ubuntu-terminal-app - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Select
da: Vælg

en: Copy
da: Kopiér

en: Paste
da: Indsæt

en: New tab
da: Ny fane

en: Authentication required
da: Tilladelse kræves

en: Enter passcode or passphrase:
da: Skriv kodeord eller kodesætning:

en: passcode or passphrase
da: kodeord eller kodesætning

en: Cancel
da: Annullér

en: Authentication failed
da: Tilladelse fejlede

en: Change Keyboard
da: Ændre tastatur

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Control Keys
da: Kontrol taster

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Function Keys
da: Funktions taster

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Scroll Keys
da: Skrolle taster

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Command Keys
da: Kommando taster

en: Font Size:
da: Skrift størelse:

en: Green on black
da: Grøn på sort

en: White on black
da: Hvidt på sort

en: Black on white
da: Sort på hvidt

en: Black on random light
da: Sort på tilfældig lyst

en: Cool retro term
da: Sej retro term

en: Black on light yellow
da: Sort på lys gul

en: Layouts
da: Design

en: Tabs
da: Faner

en: Terminal
da: Tekst konsol

en: Selection Mode
da: Vælgetilstand

en: Un-named Color Scheme
da: Unavngivet farveskema

en: Accessible Color Scheme
da: Tilgængeligt farveskema

en: Open Link
da: Åben link

en: Copy Link Address
da: Kopiér Link Adresse

en: Copy Email Address
da: Kopiér E-mail adresse

en: Match case
da: Tilpas store og små bogstaver

en: Regular expression
da: Regulært udtryk

en: Higlight all matches
da: Fremhæv alle sammenfald

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
da: Ingen tastatur fortolker tilgængelig. Den information som er nødvendig for at konvertere tastetryk til karakterer, som kan sendes til terminalen, mangler.

en: Color Scheme Error
da: Farve Skema Fejl

en: Cannot load color scheme: %1
da: Kan ikke indlæse farve skema: %1
