ubuntu-terminal-app - en to hr translation catalogue (92 entries)

en: Select
hr: Odaberi

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Paste
hr: Zalijepi

en: Split horizontally
hr: Rastavi vodoravno

en: Split vertically
hr: Rastavi okomito

en: Close active view
hr: Zatvori aktivni prikaz

en: New tab
hr: Nova kartica

en: Close active tab
hr: Zatvori aktivnu karticu

en: New window
hr: Novi prozor

en: Preferences
hr: Postavke

en: Cancel
hr: Odustani

en: Authentication required
hr: Potrebna je autentifikacija

en: Enter passcode or passphrase:
hr: Upišite lozinku (šifru ili frazu):

en: passcode or passphrase
hr: šifra ili fraza lozinke

en: Authenticate
hr: Autentificiraj

en: Authentication failed
hr: Autentifikacija neuspjela

en: No SSH server running.
hr: Nijedan SSH server se ne pokreće.

en: SSH server not found. Do you want to proceed in confined mode?
hr: SSH server nije pronađen. Želite li nastaviti u ograničenom modusu?

en: Continue
hr: Nastavi

en: Change Keyboard
hr: Promijeni tipkovnicu

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Control Keys
hr: Kontrolne tipke

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Function Keys
hr: Funkcijske tipke

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Scroll Keys
hr: Navigacijske tipke

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Command Keys
hr: Naredbene tipke

en: OK
hr: U redu

en: Background opacity:
hr: Neprozirnost pozadine:

en: Undo
hr: Poništi

en: Security
hr: Sigurnost

en: Require authentication at startup
hr: Zahtijevaj autentifikaciju pri pokretanju

en: Text
hr: Tekst

en: Font Size:
hr: Veličina fonta:

en: Cursor
hr: Kursor

en: Blinking cursor
hr: Treptav kursor

en: Colors
hr: Boje

en: Green on black
hr: Zelena na crnoj

en: White on black
hr: Biijela na crnoj

en: Black on white
hr: Crna na bijeloj

en: Black on random light
hr: Crna na nasumce odabranoj svijetloj boji

en: Cool retro term
hr: Retro terminal

en: Dark pastels
hr: Tamne pastelne boje

en: Black on light yellow
hr: Crna na svjetložutoj

en: Customized
hr: Prilagođeno

en: Background:
hr: Pozadina:

en: Text:
hr: Tekst:

en: Normal palette:
hr: Normalna paleta:

en: Bright palette:
hr: Svijetla paleta:

en: Preset:
hr: Predložak:

en: Gestures
hr: Geste

en: Enable touch gestures
hr: Aktiviraj dodirne geste

en: Force disable haptics
hr: Prisilno deaktiviraj haptiku

en: One-finger tap:
hr: Dodir jednim prstom:

en: Disabled
hr: Deaktivirano

en: Tab (Auto-completion)
hr: Dodir (automatsko dovršavanje)

en: One-finger horizontal swipe:
hr: Vodoravni potez jednim prstom:

en: Left/Right Keys (Move cursor)
hr: Tipke lijevo/desno (pomicanje kursora)

en: Default sensitivity
hr: Zadana osjetljivost

en: Low sensitivity
hr: Slaba osjetljivost

en: Medium sensitivity
hr: Srednja osjetljivost

en: High sensitivity
hr: Jaka osjetljivost

en: One-finger vertical swipe:
hr: Okomiti potez jednim prstom:

en: Up/Down Keys (History)
hr: Tipke gore/dolje (povijest)

en: Mouse Wheel (Scroll)
hr: Kotačić miša (listanje)

en: Two-finger vertical swipe:
hr: Okomiti potez s dva prsta:

en: ** Default sensitivity is based on current font size while other options behave consistently
hr: ** Zadana osjetljivost temelji se na trenutačnoj veličini fonta, dok se ostale opcije ponašaju dosljedno

en: Layouts
hr: Rasporedi

en: close
hr: zatvori

en: Interface
hr: Sučelje

en: Shortcuts
hr: Prečaci

en: Showing %1 of %2
hr: Prikazuje %1 od %2

en: File
hr: Datoteka

en: Close terminal
hr: Zatvori terminal

en: Close all terminals
hr: Zatvori sve terminale

en: Previous tab
hr: Prethodna kartica

en: Next tab
hr: Sljedeća kartica

en: Previous active tab
hr: Prethodna aktivna kartica

en: Edit
hr: Uredi

en: View
hr: Prikaz

en: Toggle fullscreen
hr: Uklj./Isklj. cjeloekranski prikaz

en: Split terminal horizontally
hr: Rastavi terminal vodoravno

en: Split terminal vertically
hr: Rastavi terminal okomito

en: Navigate to terminal above
hr: Prijeđi na gornji terminal

en: Navigate to terminal below
hr: Prijeđi na donji terminal

en: Navigate to terminal on the left
hr: Prijeđi na lijevi terminal

en: Navigate to terminal on the right
hr: Prijeđi na desni terminal

en: Resize the terminal down
hr: Promijeni veličinu terminala prema dolje

en: Resize the terminal up
hr: Promijeni veličinu terminala prema gore

en: Resize the terminal left
hr: Promijeni veličinu terminala na lijevo

en: Resize the terminal right
hr: Promijeni veličinu terminala na desno

en: Terminal Preferences
hr: Postavke terminala

en: Enter shortcut…
hr: Upiši prečac …

en: Tabs
hr: Kartice

en: exit selection mode
hr: zatvori modus odabira
