lomiri-ui-toolkit - en to sk translation catalogue (25 entries)

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

en: Back
sk: Naspäť

en: Delete
sk: Vymazať

note: TRANSLATORS: Time based "this is happening/happened now"
en: Now
sk: Teraz

en: %1 minute ago | %1 minutes ago
sk[0]: pred %1 minútami
sk[1]: pred %1 minútou
sk[2]: pred %1 minútami

en: %1 minute | %1 minutes
sk[0]: %1 minút
sk[1]: %1 minúta
sk[2]: %1 minúty

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'h:mm ap
sk: 'Včera 'h:mm ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'HH:mm
sk: 'Včera 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'h:mm ap
sk: 'Zajtra 'h:mm ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'HH:mm
sk: 'Zajtra 'HH:mm

en: Alarm
sk: Budík

en: Usage:
sk: Použitie:

en: Options:
sk: Možnosti:

en: %1 is expecting an additional argument: %2
sk: %1 očakáva ďalší prídavný argument:  %2

en: %1 is expecting a value for argument: %2
sk: %1 očakáva hodnotu pre argument: %2

en: %1 is expecting additional arguments: %2
sk: %1 očakáva ďalšie argumenty: %2

en: Theme not found: "%1"
sk: Téma nenájdená: "%1"

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Close
sk: Zavrieť

en: Done
sk: Hotovo

en: In Progress
sk: Prebieha
