram!
sc: %1 at aderidu a Telegram!

en: Forwarded from %1
sc: Torradu a imbiare dae %1

note: TRANSLATORS: This is the duration of a phone call in hours:minutes:seconds format
en: Duration: %1:%2:%3
sc: Durada: %1.%2:%3

en: Voice note
sc: Nota vocale

en: Some date missing
sc: Ammancant datos

en: %1 joined by invite link
sc: %1 at aderidu pro mèdiu de unu ligàmene de invitu

en: %1 pinned a message
sc: %1 at apicadu unu messàgiu

en: A screenshot has been taken
sc: Istantànea fata

en: Message Unavailable...
sc: Su messàgiu no est a disponimentu...

en: Missing label...
sc: Ammancat s'eticheta...

en: Unsupported message
sc: Messàgiu no suportadu

en: Unknown message type, see logfile for details...
sc: Genia de messàgiu disconnota. Leghe is detàllios in su registru...

en: Are you sure you want to clear the history?
sc: Seguru chi boles isboidare sa cronologia?

en: Clear history
sc: Isbòida sa cronologia

en: Are you sure you want to leave this chat?
sc: Seguru chi boles essire dae custa tzarrada?

en: Leave
sc: Essi·nche

en: Join group
sc: Aderi a su grupu

en: Close
sc: Serra

en: About
sc: Informatziones

en: Version %1
sc: Versione %1

en: Get the source
sc: Otene su còdighe de orìgine

en: Report issues
sc: Signala unu problema

en: Help translate
sc: Agiuda·si a bortare

en: Group Details
sc: Detàllios de su grupu

en: Profile
sc: Profilu

en: Send message
sc: Imbia su messàgiu

en: Edit user data and press Save
sc: Modìfica is datos de s'usuàriu e preme Sarva

en: Save
sc: Sarva

en: First name
sc: Nòmine

en: Last name
sc: Sangunadu

en: Notifications
sc: Notìficas

en: %1 group in common | %1 groups in common
sc[0]: %1 grupu a cumone
sc[1]: %1 grupos a cumone

en: Encryption Key
sc: Crae de tzifradura

en: Settings
sc: Cunfiguratziones

en: Search
sc: Chirca

en: All
sc: Totus

en: Archived
sc: Archiviadas

en: Personal
sc: Personales

en: Unread
sc: Non lèghidos

en: Saved Messages
sc: Messàgios sarvados

en: Contacts
sc: Cuntatos

en: Leave chat
sc: Essi·nche dae sa tzarrada

en: Info
sc: Informatziones

en: Do you want to forward the selected messages to %1?
sc: Boles torrare a imbiare is messàgios seletzionados a %1?

en: Do you want to send the imported text to %1?
sc: Boles imbiare su testu importadu a %1?

en: Connecting
sc: Connetende

en: Offline
sc: Foras de lìnia

en: Online
sc: In lìnia

en: Connecting To Proxy
sc: Connetende a su serbidore intermediàriu

en: Updating
sc: Atualizende

en: Connectivity
sc: Connessione

en: Telegram connectivity status:
sc: Istadu de connessione de Telegram:

en: Ubuntu Touch connectivity status:
sc: Istadu de connessione de Ubuntu Touch:

en: Ubuntu Touch bandwith limited
sc: Àmpiu de banda de Ubuntu Touch limitadu

en: Ubuntu Touch bandwith not limited
sc: Àmpiu de banda de Ubuntu Touch non limitadu

en: Good bye!
sc: A si bìdere!

en: Disconnecting...
sc: Disconnetende...

en: The app will close automatically when the logout process ends.
    Please, don't close it manually!
sc: S'aplicatzione at a èssere serrada in automàticu comente as a essire de sa sessione.
    Non dda serres a manu.

en: , %1 online | , %1 online
sc[0]: , %1 in lìnia
sc[1]: , %1 in lìnia

en: You are not allowed to post in this channel
sc: Non podes publicare in custu canale

en: Waiting for other party to accept the secret chat...
sc: Isetende chi s'àtera parte atzetet sa tzarrada segreta...

en: Secret chat has been closed
sc: Tzarrada segreta serrada

en: You left this group
sc: As lassadu custu grupu

en: You have been banned
sc: T'ant bandidu

en: You are not allowed to post in this group
sc: Non podes publicare in custu grupu

en: You can't write here. Reason unkown
sc: Non podes iscrìere inoghe. Resone disconnota

en: Join
sc: Aderi

en: Type a message...
sc: Iscrie unu messàgiu...

