ubuntu-terminal-app - en to cy translation catalogue (24 entries)

en: Select
cy: Dewis

en: Copy
cy: Copïo

en: Paste
cy: Gludo

en: New tab
cy: Tab newydd

en: Authentication required
cy: Angen dilysu

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Authentication failed
cy: Methwyd dilysu

en: Change Keyboard
cy: Newid Bysellfwrdd

en: OK
cy: Iawn

en: Font Size:
cy: Maint ffont:

en: Layouts
cy: Cynlluniau

en: Tabs
cy: Tabiau

en: Terminal
cy: Terfynell

en: Selection Mode
cy: Modd Dewis

en: Un-named Color Scheme
cy: Cynllun Lliwiau Di-enw

en: Accessible Color Scheme
cy: Cynllun Lliwiau Hygyrch

en: Open Link
cy: Agor Dolen

en: Copy Link Address
cy: Copïo Cyfeiriad Dolen

en: Copy Email Address
cy: Copïo Cyfeiriad Ebost

en: Regular expression
cy: Ymadrodd cyson

en: Higlight all matches
cy: Uwcholeuo pob cydweddiad

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
cy: Dim cyfieithydd bysellfwrdd ar gael. Mae'r wybodaeth sydd ei hangen i drosi pwyso allwedd yn nod i'w anfon i'r terfynell ar goll.

en: Color Scheme Error
cy: Gwall Cynllun Lliwiau

en: Cannot load color scheme: %1
cy: Methu llwytho cynllun lliwiau: %1
