lomiri-ui-toolkit - en to hu translation catalogue (76 entries)

en: Disabled
hu: Letiltott

en: Standard
hu: Normál

en: Standard Durations
hu: Normál időtartam

en: Fast
hu: Gyors

en: Slow
hu: Lassú

en: Call
hu: Hívás

en: Color
hu: Színes

en: Icon
hu: Ikon

en: Icon+Text
hu: Ikon + szöveg

en: Collapsed
hu: Összecsukott

en: Expanded
hu: Lenyitott

en: Orange
hu: Narancssárga

en: Light grey
hu: Világos szürke

en: Dark grey
hu: Sötét szürke

en: Red
hu: Piros

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: Purple
hu: Lila

en: Open
hu: Megnyitás

en: Scaling
hu: Átméretezés

en: Theme
hu: Téma

en: Label
hu: Címke

en: Subtitled
hu: Feliratozott

en: Secondary label
hu: Másodlagos címke

en: Progression
hu: Haladás

en: Single value
hu: Egyértékű

en: Value
hu: Érték

en: Multi value
hu: Többértékű

en: Value 1
hu: 1. érték

en: Value 2
hu: 2. érték

en: Value 3
hu: 3. érték

en: Value 4
hu: 4. érték

en: Item selector
hu: Elemválasztó

en: Expanding
hu: Növekvő

en: Multiple Selection
hu: Többesválasztó

en: Custom Model
hu: Egyéni modell

en: Value 5
hu: 5. érték

en: Value 6
hu: 6. érték

en: Value 7
hu: 7. érték

en: Value 8
hu: 8. érték

en: Control
hu: Vezérlő

en: Removable
hu: Eltávolítható

en: Slide to remove
hu: Húzza az eltávolításhoz

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Grouped list
hu: Csoportos lista

en: Option Selector
hu: Opcióválasztó

en: Custom container height
hu: Egyedi konténer magassága

en: No initial selection, scrollable.
hu: Nincs kezdeti kijelölés, görgethető.

en: Linear
hu: Lineáris

en: Circular
hu: Körkörös

en: Infinite
hu: Végtelen

en: Clock
hu: Óra

en: Action #1
hu: 1. művelet

en: Action #2
hu: 2. művelet

en: Action #3
hu: 3. művelet

en: Action #4
hu: 4. művelet

en: Action #5
hu: 5. művelet

en: Progress Bar
hu: Folyamatjelző

en: No label
hu: Nincs címke

en: Activity Indicator
hu: Tevékenységmutató

en: Sizes
hu: Méretek

en: Title
hu: Cím

en: Actual value: %1
hu: Aktuális érték: %1

en: Live Update
hu: Élő frissítés

en: Range
hu: Tartomány

en: Type me in...
hu: Ide írhat…

en: Password
hu: Jelszó

en: Numbers
hu: Számok

en: Read-only
hu: Csak olvasható

en: Nobody type here
hu: Senki nem írhat ide

en: No interaction allowed
hu: Az interakció nem engedélyezett

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Unchecked
hu: Kijelöletlen

en: Checked
hu: Kijelölt

en: Radius
hu: Sugár

en: Image
hu: Kép
