lomiri-ui-toolkit - en to sv translation catalogue (112 entries)

en: About...
sv: Om…

en: Short list
sv: Kort lista

en: Number of slots
sv: Antal platser

en: Long list
sv: Lång lista

en: Disabled
sv: Inaktiverad

en: NumberAnimation
sv: TalAnimering

en: Standard Durations
sv: Standardtider

en: Snap
sv: Fäst

en: Fast
sv: Snabb

en: Slow
sv: Långsam

en: Sleepy
sv: Sömnig

en: Call
sv: Ring

en: Stroke
sv: Stryk

en: Color
sv: Färg

en: Call %1
sv: Ring %1

en: Icon
sv: Ikon

en: Icon+Text
sv: Ikon+text

en: Collapsed
sv: Ihopfälld

en: Expanded
sv: Expanderad

en: Light grey
sv: Ljusgrå

en: Dark grey
sv: Mörkgrå

en: Red
sv: Röd

en: Green
sv: Grön

en: Blue
sv: Blå

en: Purple
sv: Lila

en: Open
sv: Öppna

en: Scaling
sv: Skala

en: Theme
sv: Tema

en: Leading and trailing actions
sv: Inledande och efterföljande åtgärder

en: Label
sv: Etikett

en: Subtitled
sv: Undertextad

en: Secondary label
sv: Sekundär etikett

en: ThinDivider
sv: TunnSeparator

en: Progression
sv: Förlopp

en: Single value
sv: Enkelt värde

en: Value
sv: Värde

en: Multi value
sv: Multivärde

en: Value 1
sv: Värde 1

en: Value 2
sv: Värde 2

en: Value 3
sv: Värde 3

en: Value 4
sv: Värde 4

en: Item selector
sv: Objektväljare

en: Expanding
sv: Expanderande

en: Multiple Selection
sv: Flerval

en: Custom Model
sv: Anpassad modell

en: Value 5
sv: Värde 5

en: Value 6
sv: Värde 6

en: Value 7
sv: Värde 7

en: Value 8
sv: Värde 8

en: Control
sv: Kontroll

en: Removable
sv: Flyttbar

en: Slide to remove
sv: Dra för att bort

en: Reset
sv: Återställ

en: Grouped list
sv: Grupperad lista

en: LomiriListView
sv: LomiriListVy

en: ExpandablesColumn
sv: UtfällbarKolumn

en: Expandable
sv: Utfällbar

en: Colored
sv: Färgad

en: Highlight color
sv: Färg för markering

en: Leading actions
sv: Huvudåtgärder

en: Trailing actions
sv: Efterföljande åtgärder

en: Custom action delegates
sv: Anpassade åtgärder

en: Edit
sv: Redigera

en: Move
sv: Flytta

en: Basic
sv: Grundläggande

en: Colored divider
sv: Färgad separator

en: Immutable
sv: Oföränderlig

en: No divider
sv: Ingen separator

en: Option Selector
sv: Alternativväljare

en: This is the second value
sv: Detta är det andra värdet

en: Once upon a time there was a story nobody told.
sv: Det var en gång en berättelse ingen berättade.

en: Custom container height
sv: Anpassad behållarhöjd

en: No initial selection, scrollable.
sv: Inget ursprungligt val, rullningsbar.

en: Linear
sv: Linjär

en: Circular
sv: Cirkulär

en: Infinite
sv: Oändlig

en: Clock
sv: Klocka

en: Overlay
sv: Överlagring

en: Flickable
sv: Blinkbar

en: Action #1
sv: Åtgärd #1

en: Action #2
sv: Åtgärd #2

en: Action #3
sv: Åtgärd #3

en: Action #4
sv: Åtgärd #4

en: Action #5
sv: Åtgärd #5

en: Progress Bar
sv: Förloppsindikator

en: No label
sv: Ingen etikett

en: Activity Indicator
sv: Aktivitetsindikator

en: Sizes
sv: Storlekar

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: The visual style of the Sheet is early work and thus clunky looking.
sv: Den visuella stilen för Sheet är tidigt arbete och ser därför grovt ut.

en: Title
sv: Titel

en: Actual value: %1
sv: Aktuellt värde: %1

en: Live Update
sv: Direktuppdatering

en: Range
sv: Område

en: Labels
sv: Etiketter

en: Small
sv: Liten

en: Medium
sv: Mellan

en: Large
sv: Stor

en: Type me in...
sv: Skriv in mig...

en: Password
sv: Lösenord

en: Numbers
sv: Nummer

en: Read-only
sv: Skrivskyddad

en: Nobody type here
sv: Skriv inte här

en: No interaction allowed
sv: Ingen interaktion tillåten

en: Default
sv: Standard

en: Rich Text
sv: Formaterad text

en: Unchecked
sv: Omarkerad

en: Checked
sv: Ikryssad

en: Aspect
sv: Förhållande

en: Radius
sv: Radie

en: Image
sv: Bild

en: Gradient
sv: Toning
