lomiri-ui-extras - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Aborted
it: Annullato

en: Active
it: Attiva

en: Cancel
it: Annulla

en: Color
it: Colore

en: Create PDF
it: Crea PDF

en: Crop
it: Ritaglia

en: Done
it: Fatto

en: Enhancing photo...
it: Miglioramento foto...

en: Exposure
it: Esposizione

en: Idle
it: Inattiva

en: Long Edge (Standard)
it: Lato lungo

en: No messages
it: Nessun messaggio

en: Normal
it: Normale

en: One Sided
it: Unilaterale

en: Redo
it: Ripeti

en: Revert Photo
it: Ripristina foto

en: Revert to original
it: Ripristina l'originale

en: Rotate
it: Ruota

en: Short Edge (Flip)
it: Lato corto

en: Stopped
it: Bloccata

en: Test page
it: Pagina di prova

en: This will undo all edits, including those from previous sessions.
it: Questo annullerà tutte le modifiche, incluse quelle delle precedenti sessioni.

en: Undo
it: Annulla