en: <<< Swipe to cancel
sc: <<< Iscurre pro annullare

en: Do you want to share your location with %1?
sc: Boles cumpartzire sa positzione tua cun %1?

en: Requesting location from OS...
sc: Rechedende sa positzione a su SO...

en: Content Picker
sc: Seletore de cuntenutos

en: Check the image or the text. If they match with the ones on <b>%1</b>'s device, end-to-end cryptography is granted.
sc: Controlla s'immàgine o su testu. Si cointzident cun cussas de su dispositivu de <b>%1</b>, sa critografia de puntu a puntu est garantida.

en: Logout
sc: Essi

en: Delete account
sc: Cantzella custu contu

en: Connectivity status
sc: Istadu de sa connessione

en: Toggle message status indicators
sc: Cuncàmbia indicadores de istadu de is messàgios

en: Warning: Logging out will delete all local data from this device, including secret chats. Are you still sure you want to log out?
sc: Atentzione: essende de sa sessione s'ant a cantzellare totu is datos locales de custu dispositivu, fintzas is tzarradas segretas. Seguru chi boles essire?

en: Warning: Deleting the account will delete all the data you ever received or sent using telegram except for data you have explicitly saved outside the telegram cloud. Are you really really sure you want to delete your telegram account?
sc: Atentzione: cantzellende custu contu ant a èssere cantzellados totu is datos chi as retzidu o imbiadu pro mèdiu de Telegram francu cussos chi apas sarvadu in foras de sa nue de Telegram. Seguru chi boles a beru cantzellare su contu de Telegram tuo?

en: Add Contact
sc: Agiunghe cuntatu

en: Import Contact
sc: Importa unu cuntatu

en: The contact will be added. First and last name are optional
sc: Su cuntatu at a èssere agiuntu. Su nòmine e su sangunadu sunt optzionales

en: Add
sc: Agiunghe

en: Phone no
sc: Nùmeru de telèfonu

en: Secret Chat
sc: Tzarrada segreta

en: The contact will be deleted. Are you sure?
sc: Su cuntatu at a èssere cantzelladu. Boles sighire?

en: Enter Code
sc: Inserta·nche su còdighe

en: Code
sc: Còdighe

en: Enter Password
sc: Inserta·nche una crae

en: Password
sc: Crae

en: Password hint: %1
sc: Cussìgiu de sa crae: %1

en: Next...
sc: Sighi...

en: Enter Phone Number
sc: Inserta·nche su nùmeru de telèfonu

en: Phone number
sc: Nùmeru de telèfonu

en: Please confirm your country code and enter your phone number.
sc: Cunfirma su còdighe de paisu tuo e inserta·nche su nùmeru de telèfonu tuo.

en: Enter your Name
sc: Inserta·nche su nòmine tuo

en: First Name
sc: Nòmine

en: Last Name
sc: Sangunadu

en: Invalid phone number!
sc: Nùmeru de telèfonu non vàlidu

en: Invalid code!
sc: Còdighe non vàlidu

en: Invalid password!
sc: Sa crae no est vàlida

en: Auth code not expected right now
sc: Còdighe de autenticatzione no isetadu immoe

en: Oops! Internal error.
sc: Cess! Faddina interna.

en: Registration not expected right now
sc: Registratzione no isetada immoe

en: Error
sc: Faddina

en: No valid location received after 180 seconds!
sc: Nissuna positzione vàlida retzida a pustis de 180 segundos

en: Username <b>@%1</b> not found
sc: Nòmine utente <b>@%1</b> no agatadu

en: Push Registration Failed
sc: Faddina in in su registru Push

en: No Ubuntu One
sc: Nissunu contu Ubuntu One

en: Please connect to Ubuntu One to receive push notifications.
sc: Connete·ti a Ubuntu One pro retzire notìficas Push.

en: Draft:
sc: Abbotzu:

en: Me
sc: Deo

en: is doing something...
sc: est faghende carchi cosa...

en: are doing something...
sc: sunt faghende carchi cosa...

en: is typing...
sc: est iscriende...

en: are typing...
sc: sunt iscriende...

