lomiri-ui-toolkit - en to sd translation catalogue (43 entries)

en: Cut
sd: ڪٽيو

en: Paste
sd: چنبڙايو

en: Back
sd: پوئتي

en: No service/path specified
sd: واٽ يا خدمت اڻ ڄاڻايل

en: Invalid bus type: %1.
sd: بس ٽائيپ غلط: %1.

note: TRANSLATORS: Time based "this is happening/happened now"
en: Now
sd: هاڻي

en: %1 minute ago | %1 minutes ago
sd[0]: %1 منٽ اڳ
sd[1]: %1 منٽ اڳ

en: %1 minute | %1 minutes
sd[0]: %1 منٽ
sd[1]: %1 منٽ

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'h:mm ap
sd: ڪالهه h:mm ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'HH:mm
sd: ڪالهه HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'h:mm ap
sd: سڀاڻي h:mm ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'HH:mm
sd: سڀاڻي HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd' 'h:mm ap
sd: ddd' 'h:mm ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd' 'HH:mm
sd: ddd' 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd d MMM' 'h:mm ap
sd: ddd d MMM; ;h:mm ap

en: ListView has no ViewItems.dragUpdated() signal handler implemented. No dragging will be possible.
sd: ListView ۾ ViewItems.dragUpdated() سگنل هينڊلر لکيل نه آهي. ڌِڪڻ‌ ممڪن نه هوندو.

en: property "%1" of object %2 has type %3 and cannot be set to value "%4" of type %5
sd: شيءِ  %2 جي خاصيت "%1" وٽ قسم %3 آهي ۽ سو مٿس %5 قسم جي قدر %4 نه ٿي رکي سگھجي.

en: property "%1" does not exist or is not writable for object %2
sd: خاصيت "%1" وجود نه ٿي رکي يا شيءِ  %2 جي لاءِ  لکڻ‌لائق نه آهي.

en: Alarm
sd: الارم

en: Alarm has a pending operation.
sd: الارم وٽ هڪ اڻپورو آپريشن موجود آهي.

en: Usage:
sd: استعمال:

en: Options:
sd: اختيار:

en: %1 is expecting an additional argument: %2
sd: %1 کي هڪ اضافي دليل جي گھرج آهي: %2

en: %1 is expecting a value for argument: %2
sd: %1 کي  دليل جي قدر جي گھرج آهي: %2

en: %1 is expecting additional arguments: %2
sd: %1 کي اضافي دليلن جي گھرج آهي: %2

en: consider overriding swipeEvent() slot!
sd: swipeEvent() سلاٽ کي اوور رائيڊ ڪرڻ تي ويچاريو

en: consider overriding rebound() slot!
sd: rebound() سلاٽ کي اوور رائيڊ ڪرڻ تي ويچاريو

en: Ignoring AfterItem priority for InverseMouse filters.
sd: InverseMouse فلٽرز جي لاءِ  AfterIem جي اهميت کي نظراندا ڪندي.

en: Changing connection parameters forbidden.
sd: ڪنيڪشن جي پيراميٽرز جي تبديلي منع ٿيل آهي

en: Binding detected on property '%1' will be removed by the service updates.
sd: ڳنڍڻ مان خبر پئي ته خاصيت ”%1“ سروس اپڊيٽس جي ڪري ڊهي ويندي.

en: Warning: attachee must have an ID. State will not be saved.
sd: خبردار: اٽيچي جي آئي ڊي هُجڻ‌ لازمي آهي. حالت محفوظ نه ٿيندي.

en: Warning: attachee's UUID is already registered, state won't be saved: %1
sd: خبردار: اٽيچيءَ جي UUID اڳ ۾‌ ئي نامزد ٿيل آهي، حالت محفوظ نه ٿيندي: %1

en: All the parents must have an id.
    State saving disabled for %1, class %2
sd: سڀني والدين جي آئي ڊي هُجڻ‌ لازمي آهي.
    حالت محفوظڻ منع ٿيل آهي %1، ڪلاس %2

en: Theme not found: "%1"
sd: ٿيم نه لڌي:‌%1

en: Not a Palette component.
sd: پيلٽ جو ڪمپونينٽ نه آهي.

en: Dragging mode requires ListView
sd: ڌڪڻ‌وارو موڊ لسٽ‌ويو گھُري ٿو.

en: Dragging is only supported when using a QAbstractItemModel, ListModel or list.
sd: ڌڪڻ‌ فقط ان صورت ۾‌ موجود آهي جو QAbstractItemModel، ListModel، يا لسٽ استعمال هيٺ هُجن.

en: Confirm
sd: پڪ ڪريو

en: Close
sd: بند ڪريو

en: Done
sd: مڪمل

en: In Progress
sd: ترقيءَ هيٺ

en: Release to refresh...
sd: تازائڻ لاءِ  ڇڏيوس

en: Pull to refresh...
sd: تازائڻ لاءِ  ڇِڪيوس
