ubuntu-terminal-app - en to bs translation catalogue (35 entries)

en: Select
bs: Odaberi

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Paste
bs: Zalijepi

en: New tab
bs: Novi tab

en: Authentication required
bs: Potrebna autentifikacija

en: Enter passcode or passphrase:
bs: Unesite šifru ili šifrovanu frazu:

en: passcode or passphrase
bs: šifra ili šifrovana fraza

en: Cancel
bs: Odustani

en: Authentication failed
bs: Autentifikacija nije uspjela

en: Change Keyboard
bs: Promjeni tastaturu

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Control Keys
bs: Kontrolne tipke

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Function Keys
bs: Funkcijske tipke

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Scroll Keys
bs: Scroll tipke

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Command Keys
bs: Komandne tipke

en: OK
bs: Uredu

en: Font Size:
bs: Veličina fonta:

en: Green on black
bs: Zeleno na crnom

en: White on black
bs: Bijelo na crnom

en: Black on white
bs: Crno na bijelom

en: Black on random light
bs: Crno na nasumičnoj boji

en: Black on light yellow
bs: Crno na svijetlo žutom

en: Layouts
bs: Rasporedi

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Selection Mode
bs: Mod za odabir

en: Un-named Color Scheme
bs: Bezimena šema boja

en: Accessible Color Scheme
bs: Pristupačna paleta boja

en: Open Link
bs: Otvori link

en: Copy Link Address
bs: Kopiraj adresu linka

en: Copy Email Address
bs: Kopiraj e-mail adresu

en: Match case
bs: Podudaranje slučaja

en: Regular expression
bs: Pravilan izraz

en: Higlight all matches
bs: Označi sve što se podudara

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
bs: Nema dostupnog prevodioca tastature. Nedostaju informacije potrebne da bi se pritisak tipke pretvorio u znak i poslao ka terminalu.

en: Color Scheme Error
bs: Greška u šemi boja

en: Cannot load color scheme: %1
bs: Ne mogu da učitam šemu boja: %1
