ubuntu-terminal-app - en to gd translation catalogue (31 entries)

en: Select
gd: Tagh

en: Copy
gd: Dèan lethbhreac

en: Paste
gd: Cuir ann

en: New tab
gd: Taba ùr

en: Authentication required
gd: Tha feum air dearbhadh

en: Enter passcode or passphrase:
gd: Cuir a-steach an còd-faire no an abairt-fhaire:

en: passcode or passphrase
gd: còd-faire no abairt-fhaire

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Authentication failed
gd: Dh'fhàillig an dearbhadh

en: Change Keyboard
gd: Atharraich am meur-chlàr

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Control Keys
gd: Iuchraichean-smachd

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Function Keys
gd: Iuchraichean-foincsein

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Scroll Keys
gd: Iuchraichean-sgrolaidh

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Command Keys
gd: Iuchraichean-àithne

en: OK
gd: Ceart ma-thà

en: Font Size:
gd: Meud a' chrutha-chlò:

en: Layouts
gd: Co-dhealbhachdan

en: Tabs
gd: Tabaichean

en: Terminal
gd: Tèirmineal

en: Selection Mode
gd: Am modh taghaidh

en: Un-named Color Scheme
gd: Sgeama dhathan gun ainm

en: Accessible Color Scheme
gd: Sgeama dhathan so-ruigsinneach

en: Open Link
gd: Fosgail an ceangal

en: Copy Link Address
gd: Dèan lethbhreac de sheòladh a' cheangail

en: Copy Email Address
gd: Dèan lethbhreac de sheòladh a' phuist-d

en: Match case
gd: Aire do litrichean mòra 's beaga

en: Regular expression
gd: Eas-preisean riaghailteach

en: Higlight all matches
gd: Soillsich gach maidse

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
gd: Chan eil inneal-tionndaidh a' mheur-chlàir ri fhaighinn. Tha am fiosrachadh riatanach a dhìth gus caractaran a dhèanamh de bhrùthadh iuchrach a thèid a chur dhan tèirmineil.

en: Color Scheme Error
gd: Mearachd le sgeama dhathan

en: Cannot load color scheme: %1
gd: Chan urrainn dhuinn an sgeama dhathan a luchdadh: %1
