lomiri-ui-toolkit - en to am translation catalogue (36 entries)

en: Select All
am: ሁሉንም ምረጥ

en: Cut
am: ቁረጥ

en: Copy
am: ቅዳ

en: Paste
am: ለጥፍ

en: Back
am: ወደ ኋላ

en: Delete
am: አጥፋ

en: No service/path specified
am: ምንም የ ግልጋሎት/መንገድ አልተገለጸም

en: Invalid bus type: %1.
am: ዋጋ የሌለው የ bus አይነት: %1.

note: TRANSLATORS: Time based "this is happening/happened now"
en: Now
am: አሁን

en: %1 minute ago | %1 minutes ago
am[0]: ከ %1 ደቂቃ በፊት
am[1]: ከ %1 ደቂቆች በፊት

en: %1 minute | %1 minutes
am[0]: %1 ደቂቃ
am[1]: %1 ደቂቃዎች

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'h:mm ap
am: 'ትናንትና 'h:mm ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'HH:mm
am: 'ትናንትና 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'h:mm ap
am: 'ነገ 'h:mm ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'HH:mm
am: 'ነገ 'HH:mm

en: property "%1" of object %2 has type %3 and cannot be set to value "%4" of type %5
am: ባህሪው "%1" የ እቃው %2 አይነት አለው %3 እና ማሰናዳት አይቻልም ወደ ዋጋ "%4" አይነት %5

en: property "%1" does not exist or is not writable for object %2
am: ባህሪው "%1" አልተገኘም ወይንም መጻፍ አይቻልም በ %2

en: Alarm
am: መቀስቀሻ

en: Alarm has a pending operation.
am: መቀስቀሻ በቀጠሮ ላይ ያለ ተግባር አለው

en: Usage:
am: አጠቃቀም:

en: Options:
am: ምርጫዎች:

en: %1 is expecting an additional argument: %2
am: %1 ተጨማሪ ክርክር ይፈልጋል: %2

en: %1 is expecting a value for argument: %2
am: %1 ለ ክርክር ዋጋ ይፈልጋል: %2

en: %1 is expecting additional arguments: %2
am: %1 ተጨማሪ ክርክሮች ይፈልጋል: %2

en: Changing connection parameters forbidden.
am: የ ግንኙነት ደንብ መቀየር ክልክል ነው

en: Binding detected on property '%1' will be removed by the service updates.
am: የ ባህሪዎ ጥምረት ተጌኝቷል '%1' በ ግልጋሎት ማሻሻያ ጊዜ ይወገዳል

en: All the parents must have an id.
    State saving disabled for %1, class %2
am: ሁሉም ወላጆች መለያ ሊኖራቸው ይገባል
    ሁኔታዎች ማስቀመጫ ተሰናክሏል ለ %1, ክፍል %2

en: Theme not found: "%1"
am: ገጽታው አልተገኘም: "%1"

en: Dragging mode requires ListView
am: መጎተቻ ዘዴ ዝርዝር መመልከቻ ይፈልጋል

en: Cancel
am: መሰረዣ

en: Confirm
am: ማረጋገጫ

en: Close
am: መዝጊያ

en: Done
am: ጨርሷል

en: In Progress
am: በሂደት ላይ

en: Release to refresh...
am: ለማነቃቃት ይልቀቁ...

en: Pull to refresh...
am: ለማነቃቃት ይሳቡ...
