ubuntu-terminal-app - en to el translation catalogue (67 entries)

en: Terminal
el: Τερματικό

en: Select
el: Επιλογή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Split horizontally
el: Διαχωρισμός οριζόντια

en: Split vertically
el: Διαχωρισμός κάθετα

en: New tab
el: Νέα καρτέλα

en: New window
el: Νέο παράθυρο

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Authentication required
el: Απαιτείται πιστοποίηση

en: Enter passcode or passphrase:
el: Εισάγετε κωδικό αριθμό ή κωδική φράση:

en: passcode or passphrase
el: κωδικός αριθμός ή κωδική φράση

en: Authenticate
el: Πιστοποίηση

en: Authentication failed
el: Αποτυχία πιστοποίησης

en: No SSH server running.
el: Δεν εκτελείται διακομιστής SSH.

en: SSH server not found. Do you want to proceed in confined mode?
el: Ο διακομιστής SSH δεν βρέθηκε. Θέλετε να προχωρήσετε σε περιορισμένη λειτουργία;

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Change Keyboard
el: Αλλαγή πληκτρολογίου

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Control Keys
el: Πλήκτρα ελέγχου

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Function Keys
el: Πλήκτρα λειτουργιών

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Scroll Keys
el: Πλήκτρα κύλισης

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Command Keys
el: Πλήκτρα εντολών

note: TRANSLATORS: This is the name of the Tab key.
en: Tab
el: Καρτέλα

en: OK
el: ΟΚ

en: Background opacity:
el: Διαφάνεια παρασκηνίου:

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Text
el: Κείμενο

en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

en: Font Size:
el: Μέγεθος γραμματοσειράς:

en: Colors
el: Χρώματα

en: Green on black
el: Πράσινο σε μαύρο

en: White on black
el: Άσπρο σε μαύρο

en: Black on white
el: Μαύρο σε άσπρο

en: Black on random light
el: Μαύρο σε τυχαίο φωτεινό

en: Cool retro term
el: Ωραίο ρετρό

en: Dark pastels
el: Σκούρα παστέλ

en: Black on light yellow
el: Μαύρο σε ανοιχτό κίτρινο

en: Customized
el: Προσαρμοσμένο

en: Background:
el: Παρασκήνιο:

en: Text:
el: Κείμενο:

en: Normal palette:
el: Κανονική παλέτα:

en: Bright palette:
el: Φωτεινή παλέτα:

en: Preset:
el: Προεπιλογή:

en: Layouts
el: Διατάξεις

en: close
el: κλείσιμο

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Interface
el: Διεπαφή

en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: Showing %1 of %2
el: Εμφάνιση %1 από %2

en: File
el: Αρχείο

en: Close terminal
el: Κλείσιμο τερματικού

en: Close all terminals
el: Κλείσιμο όλων των τερματικών

en: Previous tab
el: Προηγούμενη καρτέλα

en: Next tab
el: Επόμενη καρτέλα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: View
el: Θέα

en: Toggle fullscreen
el: Εναλλαγή από πλήρη οθόνη

en: Split terminal horizontally
el: Διαχωρισμός τερματικού οριζόντια

en: Split terminal vertically
el: Διαχωρισμός τερματικού κάθετα

en: Navigate to terminal above
el: Περιηγηθείτε στο τερματικό παραπάνω

en: Navigate to terminal below
el: Περιηγηθείτε στο τερματικό παρακάτω

en: Navigate to terminal on the left
el: Περιηγηθείτε στο τερματικό στα αριστερά

en: Navigate to terminal on the right
el: Περιηγηθείτε στο τερματικό στα δεξιά

en: Terminal Preferences
el: Προτιμήσεις τερματικού

en: Enter shortcut…
el: Εισαγωγή συντόμευσης…

en: Disabled
el: Ανενεργό

en: Tabs
el: Καρτέλες
