ubuntu-weather-app - en to nb translation catalogue (149 entries)

en: Weather
nb: Vær

en: A weather forecast application for Ubuntu Touch
nb: Et værvarslingsprogram for Ubuntu Touch

en: weather;forecast;openweathermap;sunrise;sunset;moonphase;humidity;wind;
nb: vær;værmelding;openweathermap;soloppgang;solnedgang;månefase;fuktighet;vind;

en: Help
nb: Hjelp

[ctx: about page, section header, usage instructions]
en: Usage
nb: Bruk

[ctx: about page, section header, full changelog]
en: Changelog
nb: Endringslogg

[ctx: about page, section header, troubleshooting]
en: Troubleshooting
nb: Feilsporing

[ctx: changelog]
en: updated: translations, many thanks to all translators!
nb: Oppdatert: Oversettelser. Stor takk til alle oversettere!

[ctx: changelog]
en: fixed: app not being translated in focal, thanks to @gberh
nb: fikset: programmet er nå oversatt i focal, takket være @gberh

[ctx: changelog]
en: fixed: #92 when locations can't be loaded by adding some basic error parsing and providing an improved error message
nb: fikset: #92 Når steder ikke kan lastes inn ved å følge grunnlegende feiltolkning og tillegg av forbedret feilmelding

[ctx: changelog]
en: fixed: UI error of weather icon overlapping with temperature in location list
nb: fikset: Grensesnittsfeil for værikon som overlapper med temperatur i stedsliste

[ctx: changelog]
en: improved: added some more instructions to troubleshooting
nb: forbedret: flere instrukser lagt til i problemveiledningen

[ctx: changelog]
en: improved: added troubleshooting to README in gitlab
nb: forbedret: problemveiledning lagt til i README på GitLab

[ctx: changelog]
en: improved: rework some strings to allow better translation
nb: forbedret: omdesignet noen strenger for å tillate bedre oversettelse

[ctx: changelog]
en: fixed: wrong unit symbol shown for rain downfall l/m²
nb: Fikset: Feil enhetssymbol vis for nedbørsmengde l/m²

[ctx: changelog]
en: updated: framework raised to 16.04.5
nb: oppdatert: rammeverk oppdatert til 16.04.5

[ctx: changelog]
en: updated: raised QtQuick import from 5.9 to 5.12
nb: oppdatert: QtQuick-import økt fra 5.9 til 5.12

[ctx: changelog]
en: fixed: #75 GPS based location not working
nb: Fikset: #75 GPS-basert posisjonering virker ikke

[ctx: changelog]
en: added: l/m² as unit for rain
nb: tillagt: l/m² som enhet for nedbør

[ctx: changelog]
en: added: link to full changelog in about page
nb: tillagt: Lenke til full endringslogg på «Om»-siden

[ctx: changelog]
en: fixed: feels like string not being translated
nb: Fikset: Streng som ikke ble oversatt

[ctx: changelog]
en: added: setting for rain volume unit
nb: tillagt: innstilling for nedbørsmengdeenhet

[ctx: changelog]
en: added: allow refresh intervals of up to 4 hours
nb: tillagt: tillat gjenoppfriskningsintervall på opptil 4 timer

[ctx: changelog]
en: improved: small internal tweak
nb: forbedret: Liten intern endring

[ctx: changelog]
en: improved: small improvements to moonphase calculations
nb: forbedret: små forbedringer av månefaseutregning

[ctx: changelog]
en: improved: omit 0% humidity values (forecast only available for 3 days)
nb: forbedret: utelat 0%-fuktighetsverdier (værvarsel kun tilgjengelig for 3 dager)

[ctx: changelog]
en: updated: suncalc.js from its repo
nb: oppdatert: uncalc.js fra dets kodelager

[ctx: changelog]
en: fixed: missing api key
nb: fiset: manglende API-nøkkel

[ctx: changelog]
en: fixed: #48 corrected sunrise and sunset times calculation
nb: fikset: #48 fikset utregning av soloppgang og -nedgang

[ctx: changelog]
en: added: weekday and calendar date show in week view
nb: tillagt: ukedag og kalenderdag vist i ukesvisning

[ctx: changelog]
en: added: new dark mode toggle
nb: lagt til: bryter for mørk drakt

[ctx: changelog]
en: improved: redesigned setting page
nb: forbedret: omdesignet innstillingsside

[ctx: changelog]
en: added: dark theme support
nb: lagt til: støtte for mørk drakt

[ctx: changelog]
en: improved: redesigned icons
nb: forbedret: redesignede ikoner

[ctx: changelog]
en: improved: the app can now be rotated to a landscape view
nb: forbedret: programmet kan nå roteres til landskapsvisning

