ubuntu-terminal-app - en to be translation catalogue (94 entries)

en: Terminal
be: Тэрмінал

en: Select
be: Выбраць

en: Copy
be: Скапіяваць

en: Paste
be: Уставіць

en: Split horizontally
be: Падзяліць гарызантальна

en: Split vertically
be: Падзяліць вертыкальна

en: Close active view
be: Зачыніць актыўны прагляд

en: New tab
be: Новая ўкладка

en: Close active tab
be: Зачыніць актыўную укладку

en: New window
be: Новае акно

en: Preferences
be: Налады

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Authentication required
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Enter passcode or passphrase:
be: Увядзіце код доступу або парольную фразу:

en: passcode or passphrase
be: код доступу або парольная фраза

en: Authenticate
be: Аўтэнтыфікацыя

en: Authentication failed
be: Памылка аўтэнтыфікацыі

en: No SSH server running.
be: Няма запушчаных SSH-сервераў.

en: SSH server not found. Do you want to proceed in confined mode?
be: SSH-сервер не знойдзены. Хочаце працягнуць працу ў абмежаваным рэжыме?

en: Continue
be: Працягнуць

en: Change Keyboard
be: Змяніць клавіятуру

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Control Keys
be: Клавішы Ctrl

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Function Keys
be: Клавішы Fn

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Scroll Keys
be: Клавішы стрэлак

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Command Keys
be: Клавішы Cmd

en: OK
be: Добра

en: Background opacity:
be: Празрыстасць фону:

en: Undo
be: Адрабіць

en: Security
be: Бяспека

en: Require authentication at startup
be: Патрабаваць аўтэнтыфікацыю пры запуску

en: Text
be: Тэкст

en: Font:
be: Памер шрыфту:

en: Font Size:
be: Памер шрыфту:

en: Cursor
be: Курсор

en: Blinking cursor
be: Міргаючы курсор

en: Colors
be: Колеры

en: Green on black
be: Зялёны на чорным

en: White on black
be: Белы на чорным

en: Black on white
be: Чорны на белым

en: Black on random light
be: Чорны на выпадковым светлым

en: Cool retro term
be: Рэтра

en: Dark pastels
be: Цёмны фон

en: Black on light yellow
be: Чорны на светла-жоўтым

en: Customized
be: Наладжана

en: Background:
be: Фон:

en: Text:
be: Тэкст:

en: Normal palette:
be: Звычайная палітра:

en: Bright palette:
be: Светлая палітра:

en: Preset:
be: Перадналады:

en: Gestures
be: Жэсты

en: Enable touch gestures
be: Уключыць жэсты дотыку

en: Force disable haptics
be: Прымусова адключыць тактыльны эфект

en: One-finger tap:
be: Націсканне адным пальцам:

en: Disabled
be: Адключана

en: Tab (Auto-completion)
be: Табуляцыя (аўта-дапаўненне)

en: One-finger horizontal swipe:
be: Гарызантальны зрух адным пальцам:

en: Left/Right Keys (Move cursor)
be: Клавішы са стрэлкамі ўлева/ўправа (перамяшчэнне курсора)

en: Default sensitivity
be: Адчувальнасць па ўмаўчанні

en: Low sensitivity
be: Малая адчувальнасць

en: Medium sensitivity
be: Сярэдняя адчувальнасць

en: High sensitivity
be: Высокая адчувальнасць

en: One-finger vertical swipe:
be: Вертыкальны зрух адным пальцам:

en: Up/Down Keys (History)
be: Клавішы ўверх/уніз (гісторыя)

en: Mouse Wheel (Scroll)
be: Мышынае кола (пракрутка)

en: Two-finger vertical swipe:
be: Вертыкальны зрух двума пальцамі:

en: ** Default sensitivity is based on current font size while other options behave consistently
be: ** Адчувальнасць па умаўчанні залежыць ад бягучага памеру шрыфту, у той час як іншыя параметры паводзяць сябе аднолькава

en: Layouts
be: Раскладкі

en: close
be: закрыць

en: Interface
be: Інтэрфейс

en: Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: Showing %1 of %2
be: Паказваецца %1 з %2

en: File
be: Файл

en: Close terminal
be: Закрыць тэрмінал

en: Close all terminals
be: Закрыць усе вокны тэрмінала

en: Previous tab
be: Папярэдняя ўкладка

en: Next tab
be: Наступная ўкладка

en: Previous active tab
be: Папярэдняя актыўная ўкладка

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: View
be: Выгляд

en: Toggle fullscreen
be: На ўвесь экран

en: Split terminal horizontally
be: Падзяліць тэрмінал гарызантальна

en: Split terminal vertically
be: Падзяліць тэрмінал вертыкальна

en: Navigate to terminal above
be: Перайсці да вышэйшага тэрмінала

en: Navigate to terminal below
be: Перайсці да ніжэйшага тэрмінала

en: Navigate to terminal on the left
be: Перайсці да тэрмінала злева

en: Navigate to terminal on the right
be: Перайсці да тэрмінала справа

en: Resize the terminal down
be: Змяніць памер тэрмінала знізу

en: Resize the terminal up
be: Змяніць памер тэрмінала зверху

en: Resize the terminal left
be: Змяніць памер тэрмінала злева

en: Resize the terminal right
be: Змяніць памер тэрмінала справа

en: Terminal Preferences
be: Налады тэрмінала

en: Enter shortcut…
be: Увядзіце спалучэнне клавіш…

en: Tabs
be: Укладкі

en: exit selection mode
be: Выйсці з рэжым выдзялення
