lomiri-ui-extras - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Aborted
fr: Interrompu

en: Active
fr: Actif

en: Cancel
fr: Annuler

en: Color
fr: Couleur

en: Create PDF
fr: Créer un fichier PDF

en: Crop
fr: Recadrer

en: Done
fr: Terminé

en: Enhancing photo...
fr: Amélioration de la photo...

en: Exposure
fr: Exposition

en: Idle
fr: Inactif

en: Long Edge (Standard)
fr: Bord long (standard)

en: No messages
fr: Pas de messages

en: One Sided
fr: Recto

en: Redo
fr: Rétablir

en: Revert Photo
fr: Restaurer la photo

en: Revert to original
fr: Restaurer l'original

en: Rotate
fr: Faire pivoter

en: Short Edge (Flip)
fr: Bord court (pivoté)

en: Stopped
fr: Arrêté

en: Test page
fr: Page de test

en: This will undo all edits, including those from previous sessions.
fr: Ceci annulera toutes les modifications, y compris celles des sessions précédentes.

en: Undo
fr: Annuler
