ubuntu-terminal-app - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Select
id: Pilih

en: Copy
id: Salin

en: Authentication required
id: Perlu otentikasi

en: Cancel
id: Batal

en: Authentication failed
id: Otentikasi gagal

en: OK
id: OKE

en: Undo
id: Batal (undo)

en: Edit
id: Ubah

en: Un-named Color Scheme
id: Skema Warna Anonim

en: Accessible Color Scheme
id: Skema Warna Dapat Diakses

en: Open Link
id: Buka Tautan

en: Copy Link Address
id: Salin Alamat Tautan

en: Copy Email Address
id: Salin Alamat Email

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
id: Tak ada tersedia penerjemah papan ketik. Informasi yang diperlukan untuk mengonversi tekanan tombol menjadi karakter yang dikirim ke terminal telah hilang.
