lomiri-ui-toolkit - en to fi translation catalogue (83 entries)

en: About...
fi: Tietoja...

en: Short list
fi: Lyhyt luettelo

en: Number of slots
fi: Liitinten lukumäärä

en: Long list
fi: Pitkä luettelo

en: Disabled
fi: Poistettu käytöstä

en: Fast
fi: Nopea

en: Slow
fi: Hidas

en: Call
fi: Puhelu

en: Color
fi: Väri

en: Call %1
fi: Soita %1

en: Icon
fi: Kuvake

en: Icon+Text
fi: Kuvake+teksti

en: Collapsed
fi: Tiivistetty

en: Expanded
fi: Laajennettu

en: Orange
fi: Oranssi

en: Light grey
fi: Vaaleanharmaa

en: Dark grey
fi: Tummanharmaa

en: Red
fi: Punainen

en: Green
fi: Vihreä

en: Blue
fi: Sininen

en: Purple
fi: Violetti

en: Open
fi: Avaa

en: Scaling
fi: Skaalaus

en: Theme
fi: Teema

en: Label
fi: Otsikko

en: Secondary label
fi: Alaotsikko

en: ThinDivider
fi: Ohut jakaja

en: Progression
fi: Edistyminen

en: Single value
fi: Yksi arvo

en: Value
fi: Arvo

en: Multi value
fi: Moniarvo

en: Value 1
fi: Arvo 1

en: Value 2
fi: Arvo 2

en: Value 3
fi: Arvo 3

en: Value 4
fi: Arvo 4

en: Item selector
fi: Alkion valitsin

en: Multiple Selection
fi: Monivalinta

en: Custom Model
fi: Mukautettu malli

en: Value 5
fi: Arvo 5

en: Value 6
fi: Arvo 6

en: Value 7
fi: Arvo 7

en: Value 8
fi: Arvo 8

en: Reset
fi: Nollaus

en: Expandable
fi: Laajennettava

en: Colored
fi: Väritetty

en: Highlight color
fi: Korostusväri

en: Custom action delegates
fi: Mukautetty toiminto valtuuttaa

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Move
fi: Siirrä

en: Basic
fi: Perus

en: Colored divider
fi: Väritetty erotin

en: No divider
fi: Ei erotinta

en: Option Selector
fi: Vaihtoehdon valitsin

en: This is the second value
fi: Tämä on toinen arvo

en: Once upon a time there was a story nobody told.
fi: Olipa kerran tarina, jota kukaan ei kertonut.

en: Linear
fi: Suoraviivainen

en: Circular
fi: Pyöreä

en: Infinite
fi: Loputon

en: Clock
fi: Kello

en: Overlay
fi: Peittävä

en: Flickable
fi: Pyyhkäistävä

en: Action #1
fi: Toiminto #1

en: Action #2
fi: Toiminto #2

en: Action #3
fi: Toiminto #3

en: Action #4
fi: Toiminto #4

en: Action #5
fi: Toiminto #5

en: Progress Bar
fi: Edistymispalkki

en: No label
fi: Ei nimiötä

en: Sizes
fi: Koot

en: Enabled
fi: Käytössä

en: The visual style of the Sheet is early work and thus clunky looking.
fi: Sivun visuaalinen tyyli on varhaista työtä ja siksi kömpelön näköinen.

en: Title
fi: Otsikko

en: Actual value: %1
fi: Todellinen arvo: %1

en: Small
fi: Pieni

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Large
fi: Suuri

en: Password
fi: Salasana

en: Numbers
fi: Numerot

en: Read-only
fi: Vain luku

en: No interaction allowed
fi: Vuorovaikutus ei ole sallittu

en: Default
fi: Oletus

en: Image
fi: Kuva

en: Gradient
fi: Liukuväri
