lomiri-ui-extras - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Aborted
pt: Abortado

en: Active
pt: Ativo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Color
pt: Cor

en: Create PDF
pt: Criar PDF

en: Crop
pt: Cortar

en: Done
pt: Feito

en: Enhancing photo...
pt: Melhorando foto...

en: Exposure
pt: Exposição

en: Idle
pt: Inativo

en: Long Edge (Standard)
pt: Margem longa (Omissão)

en: No messages
pt: Sem mensagens

en: One Sided
pt: Um lado

en: Redo
pt: Refazer

en: Revert Photo
pt: Reverter foto

en: Revert to original
pt: Reverter para a original

en: Rotate
pt: Rodar

en: Short Edge (Flip)
pt: Margem curta (Girar)

en: Stopped
pt: Parado

en: Test page
pt: Página de teste

en: This will undo all edits, including those from previous sessions.
pt: Isto vai desfazer todas as edições, incluíndo as de sessões anteriores.

en: Undo
pt: Desfazer