en: created this group
sc: at creadu custu grupu

en: Call Declined
sc: Mutida refudada

en: Call Disconnected
sc: Mutida disconnètida

en: Call Ended
sc: Mutida acabbada

en: Outgoing Call (%1)
sc: Mutida in essida (%1)

en: Incoming Call (%1)
sc: Mutida in intrada (%1)

en: Cancelled Call
sc: Mutida cantzellada

en: Missed Call
sc: Mutida pèrdida

en: Call
sc: Muti

en: added one or more members
sc: at agiuntu unu o prus membros

en: joined the group
sc: at aderidu a su grupu

en: changed the chat photo
sc: at mudadu sa fotografia de sa tzarrada

en: changed the chat title
sc: at mudadu su tìtulu de sa tzarrada

en: left the group
sc: at lassadu su grupu

en: removed a member
sc: at bogadu unu membru

en: deleted the chat photo
sc: at cantzelladu sa foto de sa tzarrada

en: joined the group via the public link
sc: at aderidu a su grupu pro mèdiu de su ligàmene pùblicu

en: upgraded to supergroup
sc: at atualizadu a supergrupu

en: Contact
sc: Cuntatu

en: has joined Telegram!
sc: at aderidu a Telegram

en: Today
sc: Oe

en: Yesterday
sc: Eris

en: Location
sc: Positzione

en: Photo
sc: Fotografias

en: Photo,
sc: Fotografias,

en: Pinned Message
sc: Messàgiu apicadu

en: Sticker
sc: Adesivu

en: Video
sc: Vìdeu

en: Video,
sc: Vìdeu,

en: Video message
sc: Messàgiu de vìdeu

en: Voice message
sc: Messàgiu vocale

en: Voice message,
sc: Messàgiu vocale,

en: Unknown origin
sc: Orìgine disconnotu

en: Unimplemented:
sc: No implementadu:

en: Unread Messages
sc: Messàgios non lèghidos

en: Last seen one month ago
sc: Ùrtima visualizatzione unu mese a oe

en: Last seen one week ago
sc: Ùrtima visualizatzione una chida a oe

en: Last seen
sc: Ùrtima visualizatzione

en: Seen recently
sc: Bidu de reghente

en: sent you a message
sc: t'at imbiadu unu messàgiu

en: sent you a photo
sc: t'at imbiadu una foto

en: sent you a sticker
sc: t'at imbiadu un'adesivu

en: sent you a video
sc: t'at imbiadu unu vìdeu

en: sent you a document
sc: t'at imbiadu unu documentu

en: sent you an audio message
sc: t'at imbiadu unu messàgiu de àudio

en: sent you a voice message
sc: t'at imbiadu unu messàgiu vocale

en: shared a contact with you
sc: at cumpartzidu unu cuntatu cun tegus

en: sent you a map
sc: t'at imbiadu una mapa

en: %1 sent a message to the group
sc: %1 at imbiadu unu messàgiu a su grupu

en: %1 sent a photo to the group
sc: %1 at imbiadu una foto a su grupu

en: %1 sent a sticker to the group
sc: %1 at imbiadu un'adesivu a su grupu

en: %1 sent a video to the group
sc: %1 at imbiadu unu vìdeu a su grupu

en: %1 sent a document to the group
sc: %1 at imbiadu unu documentu a su grupu

en: %1 sent a voice message to the group
sc: %1 at imbiadu unu messàgiu vocale a su grupu

en: %1 sent a GIF to the group
sc: %1 at imbiadu una GIF a su grupu

en: %1 sent a contact to the group
sc: %1 at imbiadu unu cuntatu a su grupu

en: %1 sent a map to the group
sc: %1 at imbiadu una mapa a su grupu

en: %1 invited you to the group
sc: %1 t'at invitadu a su grupu

en: %1 changed group name
sc: %1 at mudadu su nòmine de su grupu

en: %1 changed group photo
sc: %1 at mudadu sa fotografia de su grupu

note: TRANSLATORS: Notification message saying: person A invited person B (to a group)
en: %1 invited %2
sc: %1 at invitadu a %2

en: %1 removed you from the group
sc: %1 ti nch'at bogadu de su grupu

en: %1 has left the group
sc: %1 at lassadu su grupu

en: %1 has returned to the group
sc: %1 est torradu a su grupu

note: TRANSLATORS: This format string tells location, like: @ McDonals, New York
en: @ %1
sc: in %1

note: TRANSLATORS: This format string tells who has checked in (in a geographical location).
en: %1 has checked-in
sc: %1 est intradu

note: TRANSLATORS: This format string tells who has just joined Telegram.
en: %1 joined Telegram!
sc: %1 at aderidu a Telegram!

en: New login from unrecognized device
sc: Atzessu nou dae unu dispositivu disconnotu

note: TRANSLATORS: This format string indicates new login of: (device name) at (location).
en: %1 @ %2
sc: %1 in %2

en: updated profile photo
sc: at atualizadu sa foto de su profilu

en: You have a new message
sc: Tenes unu messàgiu nou