[ctx: changelog]
en: improved: splash screen
nb: forbedret: oppstartsskjerm

[ctx: changelog]
en: not documented, please check commit history in the repo
nb: ikke dokumentert. Sjekk innsendelsesistorikken i kodelageret

en: About
nb: Om

en: Weather app
nb: Værprogram

en: Version %1
nb: Versjon %1

en: Links
nb: Lenker

en: Get the sourcecode
nb: Hent kildekoden

en: Report issues
nb: Innrapporter feil

en: Help translate
nb: Hjelp til med oversettelsen

en: Credits
nb: Bidragsytere

en: Weather data by
nb: Værdata levert av

en: Rainradar by
nb: Regnradar av

en: Coordinate lookup by
nb: Samordne oppslag etter

en: Location data lookup by
nb: Stedsdataoppslag etter

en: Sun and moon calculations by
nb: Sol og måneutregninger av

en: Timezone converting by
nb: Tidssonekonvertering etter

[ctx: troubleshooting, description how to restart the app]
en: Close the app, then restart it as usual.
nb: Lukk programmet, og start det deretter som vanlig.

en: Close weather app
nb: Lukk programmet

en: Reboot device
nb: Start enheten på ny

en: Clear cache now
nb: Tøm hurtiglager nå

[ctx: troubleshooting, description how to delete the locations]
en: Delete your locations in the locations list (see usage tab). Then add them again. Or manually delete the database in <i>~/local/share/weather.ubports</i>.
nb: Slett dine spor i posisjonslisten (se bruksfanen). Legg dem så til igjen. Eller så kan du slette databasen i <i>~/local/share/weather.ubports</i> manuelt.

en: Go back to main page
nb: Gå tilbake til hovedsiden

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Delete the apps settings
nb: %1 Slett programinnstillingene

en: Open issue tracker
nb: Åpne feilsporer

en: Access weather information
nb: Vis værinfo

[ctx: usage, access weather information]
en: You can swipe through locations or pick one by tapping on the indicator dots. Tap on current information or a daily forecast for additional weather details. Swipe the 3 hour forecast for more weather information.
nb: Du kan dra gjennom steder, eller velge et ved å trykke på indikatorprikkene. Trykk på nåværende info eller et daglig værvarsel for ytterlige værdetaljer. Dra 3-timersværvarslet for mer værinfo.

en: Manage locations
nb: Behandle steder

[ctx: usage, manage locations]
en: Add multiple locations via bottom edge or enable live GPS location in settings. Manage locations via bottom edge locations page by swiping or press & hold to remove and reorder.
nb: Legg til flere steder via bunnkanten, eller skru på GPS-posisjon i innstillingene. Håndter steder via stedssiden på bunnen, ved å trykke og holde for å fjerne og stokke om på dem.

en: single tap a location to view its weather
nb: trykk på ønsket sted for å se været der

en: tap and hold on a location to
nb: trykk og hold på en plassering for å

en: a) enable sorting mode (drag the icon to reorder)
nb: a) skru på sorteringsmodus (dra ikonet for å endre rekkefølge)

en: b) multiselect locations to delete
nb: b) velge flere plasseringer å slette

en: Rainradar
nb: Regnradar

[ctx: usage, rainradar]
en: You can view live rainradar by tapping the satellite icon in the header.
nb: Du kan vise regnradar i sanntid ved å trykke på satellittikonet i hodet.

en: GPS live location
nb: GPS-sanntidsposisjonering

[ctx: usage, GPS live location]
en: When GPS for current location is enabled, an additional 'live' location is added to the list. This locations updates it's position on the move according to GPS location.
nb: Når GPS for nåværende sted er påskrudd, vill en ytterligere «sanntids»-posisjon bli lagt til i listen. Denne oppdateres når du beveger deg i henhold til GPS-posisjon.

en: Updating data
nb: Oppdaterer data …

en: Chance of precipitation
nb: Sannsynlighet for nedbør

en: Rain volume
nb: Nedbørsmengde

en: Snow volume
nb: Snøfallsmengde

en: Winds
nb: Vind

en: Humidity
nb: Fuktighet

en: Sunrise
nb: Soloppgang

en: Sunset
nb: Solnedgang

en: Pressure
nb: Lufttrykk

en: Moonphase
nb: Månefase

en: Locations
nb: Steder

en: exit reorder mode
nb: gå ut av opptaksmodus

[ctx: location list page, unselect all button description]
en: Unselect All
nb: Fravelg alt

en: Delete
nb: Slett

note: TRANSLATORS: rain/snow volume in inch, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: %1 in
nb: %1 l/m2

en: Cannot determine your location
nb: Fant ikke ut hvor du befinner deg

en: Manually add a location by swiping up from the bottom of the display
nb: Legg til steder manuelt ved å dra opp fra bunnen av skjermen

en: Remove
nb: Fjern

en: No network connection.
    Unable to add new locations.
    Please check your network settings and try again.
nb: Ingen nettverksforbindelse.
    Kan ikke legge til nye steder.
    Kontroller nettverksinnstillingene og prøv igjen!

