lomiri-ui-toolkit - en to bs translation catalogue (37 entries)

en: Select All
bs: odaberi sve

en: Cut
bs: Presijeci

en: Copy
bs: Izvrši kopiranje

en: Paste
bs: Izvrši lijepljenje

en: Back
bs: Unazad

en: Delete
bs: obriši

en: No service/path specified
bs: Nije servis/put specificiran

en: Invalid bus type: %1.
bs: Nevaljao bus tip: %1

note: TRANSLATORS: Time based "this is happening/happened now"
en: Now
bs: Upravo

en: %1 minute ago | %1 minutes ago
bs[0]: prije %1 minut
bs[1]: prije %1 minuta
bs[2]: prije %1 minuta

en: %1 minute | %1 minutes
bs[0]: %1 minut
bs[1]: %1 minuta
bs[2]: %1 minuta

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd' 'h:mm ap
bs: ddd' 'h:mm ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd' 'HH:mm
bs: ddd' 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd d MMM' 'h:mm ap
bs: ddd d MMM'

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd d MMM' 'HH:mm
bs: ddd d MMM'    'HH:mm

en: property "%1" of object %2 has type %3 and cannot be set to value "%4" of type %5
bs: osobina "%1" objekta %2 je tipa %3 i ne može biti postavljena na vrijednost "%4" tipa %5

en: property "%1" does not exist or is not writable for object %2
bs: osobina "%1" ne postoji ili nije moguće zapisivanje za objekt %2

en: Alarm
bs: Uzbuna

en: Alarm has a pending operation.
bs: Uzbuna ima operaciju na čekanju.

en: Usage:
bs: Upotreba:

en: Options:
bs: opcije:

en: %1 is expecting an additional argument: %2
bs: %1 očekuje još jedan argument: %2

en: %1 is expecting a value for argument: %2
bs: %1 očekuje veličinu za argument: %2

en: %1 is expecting additional arguments: %2
bs: %1 očekuje dodatne argumente: %2

en: Ignoring AfterItem priority for InverseMouse filters.
bs: Ignorisanje AfterItem (poslije stavke) prioriteta za InverseMouse (obrnuti miš) filter.

en: Changing connection parameters forbidden.
bs: Mijenjanje parametara spajanje je zabranjeno.

en: Warning: attachee must have an ID. State will not be saved.
bs: Upozorenje: ataše mora imati identifikaciju. Stanje neće biti snimljeno.

en: Warning: attachee's UUID is already registered, state won't be saved: %1
bs: Upozorenje: UUID atašea je već registrovan, stanje neće biti snimljeno: %1

en: All the parents must have an id.
    State saving disabled for %1, class %2
bs: Svi glavni direktoriji moraju imati identifikaciju.
    Snimanje stanja isključeno za %1, klasa %2

en: Theme not found: "%1"
bs: Tema nije pronadjena: "%1"

en: Cancel
bs: odustani

en: Confirm
bs: potvrdi

en: Close
bs: zatvori

en: Done
bs: Odrađeno

en: In Progress
bs: Izvršava se

en: Release to refresh...
bs: Oslobodi za osvježenje...

en: Pull to refresh...
bs: Povuci za osvježenje...
