lomiri-ui-toolkit - en to pl translation catalogue (108 entries)

en: About...
pl: O programie...

en: Short list
pl: Krótka lista

en: Number of slots
pl: Liczba slotów

en: Long list
pl: Długa lista

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Standard
pl: Standardowo

en: Standard Durations
pl: Standardowe czasy

en: Snap
pl: Pstryknięcie

en: Fast
pl: Szybko

en: Slow
pl: Wolno

en: Sleepy
pl: Senny

en: Call
pl: Połączenie

en: Stroke
pl: Pociągnięcie

en: Color
pl: Kolor

en: Call %1
pl: Zadzwoń do %1

en: Icon
pl: Ikona

en: Icon+Text
pl: Ikona + Tekst

en: Collapsed
pl: Zwinięte

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: Orange
pl: Pomarańczowy

en: Light grey
pl: Jasnoszary

en: Dark grey
pl: Ciemnoszary

en: Red
pl: Czerwony

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Purple
pl: Purpurowy

en: Open
pl: Otwórz

en: Scaling
pl: Skalowanie

en: Theme
pl: Motyw

en: Label
pl: Etykieta

en: Subtitled
pl: Podtytuł

en: Secondary label
pl: Etykieta dodatkowa

en: ThinDivider
pl: Cienka przegroda

en: Progression
pl: Postęp

en: Single value
pl: Pojedyncza wartość

en: Value
pl: Wartość

en: Multi value
pl: Wiele wartości

en: Value 1
pl: Wartość 1

en: Value 2
pl: Wartość 2

en: Value 3
pl: Wartość 3

en: Value 4
pl: Wartość 4

en: Item selector
pl: Selektor elementów

en: Expanding
pl: Rozszerzanie

en: Multiple Selection
pl: Wybór wielokrotny

en: Custom Model
pl: Model niestandardowy

en: Value 5
pl: Wartość 5

en: Value 6
pl: Wartość 6

en: Value 7
pl: Wartość 7

en: Value 8
pl: Wartość 8

en: Control
pl: Kontrola

en: Removable
pl: Usuwalne

en: Slide to remove
pl: Przesuń, aby usunąć

en: Grouped list
pl: Lista zgrupowana

en: LomiriListView
pl: Widok listy Lomiri

en: ExpandablesColumn
pl: Rozwijana kolumna

en: Expandable
pl: Rozwijane

en: Colored
pl: Kolorowe

en: Highlight color
pl: Kolor wyróżnienia

en: Leading actions
pl: Działania główne

en: Edit
pl: Modyfikuj

en: Move
pl: Przenieś

en: Basic
pl: Podstawowy

en: Colored divider
pl: Kolorowa przegroda

en: Immutable
pl: Niezmienne

en: No divider
pl: Brak przegrody

en: Option Selector
pl: Selektor opcji

en: This is the second value
pl: To jest druga wartość

en: Once upon a time there was a story nobody told.
pl: Pewnego razu, była sobie historia, której nikt jeszcze nie opowiadał.

en: Custom container height
pl: NIestandardowa wysokość kontenera

en: No initial selection, scrollable.
pl: Brak początkowego wyboru, możliwość przewijania.

en: Linear
pl: Liniowy

en: Circular
pl: Kołowy

en: Infinite
pl: Nieskończony

en: Clock
pl: Zegar

en: Overlay
pl: Nakładka

en: Flickable
pl: Migotliwe

en: Action #1
pl: Działanie #1

en: Action #2
pl: Działanie #2

en: Action #3
pl: Działanie #3

en: Action #4
pl: Działanie #4

en: Action #5
pl: Działanie #5

en: Progress Bar
pl: Pasek postępu

en: No label
pl: Bez etykiety

en: Activity Indicator
pl: Wskaźnik aktywności

en: Sizes
pl: Rozmiary

en: Enabled
pl: Włączony

en: The visual style of the Sheet is early work and thus clunky looking.
pl: Styl wizualny Arkusza to wczesne prace i przez to wygląda topornie.

en: Title
pl: Tytuł

en: Actual value: %1
pl: Aktualna wartość: %1

en: Live Update
pl: Aktualizacja na bieżąco

en: Range
pl: Zakres

en: Labels
pl: Etykiety

en: Small
pl: Małe

en: Medium
pl: Średnie

en: Large
pl: Duże

en: Type me in...
pl: Wpisz mnie w...

en: Password
pl: Hasło

en: Numbers
pl: Numery

en: Read-only
pl: Tylko do odczytu

en: Nobody type here
pl: Nikt nie ma prawa tu pisać

en: No interaction allowed
pl: Interakcje niedozwolone

en: Default
pl: Domyślne

en: Unchecked
pl: Odznaczone

en: Checked
pl: Zaznaczone

en: Aspect
pl: Aspekt

en: Radius
pl: Promień

en: Image
pl: Obraz

en: Gradient
pl: Nachylenie
