lomiri-ui-toolkit - en to kab translation catalogue (21 entries)

en: Select All
kab: Fren-iten akk

en: Cut
kab: Gzem

en: Copy
kab: Nɣel

en: Paste
kab: Senṭeḍ

en: Back
kab: Uɣal

en: Delete
kab: Kkes

note: TRANSLATORS: Time based "this is happening/happened now"
en: Now
kab: Tura

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: h:mm ap
kab: h:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'h:mm ap
kab: 'Iḍelli 'h:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'HH:mm
kab: 'Iḍelli 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'h:mm ap
kab: 'Azekka 'h:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'HH:mm
kab: 'Azekka 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd' 'h:mm ap
kab: ddd' 'h:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd d MMM' 'h:mm ap
kab: ddd d MMM' 'h:mm

en: Usage:
kab: Aseqdec:

en: Options:
kab: Tixtiṛiyin:

en: Cancel
kab: Semmet

en: Confirm
kab: Serggeg

en: Close
kab: Mdel

en: Done
kab: Yemmed

en: In Progress
kab: Iteddu
