ubuntu-terminal-app - en to ca translation catalogue (83 entries)

en: Select
ca: Selecciona

en: Copy
ca: Copia

en: Paste
ca: Enganxa

en: Split horizontally
ca: Divideix horitzontalment

en: Split vertically
ca: Divideix verticalment

en: New tab
ca: Pestanya nova

en: New window
ca: Finestra nova

en: Close App
ca: Tanca l'app

en: Authentication required
ca: Cal autenticació

en: Enter passcode or passphrase:
ca: Introduïu la contrasenya:

en: passcode or passphrase
ca: contrasenya

en: Authenticate
ca: Autentica

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació

en: No SSH server running.
ca: No hi ha cap servidor SSH executant-se.

en: SSH server not found. Do you want to proceed in confined mode?
ca: No s'ha trobat el servidor SSH. Voleu continuar en mode confinat?

en: Continue
ca: Continua

en: Change Keyboard
ca: Canvia el teclat

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Control Keys
ca: Tecles de control

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Function Keys
ca: Tecles de funció

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Scroll Keys
ca: Tecles de desplaçament

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Command Keys
ca: Tecles d'ordres

note: TRANSLATORS: This is the name of the Shift key.
en: Shift
ca: Maj

note: TRANSLATORS: This is the name of the Page Up key.
en: PgUp
ca: RePàg

note: TRANSLATORS: This is the name of the Page Down key.
en: PgDn
ca: AvPàg

note: TRANSLATORS: This is the name of the Delete key.
en: Del
ca: Supr

note: TRANSLATORS: This is the name of the Home key.
en: Home
ca: Fix

note: TRANSLATORS: This is the name of the End key.
en: End
ca: Fi

note: TRANSLATORS: This is the name of the Enter key.
en: Enter
ca: Intro

en: OK
ca: d'acord

en: Background opacity:
ca: Opacitat del fons:

en: Undo
ca: Desfés

en: Font:
ca: Tipus de lletra:

en: Font Size:
ca: Mida de la lletra:

en: Green on black
ca: Verd sobre negre

en: White on black
ca: Blanc sobre negre

en: Black on white
ca: Negre sobre blanc

en: Black on random light
ca: Negre sobre llum aleatòria

en: Cool retro term
ca: Terminal retro guai

en: Dark pastels
ca: Pastells foscos

en: Black on light yellow
ca: Negre sobre groc clar

en: Customized
ca: Personalitzat

en: Background:
ca: Fons:

en: Normal palette:
ca: Paleta normal:

en: Bright palette:
ca: Paleta clara:

en: Preset:
ca: Predefinit:

en: Layouts
ca: Disposicions

en: close
ca: tanca

en: Preferences
ca: Preferències

en: Interface
ca: Interfície

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: Showing %1 of %2
ca: S'està mostrant %1 de %2

en: File
ca: Fitxer

en: Close terminal
ca: Tanca la terminal

en: Close all terminals
ca: Tanca totes les terminals

en: Previous tab
ca: Pestanya anterior

en: Next tab
ca: Pestanya següent

en: Edit
ca: Edita

en: View
ca: Visualitza

en: Toggle fullscreen
ca: Commuta la pantalla completa

en: Split terminal horizontally
ca: Divideix la terminal  horitzontalment

en: Split terminal vertically
ca: Divideix la terminal verticalment

en: Navigate to terminal above
ca: Navega a la terminal de dalt

en: Navigate to terminal below
ca: Navega a la terminal de sota

en: Navigate to terminal on the left
ca: Navega a la terminal de l'esquerra

en: Navigate to terminal on the right
ca: Navega a la terminal de la dreta

en: Terminal Preferences
ca: Preferències de la terminal

en: Enter shortcut…
ca: Entreu la drecera…

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Selection Mode
ca: Mode de selecció

en: Un-named Color Scheme
ca: Esquema de color sense nom

en: Accessible Color Scheme
ca: Esquema de color accessible

en: Open Link
ca: Obre l'enllaç

en: Copy Link Address
ca: Copia l'adreça de l'enllaç

en: Send Email To…
ca: Envia un correu a…

en: Copy Email Address
ca: Copia l'adreça de correu

en: Match case
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Higlight all matches
ca: Ressalta totes les concordances

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
ca: No hi ha cap traductor de teclat. Manca informació sobre com convertir les tecles premudes a caràcters per enviar al terminal.

en: Color Scheme Error
ca: Error del tema de colors

en: Cannot load color scheme: %1
ca: No s'ha pogut carregar el tema de colors: %1
