lomiri-ui-extras - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Active
fa: فعال

en: Cancel
fa: انصراف

en: Color
fa: رنگ

en: Crop
fa: بریدن

en: Done
fa: انجام شد

en: Enhancing photo...
fa: بهبود عکس…

en: Redo
fa: انجام دوباره

en: Revert Photo
fa: برگرداندن عکس

en: Revert to original
fa: برگرداندن به اصلی

en: Rotate
fa: چرخاندن

en: This will undo all edits, including those from previous sessions.
fa: این کار تمام ویرایش‌ها را، شامل ویرایش‌های نشست‌های پیشین برمی‌گرداند.

en: Undo
fa: بر‌گرداندن
