lomiri-ui-toolkit - en to ug translation catalogue (31 entries)

en: Disabled
ug: چەكلەنگەن

en: Standard
ug: ئۆلچەملىك

en: Snap
ug: توغرىلا

en: Fast
ug: تېز

en: Slow
ug: ئاستا

en: Sleepy
ug: ئۇيقۇلۇق

en: Call
ug: چاقىر

en: Stroke
ug: سىزىق

en: Color
ug: رەڭ

en: Icon+Text
ug: سىنبەلگە + تېكىست

en: Collapsed
ug: قاتلاندى

en: Expanded
ug: كېڭەيتىلگەن

en: Orange
ug: قىزغۇچ سېرىق

en: Red
ug: قىزىل

en: Green
ug: يېشىل

en: Blue
ug: كۆك

en: Purple
ug: بىنەپشە

en: Open
ug: ئاچ

en: Scaling
ug: كۆرسىتىش نىسبىتى

en: Theme
ug: ئۆرنەك

en: Label
ug: ئەن

en: Value
ug: قىممەت

en: Control
ug: تىزگىن

en: Removable
ug: كۆچمە

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر

en: Linear
ug: سىزىقلىق

en: Circular
ug: چەمبەر

en: Infinite
ug: چەكسىز

en: Clock
ug: سائەت

en: Overlay
ug: دەستىلە

en: Progress Bar
ug: سۈرئەت بالداق
