lomiri-ui-toolkit - en to br translation catalogue (74 entries)

en: About...
br: Diwar-benn...

en: Short list
br: Roll berr

en: Long list
br: Roll hir

en: Disabled
br: Diweredekaet

en: Standard
br: Standart

en: Fast
br: Prim

en: Slow
br: Gorrek

en: Sleepy
br: Kousket

en: Call
br: Gervel

en: Color
br: Liv

en: Call %1
br: Gervel %1

en: Icon
br: Arlun

en: Icon+Text
br: Arlun + Testenn

en: Orange
br: Orañjez

en: Light grey
br: Griz-sklaer

en: Dark grey
br: Griz-teñval

en: Red
br: Ruz

en: Green
br: Gwer

en: Blue
br: Glas

en: Purple
br: Limestra

en: Open
br: Digor

en: Theme
br: Tem

en: Subtitled
br: Istitlet

en: Progression
br: Mont war-raok

en: Value
br: Talvoud

en: Value 1
br: Talvoud 1

en: Value 2
br: Talvoud 2

en: Value 3
br: Talvoud 3

en: Value 4
br: Talvoud 4

en: Custom Model
br: Patrom personelaet

en: Value 5
br: Talvoud 5

en: Value 6
br: Talvoud 6

en: Value 7
br: Talvoud 7

en: Value 8
br: Talvoud 8

en: Control
br: Kontroll

en: Removable
br: Lem-laka

en: Slide to remove
br: Riklañ da zilemel

en: Reset
br: Adderaouekaat

en: Grouped list
br: Roll strollet

en: Colored
br: Livet

en: Edit
br: Aozañ

en: Move
br: Dilec'hiañ

en: Basic
br: Diazez

en: No divider
br: Ranner ebet

en: This is the second value
br: Hemañ zo an eil talvoud

en: Once upon a time there was a story nobody told.
br: Ur wech e oa un istor ha ne oa ket bet kontet gant den ebet.

en: Linear
br: Linennek

en: Circular
br: Kelc'hiek

en: Infinite
br: Didermen

en: Clock
br: Horolaj

en: Overlay
br: Gwiskad

en: Action #1
br: Ober niv. 1

en: Action #2
br: Ober niv. 2

en: Action #3
br: Ober niv. 3

en: Action #4
br: Ober niv. 4

en: Action #5
br: Ober niv. 5

en: Progress Bar
br: Barrenn mont war-raok

en: No label
br: Label ebet

en: Sizes
br: Mentoù

en: Enabled
br: Gweredekaet

en: Title
br: Titl

en: Live Update
br: Hizivaat war-eeun

en: Labels
br: Labeloù

en: Small
br: Bihan

en: Medium
br: Krenn

en: Large
br: Bras

en: Password
br: Ger-tremen

en: Numbers
br: Niveroù

en: Read-only
br: Da lenn hepken

en: Default
br: Dre ziouer

en: Unchecked
br: Diasket

en: Aspect
br: Neuz

en: Radius
br: Skin

en: Image
br: Skeudenn
