lomiri-ui-extras - en to ru translation catalogue (23 entries)

en: Aborted
ru: Отменено

en: Active
ru: Активный

en: Cancel
ru: Отмена

en: Color
ru: Цвет

en: Create PDF
ru: Создать PDF

en: Crop
ru: Кадрировать

en: Done
ru: Сделано

en: Enhancing photo...
ru: Улучшение снимка...

en: Exposure
ru: Экспозиция

en: Idle
ru: Простаивает

en: Long Edge (Standard)
ru: Длинный край (стандартный)

en: No messages
ru: Нет сообщений

en: Normal
ru: Нормальный

en: One Sided
ru: Односторонний

en: Redo
ru: Повторить

en: Revert Photo
ru: Восстановить снимок

en: Revert to original
ru: Вернуться к оригиналу

en: Rotate
ru: Вращать

en: Short Edge (Flip)
ru: Короткий край (флип)

en: Stopped
ru: Остановлен

en: Test page
ru: Пробная страница

en: This will undo all edits, including those from previous sessions.
ru: Это отменит все изменения, включая изменения из предыдущих сеансов.

en: Undo
ru: Отменить
