ubuntu-terminal-app - en to fi translation catalogue (76 entries)

en: Select
fi: Valitse

en: Copy
fi: Kopioi

en: Paste
fi: Liitä

en: Split horizontally
fi: Jaa vaakatasossa

en: Split vertically
fi: Jaa pystytasossa

en: New tab
fi: Uusi välilehti

en: New window
fi: Uusi ikkuna

en: Close App
fi: Sulje sovellus

en: Authentication required
fi: Tunnistautuminen vaaditaan

en: Enter passcode or passphrase:
fi: Anna suojakoodi tai salasana:

en: passcode or passphrase
fi: suojakoodi tai salasana

en: Authenticate
fi: Tunnistaudu

en: Cancel
fi: Peru

en: Authentication failed
fi: Tunnistautuminen epäonnistui

en: No SSH server running.
fi: SSH-palvelin ei ole käynnissä.

en: SSH server not found. Do you want to proceed in confined mode?
fi: SSH-palvelinta ei löytynyt. Haluatko jatkaa eristystilassa?

en: Continue
fi: Jatka

en: Change Keyboard
fi: Vaihda näppäimistöä

en: OK
fi: Selvä

en: Background opacity:
fi: Taustan peittokyky:

en: Undo
fi: Kumoa

en: Text
fi: Teksti

en: Font:
fi: Fontti:

en: Font Size:
fi: Fontin koko:

en: Colors
fi: Värit

en: Green on black
fi: Vihreä mustalla

en: White on black
fi: Valkoinen mustalla

en: Black on white
fi: Musta valkoisella

en: Black on random light
fi: Musta satunnaisella vaalealla

en: Cool retro term
fi: Siisti retro-pääte

en: Dark pastels
fi: Tummat pastellit

en: Black on light yellow
fi: Musta vaaleankeltaisella

en: Customized
fi: Mukautettu

en: Background:
fi: Tausta:

en: Text:
fi: Teksti:

en: Normal palette:
fi: Normaali paletti:

en: Bright palette:
fi: Kirkas paletti:

en: Preset:
fi: Esiasetus:

en: Layouts
fi: Asettelut

en: close
fi: sulje

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Interface
fi: Käyttöliittymä

en: Shortcuts
fi: Pikanäppäimet

en: Showing %1 of %2
fi: Näytetään %1/%2

en: File
fi: Tiedosto

en: Close terminal
fi: Sulje pääte

en: Close all terminals
fi: Sulje kaikki päätteet

en: Previous tab
fi: Edellinen välilehti

en: Next tab
fi: Seuraava välilehti

en: Edit
fi: Muokkaa

en: View
fi: Näytä

en: Toggle fullscreen
fi: Koko näyttö päällä/pois

en: Split terminal horizontally
fi: Jaa pääte vaakatasossa

en: Split terminal vertically
fi: Jaa pääte pystytasossa

en: Navigate to terminal above
fi: Siirry yläpuolella olevaan päätteeseen

en: Navigate to terminal below
fi: Siirry alapuolella olevaan päätteeseen

en: Navigate to terminal on the left
fi: Siirry vasemmalla olevaan päätteeseen

en: Navigate to terminal on the right
fi: Siirry oikealla olevaan päätteeseen

en: Terminal Preferences
fi: Päätteen asetukset

en: Enter shortcut…
fi: Määritä pikanäppäin…

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Terminal
fi: Pääte

en: Selection Mode
fi: Valintatila

en: Un-named Color Scheme
fi: Nimetön väriteema

en: Accessible Color Scheme
fi: Esteetön väriteema

en: Open Link
fi: Avaa linkki

en: Copy Link Address
fi: Kopioi linkin osoite

en: Send Email To…
fi: Lähetä sähköpostia…

en: Copy Email Address
fi: Kopioi sähköpostiosoite

en: Match case
fi: Huomioi kirjainkoko

en: Regular expression
fi: Säännöllinen lauseke

en: Higlight all matches
fi: Korosta kaikki osumat

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
fi: Näppäimistökääntäjää ei ole saatavilla. Näppäinpainalluksia ei voida muuttaa merkeiksi ja lähettää päätteelle.

en: Color Scheme Error
fi: Väriteeman virhe

en: Cannot load color scheme: %1
fi: Väriteeman lataaminen ei onnistu: %1
