lomiri-ui-extras - en to pt_BR translation catalogue (21 entries)

en: Aborted
pt_BR: Interrompido

en: Active
pt_BR: Ativo

en: Cancel
pt_BR: Cancelar

en: Color
pt_BR: Cor

en: Create PDF
pt_BR: Criar PDF

en: Crop
pt_BR: Cortar

en: Done
pt_BR: Concluído

en: Enhancing photo...
pt_BR: Aprimorando imagem . . .

en: Idle
pt_BR: Ociosa

en: Long Edge (Standard)
pt_BR: Borda larga (Simples)

en: No messages
pt_BR: Sem mensagens

en: One Sided
pt_BR: Unilateral

en: Redo
pt_BR: Refazer

en: Revert Photo
pt_BR: Reverter foto

en: Revert to original
pt_BR: Reverter para o original

en: Rotate
pt_BR: Girar

en: Short Edge (Flip)
pt_BR: Borda Estreita (Flip)

en: Stopped
pt_BR: Parada

en: Test page
pt_BR: Página de teste

en: This will undo all edits, including those from previous sessions.
pt_BR: Isto irá desfazer todas as edições, incluindo aquelas das sessões anteriores.

en: Undo
pt_BR: Desfazer
