lomiri-ui-toolkit - en to da translation catalogue (47 entries)

en: Select All
da: Vælg alle

en: Cut
da: Klip

en: Copy
da: Kopiér

en: Paste
da: Indsæt

en: Back
da: Tilbage

en: Delete
da: Slet

en: No service/path specified
da: Ingen tjeneste/sti angivet

en: Invalid bus type: %1.
da: Ugyldig bustype: %1.

note: TRANSLATORS: Time based "this is happening/happened now"
en: Now
da: Nu

en: %1 minute ago | %1 minutes ago
da[0]: %1 minut siden
da[1]: %1 minutter siden

en: %1 minute | %1 minutes
da[0]: %1 minut
da[1]: %1 minutter

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: h:mm ap
da: HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'h:mm ap
da: 'I går 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'HH:mm
da: 'I går 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'h:mm ap
da: 'I morgen 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'HH:mm
da: 'I morgen 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd' 'h:mm ap
da: ddd' 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd d MMM' 'h:mm ap
da: ddd d. MMM 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd d MMM' 'HH:mm
da: ddd d. MMM' 'HH:mm

en: ListView has no ViewItems.dragUpdated() signal handler implemented. No dragging will be possible.
da: ListView har ingen signalhåndtering implementeret for ViewItems.dragUpdated(). Træk-og-slip er ikke muligt.

en: property "%1" of object %2 has type %3 and cannot be set to value "%4" of type %5
da: egenskaben "%1" for objektet %2 har typen %3, og kan ikke angives til værdien "%4" med typen %5

en: property "%1" does not exist or is not writable for object %2
da: egenskaben "%1" findes ikke, eller også mangler objektet %2 skriveadgang

en: Alarm has a pending operation.
da: Alarmen har en afventende handling.

en: Usage:
da: Brug:

en: Options:
da: Tilvalg:

en: %1 is expecting an additional argument: %2
da: %1 forventer et argument yderligere: %2

en: %1 is expecting a value for argument: %2
da: %1 forventer en værdi for argumentet: %2

en: %1 is expecting additional arguments: %2
da: %1 forventer yderligere argumenter: %2

en: consider overriding swipeEvent() slot!
da: overvej at tilsidesætte soklen for swipeEvent()!

en: consider overriding rebound() slot!
da: overvej at tilsidesætte soklen for rebound()!

en: Ignoring AfterItem priority for InverseMouse filters.
da: Ignorerer AfterItem-prioriteten for InverseMouse-filtre.

en: Changing connection parameters forbidden.
da: Ændring af forbindelsesparametre er ikke tilladt.

en: Binding detected on property '%1' will be removed by the service updates.
da: Bindingen som er registreret for egenskaben "%1" vil blive fjernet af tjenesteopdateringerne.

en: Warning: attachee must have an ID. State will not be saved.
da: Advarsel: attachéen skal have et id. Tilstanden vil ikke blive gemt.

en: Warning: attachee's UUID is already registered, state won't be saved: %1
da: Advarsel: attachéens UUID er allerede registreret, tilstanden vil ikke blive gemt: %1

en: All the parents must have an id.
    State saving disabled for %1, class %2
da: Alle overelementer skal have et id.
    Lagring af tilstand er slået fra for %1, klasse %2

en: Theme not found: "%1"
da: Temaet blev ikke fundet: "%1"

en: Not a Palette component.
da: Ikke en paletkomponent.

en: Dragging mode requires ListView
da: Træk-og-slip-tilstanden kræver ListView

en: Dragging is only supported when using a QAbstractItemModel, ListModel or list.
da: Træk-og-slip understøttes kun når der bruges  QAbstractItemModel, ListModel eller en liste.

en: Cancel
da: Annullér

en: Confirm
da: Godkend

en: Close
da: Luk

en: Done
da: Udført

en: In Progress
da: I gang

en: Release to refresh...
da: Slip for at opdatere...

en: Pull to refresh...
da: Træk for at opdatere...
