ubuntu-terminal-app - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Select
ro: Selectează

en: Copy
ro: Copiază

en: Paste
ro: Lipeşte

en: New tab
ro: Tab nou

en: New window
ro: Fereastră nouă

en: Close App
ro: Închide Aplicația

en: Authentication required
ro: Autentificare necesară

en: Enter passcode or passphrase:
ro: Introduceți parola sau expresia de acces:

en: passcode or passphrase
ro: parola sau expresia de acces

en: Cancel
ro: Anulează

en: Authentication failed
ro: Autentificare eşuată

en: SSH server not found. Do you want to proceed in confined mode?
ro: Server-ul SSH nu a fost găsit Doriți sa continuați in mod limitat ?

en: Continue
ro: Continuă

en: Change Keyboard
ro: Schimbă tastatura

note: TRANSLATORS: This is the name of the Home key.
en: Home
ro: Acasă

en: OK
ro: Ok

en: Font Size:
ro: Dimensiune font:

en: Colors
ro: Culori

en: Green on black
ro: Verde pe negru

en: White on black
ro: Alb pe negru

en: Black on white
ro: Negru pe alb

en: Black on random light
ro: Negru pe o culoare deschisă aleatorie

en: Cool retro term
ro: Cool terminal retro

en: Black on light yellow
ro: Negru pe galben deschis

en: Customized
ro: Personalizare

en: Background:
ro: Fundal:

en: Layouts
ro: Scheme tastatură

en: close
ro: închide

en: Preferences
ro: Preferințe

en: Interface
ro: Interfață

en: Shortcuts
ro: Scurtături

en: Showing %1 of %2
ro: Arătând %1 din %2

en: File
ro: Fișier

en: Close terminal
ro: Închide Terminal

en: Close all terminals
ro: închide toate Terminalele

en: Edit
ro: Editați

en: View
ro: Vizualizare

en: Split terminal horizontally
ro: împarte terminalul orizontal

en: Split terminal vertically
ro: Împarte terminalul vertical

en: Navigate to terminal above
ro: Navighează catre terminalul de mai sus

en: Navigate to terminal below
ro: Navigheaza către terminalul de mai jos

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Tabs
ro: Taburi

en: Selection Mode
ro: Mod pentru selecție

en: Un-named Color Scheme
ro: Schemă de culoare fără nume

en: Accessible Color Scheme
ro: Schemă de culoare accesibilă

en: Open Link
ro: Deschide legătura

en: Copy Link Address
ro: Copiază adresa legăturii

en: Copy Email Address
ro: Copiază adresa de email

en: Match case
ro: Potrivire tip de caractere

en: Regular expression
ro: Expresie regulată

en: Higlight all matches
ro: Evidențiază toate potrivirile

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
ro: Nu există o traducere pentru această tastatură. Informația necesară pentru a convertii apăsările de chei în caractere care sunt trimise către terminal lipsesc.

en: Color Scheme Error
ro: Eroare schemă de culori

en: Cannot load color scheme: %1
ro: Nu pot să încarc schema de culori: %1
