lomiri-ui-toolkit - en to gl translation catalogue (112 entries)

en: About...
gl: Sobre...

en: Short list
gl: Lista curta

en: Number of slots
gl: Número de slots

en: Long list
gl: Lista longa

en: Disabled
gl: Desactivado

en: NumberAnimation
gl: NúmeroAnimación

en: Standard
gl: Estándar

en: Standard Durations
gl: Duracións estándar

en: Snap
gl: Aliñar

en: Fast
gl: Rápido

en: Slow
gl: Lento

en: Sleepy
gl: Adurmiñado

en: Call
gl: Chamar

en: Stroke
gl: Trazo

en: Color
gl: Cor

en: Call %1
gl: Chamar %1

en: Icon
gl: Icona

en: Icon+Text
gl: Icona + texto

en: Collapsed
gl: Recollido

en: Expanded
gl: Expandido

en: Orange
gl: Laranxa

en: Light grey
gl: Gris claro

en: Dark grey
gl: Gris escuro

en: Red
gl: Vermello

en: Green
gl: Verde

en: Blue
gl: Azul

en: Purple
gl: Púrpura

en: Open
gl: Abrir

en: Scaling
gl: Escalar

en: Theme
gl: Tema

en: Leading and trailing actions
gl: Accións ao comezo e ao final

en: Label
gl: Etiqueta

en: Subtitled
gl: Subtitulado

en: Secondary label
gl: Etiqueta secundaria

en: ThinDivider
gl: DivisorFino

en: Progression
gl: Progresión

en: Single value
gl: Valor único

en: Value
gl: Valor

en: Multi value
gl: Valor múltiple

en: Value 1
gl: Valor 1

en: Value 2
gl: Valor 2

en: Value 3
gl: Valor 3

en: Value 4
gl: Valor 4

en: Item selector
gl: Seleccionador de elementos

en: Expanding
gl: Ampliación

en: Multiple Selection
gl: Selección múltiple

en: Custom Model
gl: Modelo personalizado

en: Value 5
gl: Valor 5

en: Value 6
gl: Valor 6

en: Value 7
gl: Valor 7

en: Value 8
gl: Valor 8

en: Removable
gl: Extraíbel

en: Slide to remove
gl: Esvarar para eliminar

en: Reset
gl: Restabelecer

en: Grouped list
gl: Lista agrupada

en: LomiriListView
gl: VistaListaLomiri

en: ExpandablesColumn
gl: ColumnaExpandíbel

en: Expandable
gl: Expandíbel

en: Colored
gl: Con cor

en: Highlight color
gl: Cor de resalte

en: Leading actions
gl: Accións ao comezo

en: Trailing actions
gl: Accións ao final

en: Custom action delegates
gl: Delegados de accións personalizados

en: Edit
gl: Editar

en: Move
gl: Mover

en: Basic
gl: Básico

en: Colored divider
gl: Divisor das cores

en: Immutable
gl: Inmutábel

en: No divider
gl: Sen divisor

en: Option Selector
gl: Seleccionador de opcións

en: This is the second value
gl: Este é o segundo valor

en: Once upon a time there was a story nobody told.
gl: Houbo unha vez unha historia secreta.

en: Custom container height
gl: Altura do contedor personalizado

en: No initial selection, scrollable.
gl: Non hai unha selección inicial, desprazábel.

en: Linear
gl: Lineal

en: Infinite
gl: Infinito

en: Clock
gl: Reloxo

en: Overlay
gl: Sobreposición

en: Flickable
gl: Esvarábel

en: Action #1
gl: Acción #1

en: Action #2
gl: Acción #2

en: Action #3
gl: Acción #3

en: Action #4
gl: Acción #4

en: Action #5
gl: Acción #5

en: Progress Bar
gl: Barra de progreso

en: No label
gl: Sen etiqueta

en: Activity Indicator
gl: Indicador de actividade

en: Sizes
gl: Tamaños

en: Enabled
gl: Activado

en: The visual style of the Sheet is early work and thus clunky looking.
gl: O estilo visual da folla é un traballo previo e sen pulir.

en: Title
gl: Título

en: Actual value: %1
gl: Valor real: %1

en: Live Update
gl: Actualización instantánea

en: Range
gl: Rango

en: Labels
gl: Etiquetas

en: Small
gl: Pequeno

en: Medium
gl: Medio

en: Large
gl: Grande

en: Type me in...
gl: Escríbame en...

en: Password
gl: Contrasinal

en: Numbers
gl: Números

en: Read-only
gl: Só lectura

en: Nobody type here
gl: Ninguén escribe aquí

en: No interaction allowed
gl: Non se permite a interacción

en: Default
gl: Predeterminado

en: Rich Text
gl: Texto enriquecido

en: Unchecked
gl: Non seleccionada

en: Checked
gl: Seleccionada

en: Aspect
gl: Aspecto

en: Radius
gl: Raio

en: Image
gl: Imaxe

en: Gradient
gl: Degradado
