lomiri-ui-toolkit - en to et translation catalogue (37 entries)

en: Select All
et: Vali kõik

en: Cut
et: Lõika

en: Copy
et: Kopeeri

en: Paste
et: Aseta

en: Back
et: Tagasi

en: Delete
et: Kustuta

en: No service/path specified
et: Ühetgi teenust/asukohta pole määratletud

en: Invalid bus type: %1.
et: Vigane siini tüüp: %1.

note: TRANSLATORS: Time based "this is happening/happened now"
en: Now
et: Nüüd

en: %1 minute ago | %1 minutes ago
et[0]: %1 minuti eest
et[1]: %1 minuti eest

en: %1 minute | %1 minutes
et[0]: %1 minut
et[1]: %1 minutit

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: h:mm ap
et: HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'h:mm ap
et: 'Eile 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'HH:mm
et: 'Eile 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'h:mm ap
et: 'Homme 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'HH:mm
et: 'Homme 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd' 'h:mm ap
et: ddd' 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd d MMM' 'h:mm ap
et: ddd d. MMM' 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd d MMM' 'HH:mm
et: ddd d. MMM' 'HH:mm

en: property "%1" does not exist or is not writable for object %2
et: „%1“ objekti omadust pole olemas või see pole „%2“ objekti jaoks kirjutatavad

en: Alarm
et: Äratus

en: Alarm has a pending operation.
et: Äratusega on seotud pooleliolev toiming.

en: Usage:
et: Kasutus:

en: Options:
et: Valikud:

en: %1 is expecting an additional argument: %2
et: %1 eeldab täiendavat argumenti: %2

en: %1 is expecting a value for argument: %2
et: %1 eeldab argumendi väärtust: %2

en: %1 is expecting additional arguments: %2
et: %1 eeldab täiendavaid argumente: %2

en: Changing connection parameters forbidden.
et: Ühenduse parameetrite muutmine pole lubatud.

en: Theme not found: "%1"
et: Kujundust ei leidu: „%1“

en: Not a Palette component.
et: Pole paleti komponent.

en: Cancel
et: Katkesta

en: Confirm
et: Kinnita

en: Close
et: Sulge

en: Done
et: Valmis

en: In Progress
et: Töös

en: Release to refresh...
et: Värskendamiseks lase lahti…

en: Pull to refresh...
et: Värskendamiseks tõmba ülevalt alla…
