lomiri-ui-toolkit - en to th translation catalogue (38 entries)

en: Select All
th: เลือกทั้งหมด

en: Cut
th: ตัด

en: Copy
th: คัดลอก

en: Paste
th: วาง

en: Back
th: ย้อนกลับ

en: Delete
th: ลบ

en: No service/path specified
th: ไม่มีบริการ/เส้นทางที่ระบุ

en: Invalid bus type: %1.
th: ชนิดของ bus ไม่ถูกต้อง: %1

note: TRANSLATORS: Time based "this is happening/happened now"
en: Now
th: ตอนนี้

en: %1 minute ago | %1 minutes ago
th[0]: %1 นาทีที่ผ่านมา

en: %1 minute | %1 minutes
th[0]: %1 นาที

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: h:mm ap
th: h.mm น. ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: HH:mm
th: HH.mm น.

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'h:mm ap
th: 'เมื่อวานนี้ 'h.mm น. ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'HH:mm
th: 'เมื่อวานนี้ 'HH.mm น.

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'h:mm ap
th: 'พรุ่งนี้ 'h.mm น. ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'HH:mm
th: 'พรุ่งนี้ 'HH.mm น.

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd' 'h:mm ap
th: ddd' 'h.mm น. ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd' 'HH:mm
th: ddd' 'HH.mm น.

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd d MMM' 'h:mm ap
th: วันdddที่ d MMM' 'h.mm น. ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd d MMM' 'HH:mm
th: วันdddที่ d MMM' 'HH.mm น.

en: property "%1" of object %2 has type %3 and cannot be set to value "%4" of type %5
th: คุณสมบัติ "%1" ของวัตถุ %2 อยู่ในประเภท %3 และไม่สามารถตั้งเป็นค่า "%4" ของวัตถุ %5

en: property "%1" does not exist or is not writable for object %2
th: คุณสมบัติ "%1" ไม่มีอยู่ หรือไม่สามารถเขียนลงในวัตถุ %2 ได้

en: Alarm
th: การเตือน

en: Usage:
th: วิธีใช้:

en: Options:
th: ตัวเลือก:

en: %1 is expecting an additional argument: %2
th: %1 ต้องการอาร์กิวเมนต์เพิ่มเติม: %2

en: %1 is expecting a value for argument: %2
th: %1 ต้องการค่าสำหรัยอาร์กิวเมนต์: %2

en: %1 is expecting additional arguments: %2
th: %1 ต้องการอาร์กิวเมนต์เพิ่มเติม: %2

en: Warning: attachee's UUID is already registered, state won't be saved: %1
th: คำเตือน: UUID ของผู้แนบได้ถูกลงทะเบียนไปแล้ว สถานะดังกล่าวจะไม่ถูกบันทึก: %1

en: Theme not found: "%1"
th: ไม่พบชุดตกแต่ง: "%1"

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Close
th: ปิด

en: Done
th: เสร็จสิ้น

en: In Progress
th: กำลังดำเนินการ

en: Release to refresh...
th: ปล่อยเพื่อรีเฟรช...

en: Pull to refresh...
th: ดึงเพื่อรีเฟรช...
