lomiri-ui-toolkit-gallery - en to cs translation catalogue (112 entries)

en: About...
cs: O aplikaci...

en: Short list
cs: Krátký seznam

en: Number of slots
cs: Počet okének

en: Long list
cs: Dlouhý seznam

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: NumberAnimation
cs: Číselná animace

en: Standard
cs: Běžné

en: Standard Durations
cs: Běžné doby trvání

en: Snap
cs: Přichytit

en: Fast
cs: Rychle

en: Slow
cs: Pomalu

en: Sleepy
cs: Ospale

en: Call
cs: Hovor

en: Stroke
cs: Úhoz

en: Color
cs: Barva

en: Call %1
cs: Hovor %1

en: Icon
cs: Ikona

en: Icon+Text
cs: Ikona a Text

en: Collapsed
cs: Sbalené

en: Expanded
cs: Rozbalené

en: Orange
cs: Oranžová

en: Light grey
cs: Světle šedá

en: Dark grey
cs: Tmavě šedá

en: Red
cs: Červená

en: Green
cs: Zelená

en: Blue
cs: Modrá

en: Purple
cs: Fialová

en: Open
cs: Otevřít

en: Scaling
cs: Škálování

en: Theme
cs: Téma

en: Leading and trailing actions
cs: Úvodní a závěrečné akce

en: Label
cs: Popisek

en: Subtitled
cs: Otitulkovaný

en: Secondary label
cs: Druhý popisek

en: ThinDivider
cs: Tenký oddělovač

en: Progression
cs: Průběh

en: Single value
cs: Jedna hodnota

en: Value
cs: Hodnota

en: Multi value
cs: Více hodnot

en: Value 1
cs: Hodnota 1

en: Value 2
cs: Hodnota 2

en: Value 3
cs: Hodnota 3

en: Value 4
cs: Hodnota 4

en: Item selector
cs: Výběr položky

en: Expanding
cs: Rozbalující se

en: Multiple Selection
cs: Vícenásobný výběr

en: Custom Model
cs: Vlastní model

en: Value 5
cs: Hodnota 5

en: Value 6
cs: Hodnota 6

en: Value 7
cs: Hodnota 7

en: Value 8
cs: Hodnota 8

en: Control
cs: Ovládání

en: Removable
cs: Odstranitelné

en: Slide to remove
cs: Potáhněte pro odstranění

en: Reset
cs: Resetovat

en: Grouped list
cs: Seskupený seznam

en: ExpandablesColumn
cs: Rozšiřitelný Sloupeček

en: Expandable
cs: Rozšiřitelný

en: Colored
cs: Barevný

en: Highlight color
cs: Barva zvýraznění

en: Leading actions
cs: Úvodní akce

en: Trailing actions
cs: Závěrečné akce

en: Custom action delegates
cs: Vlastní delegáti akce

en: Edit
cs: Upravit

en: Move
cs: Přesunout

en: Basic
cs: Základní

en: Colored divider
cs: Barevný oddělovač

en: Immutable
cs: Neměnný

en: No divider
cs: Bez oddělovače

en: Option Selector
cs: Výběr možností

en: This is the second value
cs: Toto je druhá hodnota

en: Once upon a time there was a story nobody told.
cs: Před dávnými časy byl příběh, který nikdo nevyprávěl.

en: Custom container height
cs: Vlastní velikost kontejneru

en: No initial selection, scrollable.
cs: Bez výchozí volby, skrolovatelné.

en: Linear
cs: Lineární

en: Circular
cs: Kruhový

en: Infinite
cs: Nekonečný

en: Clock
cs: Hodiny

en: Overlay
cs: Překryvná vrstva

en: Flickable
cs: Posouvatelné

en: Action #1
cs: Akce #1

en: Action #2
cs: Akce #2

en: Action #3
cs: Akce #3

en: Action #4
cs: Akce #4

en: Action #5
cs: Akce #5

en: Progress Bar
cs: Ukazetel průběhu

en: No label
cs: Žádný popisek

en: Activity Indicator
cs: Indikátor aktivity

en: Sizes
cs: Velikosti

en: Enabled
cs: Povoleno

en: The visual style of the Sheet is early work and thus clunky looking.
cs: Vyzuální styl listu je rozpracovaný, takže vypadá na nic.

en: Title
cs: Nadpis

en: Actual value: %1
cs: Vlastní hodnota: %1

en: Live Update
cs: Na živo aktualizovaný

en: Range
cs: Rozsah

en: Labels
cs: Popisky

en: Small
cs: Malý

en: Medium
cs: Střední

en: Large
cs: Velký

en: Type me in...
cs: Piš do mně...

en: Password
cs: Heslo

en: Numbers
cs: Čísla

en: Read-only
cs: Pouze pro čtení

en: Nobody type here
cs: Nikdo tady nepíše

en: No interaction allowed
cs: Není povolena interakce

en: Default
cs: Výchozí

en: Rich Text
cs: Bohatý text

en: Unchecked
cs: Nezaškrtnuto

en: Checked
cs: Zaškrtnuto

en: Aspect
cs: Aspekt

en: Radius
cs: Poloměr

en: Image
cs: Obrázek
