ubuntu-terminal-app - en to nb translation catalogue (78 entries)

en: Select
nb: Velg

en: Copy
nb: Kopier

en: Paste
nb: Lim inn

en: Split horizontally
nb: Del vannrett

en: Split vertically
nb: Del loddrett

en: New tab
nb: Ny fane

en: New window
nb: Nytt vindu

en: Close App
nb: Lukk app

en: Authentication required
nb: Autentisering kreves

en: Enter passcode or passphrase:
nb: Skriv inn passord:

en: passcode or passphrase
nb: passord

en: Authenticate
nb: Autentiser

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Authentication failed
nb: Autentisering mislyktes

en: No SSH server running.
nb: Ingen SSH-tjener kjører.

en: SSH server not found. Do you want to proceed in confined mode?
nb: Fant ikke SSH-tjeneren. Ønsker du å fortsette i avgrenset modus?

en: Continue
nb: Fortsett

en: Change Keyboard
nb: Endre tastatur

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Control Keys
nb: Kontrolltaster

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Function Keys
nb: Funksjonstaster

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Scroll Keys
nb: Rulletaster

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Command Keys
nb: Kommandotaster

en: Background opacity:
nb: Bakgrunnsdekkevne:

en: Undo
nb: Angre

en: Text
nb: Tekst

en: Font:
nb: Skrifttype:

en: Font Size:
nb: Skriftstørrelse:

en: Colors
nb: Farger

en: Green on black
nb: Grønt på svart

en: White on black
nb: Hvitt på sort

en: Black on white
nb: Sort på hvitt

en: Black on random light
nb: Svart på tilfeldig lys

en: Cool retro term
nb: Kul retroterminal

en: Dark pastels
nb: Mørke pastellfarger / Ubuntu (gammelt)

en: Black on light yellow
nb: Sort på lysegult

en: Customized
nb: Egendefinert

en: Background:
nb: Bakgrunn:

en: Text:
nb: Tekst:

en: Normal palette:
nb: Normal palett:

en: Bright palette:
nb: Lys palett:

en: Preset:
nb: Forvalg:

en: Layouts
nb: Utforminger

en: close
nb: Lukk

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Shortcuts
nb: Snarveier

en: Showing %1 of %2
nb: Viser %1 av %2

en: File
nb: Fil

en: Close terminal
nb: Lukk terminal

en: Close all terminals
nb: Lukk alle terminaler

en: Previous tab
nb: Forrige fane

en: Next tab
nb: Neste fane

en: Edit
nb: Rediger

en: View
nb: Vis

en: Toggle fullscreen
nb: Veksle fullskjermsvisning

en: Split terminal horizontally
nb: Del terminal vannrett

en: Split terminal vertically
nb: Del terminal loddrett

en: Navigate to terminal above
nb: Naviger til terminalen ovenfor

en: Navigate to terminal below
nb: Naviger til terminalen nedenfor

en: Navigate to terminal on the left
nb: Naviger til terminalen til venstre

en: Navigate to terminal on the right
nb: Naviger til terminalen til høyre

en: Terminal Preferences
nb: Terminalinnstillinger

en: Enter shortcut…
nb: Skriv inn snarvei…

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Tabs
nb: Faner

en: Selection Mode
nb: Utvalgsmodus

en: Un-named Color Scheme
nb: Fargeoppsett uten navn

en: Accessible Color Scheme
nb: Tilgjengelig fargeoppsett

en: Open Link
nb: Åpne lenke

en: Copy Link Address
nb: Kopier lenkeadresse

en: Send Email To…
nb: Send e-post til …

en: Copy Email Address
nb: Kopier e-postadresse

en: Match case
nb: Skill mellom store og små bokstaver

en: Regular expression
nb: Regulært uttrykk

en: Higlight all matches
nb: Uthev alle søkeresultater

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
nb: Ingen tasteoversetter er tilgjengelig. Mangler informasjon for å kunne gjøre om tastetrykk til terminaltegn.

en: Color Scheme Error
nb: Feil med fargeoppsett

en: Cannot load color scheme: %1
nb: Klarte ikke å laste inn fargeoppsett: %1
