lomiri-ui-extras - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Aborted
id: Batalkan

en: Active
id: Aktif

en: Cancel
id: Batal

en: Color
id: Warna

en: Create PDF
id: Buat PDF

en: Done
id: Selesai

en: Enhancing photo...
id: Memperbagus foto...

en: Idle
id: Diam

en: Long Edge (Standard)
id: Pinggiran Panjang (Standar)

en: No messages
id: Tak ada pesan

en: One Sided
id: Satu sisi

en: Redo
id: Lakukan lagi (Redo)

en: Revert Photo
id: Kembalikan foto

en: Revert to original
id: Kembalikan ke orisinal

en: Rotate
id: Putar

en: Short Edge (Flip)
id: Pinggiran Pendek (Dibalik)

en: Stopped
id: Berhenti

en: Test page
id: Halaman tes

en: This will undo all edits, including those from previous sessions.
id: Ini akan mengembalikan semua perubahan, termasuk dari sesi sebelumnya.

en: Undo
id: Batal (undo)