en: No locations found. Tap the plus icon to search for one.
nb: Fant ingen steder. Trykk på pluss-ikonet for å søke etter et sted.

en: Network Error
nb: Nettverksfeil

en: No network connection. Could not load weather data.
    Please check your network settings and try again.
nb: Ingen nettverksforbindelse. Kan ikke laste værdata.
    Kontroller nettverksinnstillingene og prøv igjen!

en: No API Keys Found
nb: Fant ingen API-nøkler

en: If you are a developer, please see the README file for instructions on how to obtain your own Open Weather Map API key.
nb: Les fila «README» (engelsk) for å få hjelp til å lage din egen Open Weather Map-API-nøkkel.

en: Rain radar
nb: Værradar

en: New moon
nb: Nymåne

en: Waxing Crescent
nb: Voksende halvmåne

en: First Quarter
nb: Første kvartal

en: Waxing Gibbous
nb: Voksende måne

en: Full moon
nb: Fullmåne

en: Waning Gibbous
nb: Avtagende måne

en: Last Quarter
nb: Siste kvartal

en: Waning Crescent
nb: Avtagende halvmåne

en: calculation error
nb: regnefeil

note: TRANSLATORS: %1 does specify the parameters, %2 does specify the url for weather apps repo at gitlab
en: Valid arguments for weather app are: %1 They will be managed by system. See the README at %2 for a full comment about them
nb: Gyldige argument for værprogrammet er: %1 De behandles av systemet. Se README-filen på %2 for fullstendige kommentarer

en: Back
nb: Tilbake

en: Search city or select below
nb: Søk etter eller velg by nedenfor

[ctx: location ID from geonames.org]
en: geonames.org ID: %1
nb: geonames.org-ID: %1

en: Could not load data. Please open an issue and provide the following error message:
nb: Kunne ikke laste inn data. Åpne en feilrapport og angi følgende feilmelding:

en: No city found
nb: Fant ingen by

en: Location already added.
nb: Dette stedet er allerede lagt til.

note: TRANSLATORS: NE = North East, wind bearing, abbreviated
en: NE
nb: NØ

note: TRANSLATORS: E = East, wind bearing, abbreviated
en: E
nb: Ø

note: TRANSLATORS: SE = South East, wind bearing, abbreviated
en: SE
nb: SØ

note: TRANSLATORS: SW = South West, wind bearing, abbreviated
en: SW
nb: SV

note: TRANSLATORS: W = West, wind bearing, abbreviated
en: W
nb: V

note: TRANSLATORS: NW = NorthWest, wind bearing, abbreviated
en: NW
nb: NV

note: TRANSLATORS: wind speed in mph, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: %1 mph
nb: %1 mi/h"

en: Today
nb: I dag

en: updated %1 day ago | updated %1 days ago
nb[0]: oppdatert i går
nb[1]: oppdatert for %1 dager siden

en: updated %1 hour ago | updated %1 hours ago
nb[0]: oppdatert for %1 time siden
nb[1]: oppdatert for %1 timer siden

en: updated %1 minute ago | updated %1 minutes ago
nb[0]: oppdatert for %1 minutt siden
nb[1]: oppdatert for %1 minutter siden

en: updated recently
nb: oppdatert nylig

[ctx: humidity, current weather]
note: TRANSLATORS: humidity in percent, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: Humidity: %1 %
nb: Luftfuktighet: %1 %

en: Current Location
nb: Gjeldende sted

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Data is only updated while the app is open and focused
nb: Data oppdateres kun når programmet er åpnet og fokusert

en: Data Provider
nb: Datatilbyder

en: Detect current location
nb: Finn gjeldende sted

note: TRANSLATORS: inch, imperial unit for rain/snow given as inch per hour, only use abbreviated
en: in
nb: i

en: Rain volume unit
nb: Nedbørsmengdeenhet

en: %1 minute | %1 minutes
nb[0]: %1 minutt
nb[1]: %1 minutter

en: %1 hour | %1 hours
nb[0]: %1 time
nb[1]: %1 timer

en: Refresh Interval
nb: Oppdateringsintervall

en: Temperature unit
nb: Temperaturenhet

en: no colors
nb: ingen farger

en: blue/yellow
nb: blå/gul

en: blue/orange
nb: blå/oransje

en: blue/red
nb: blå/rød

en: Temperature colors
nb: Temperaturfarger

en: System theme
nb: Systemdrakt

en: SuruDark theme
nb: SuruDark-drakt

en: Ambiance theme
nb: Ambiance-drakt

en: Style
nb: Stil

en: Grey background for current data?
nb: Grå bakgrunn for dagens data?

note: TRANSLATORS: kilometer per hour, metric unit for wind speed, only use abbreviated
en: km/h
nb: km/t

note: TRANSLATORS: miles per hour, imperial unit for wind speed, only use abbreviated
en: mph
nb: mi/t

en: Wind speed unit
nb: Vindhastihghetsenhet
