ubuntu-weather-app - en to gl translation catalogue (88 entries)

en: Weather
gl: O Tempo

en: A weather forecast application for Lomiri
gl: Un aplicativo de previsión meteorolóxica para Lomiri

en: weather;forecast;openweathermap;sunrise;sunset;moonphase;humidity;wind;
gl: tempo;previsión;openweathermap;abrente;solpor;fase da lúa;humidade;vento;

en: About
gl: Sobre

en: Weather app
gl: Aplicativo do tempo

en: Get the sourcecode
gl: Obter o código fonte

en: Report issues
gl: Informar sobre problemas

en: Help translate
gl: Axúdemos a traducir

en: Credits
gl: Créditos

en: Weather data by
gl: Datos meteorolóxicos por

en: Rainradar by
gl: Radar da chuvia por

en: Coordinate lookup by
gl: Busca de coordenadas por

en: Location data lookup by
gl: Busca de datos de localización por

en: Sun and moon calculations by
gl: Cálculos do sol e da lúa por

en: Timezone converting by
gl: Conversión do fuso horario por

en: OK
gl: Aceptar

en: single tap a location to view its weather
gl: un só toque nunha localización para ver o seu tempo

en: tap and hold on a location to
gl: un toque mantido nunha localización para

en: a) enable sorting mode (drag the icon to reorder)
gl: a) habilitar modo ordenamento (arrastre a icona para reordenar)

en: b) multiselect locations to delete
gl: b) seleccione localizacións para eliminar

en: Chance of precipitation
gl: Posibilidade de precipitación

en: Rain volume
gl: Volume da choiva

en: Snow volume
gl: Volume da neve

en: Winds
gl: Ventos

en: Humidity
gl: Humidade

en: Sunrise
gl: Abrente

en: Sunset
gl: Solpor

en: Pressure
gl: Presión

en: Moonphase
gl: Fase da lúa

en: Locations
gl: Localizacións

en: exit reorder mode
gl: saír do modo reordenar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Cannot determine your location
gl: Non foi posíbel determinar a súa localización

en: Manually add a location by swiping up from the bottom of the display
gl: Engada unha localización esvarando o dedo desde o fondo da pantalla

en: Remove
gl: Eliminar

en: No network connection.
    Unable to add new locations.
    Please check your network settings and try again.
gl: Sen conexión á rede. 
    Non foi posible cargar os datos do tempo.
    Comprobe a configuración da rede e inténteo outra vez.

en: No locations found. Tap the plus icon to search for one.
gl: Non se atoparon localizacións. Toque na icona + para buscar unha.

en: Network Error
gl: Erro de rede

en: No network connection. Could not load weather data.
    Please check your network settings and try again.
gl: Sen conexión de rede. Non foi posíbel cargar os datos do tempo.
    Comprobe os axustes da rede e ténteo outra vez.

en: No API Keys Found
gl: Non se atoparon as claves da API

en: If you are a developer, please see the README file for instructions on how to obtain your own Open Weather Map API key.
gl: Se vostede é un desenvolvedor, lea o ficheiro README para saber como obter a súa propia clave para a API de Open Weather Map.

en: Rain radar
gl: Radar de chuvia

en: New moon
gl: Lúa nova

en: Waxing Crescent
gl: Crecente cóncava

en: First Quarter
gl: Cuarto crecente

en: Waxing Gibbous
gl: Crecente convexa

en: Full moon
gl: Lúa chea

en: Waning Gibbous
gl: Minguante convexa

en: Last Quarter
gl: Cuarto minguante

en: Waning Crescent
gl: Minguante cóncava

en: calculation error
gl: erro de cálculo

note: TRANSLATORS: %1 does specify the parameters, %2 does specify the url for weather apps repo at gitlab
en: Valid arguments for weather app are: %1 They will be managed by system. See the README at %2 for a full comment about them
gl: Argumentos válidos para o aplicativo da meteoroloxía son: %1 serán xestionados polo sistema. ler o README en %2 para máis información

en: Back
gl: Atrás

en: Search city or select below
gl: Buscar ou seleccionar unha cidade

en: No city found
gl: Non se atopou cidade

en: Location already added.
gl: A localización xa se engadira.

note: TRANSLATORS: SW = South West, wind bearing, abbreviated
en: SW
gl: SO

note: TRANSLATORS: W = West, wind bearing, abbreviated
en: W
gl: O

note: TRANSLATORS: NW = NorthWest, wind bearing, abbreviated
en: NW
gl: NO

note: TRANSLATORS: wind speed in mph, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: %1 mph
gl: %1 mi/h

en: Today
gl: Hoxe

en: updated %1 day ago | updated %1 days ago
gl[0]: actualizado hai %1 día
gl[1]: actualizado hai %1 días

en: updated %1 hour ago | updated %1 hours ago
gl[0]: actualizado hai %1 hora
gl[1]: actualizado hai %1 horas

en: updated %1 minute ago | updated %1 minutes ago
gl[0]: actualizado hai %1 minuto
gl[1]: actualizado hai %1 minutos

en: updated recently
gl: actualizado recentemente

en: Current Location
gl: Localización actual

en: Settings
gl: Configuración

en: Data is only updated while the app is open and focused
gl: Os datos son actualizados só cando o aplicativo está aberto

en: Data Provider
gl: Fornecedor dos datos

en: Detect current location
gl: Detectar a localización actual

note: TRANSLATORS: inch, imperial unit for rain/snow given as inch per hour, only use abbreviated
en: in
gl: en

en: Rain volume unit
gl: Unidade de volume da choiva

en: %1 minute | %1 minutes
gl[0]: %1 minuto
gl[1]: %1 minutos

en: %1 hour | %1 hours
gl[0]: %1 hora
gl[1]: %1 horas

en: Refresh Interval
gl: Intervalo de actualización

en: Temperature unit
gl: Unidade de temperatura

en: no colors
gl: sen cores

en: blue/yellow
gl: azul/amarelo

en: blue/orange
gl: azul/laranxa

en: blue/red
gl: azul/vermello

en: Temperature colors
gl: Temperatura das cores

en: System theme
gl: Tema do sistema

en: SuruDark theme
gl: Tema SuruDark

en: Ambiance theme
gl: Tema Ambiance

en: Style
gl: Estilo

en: Grey background for current data?
gl: Fondo gris para os datos actuais?

note: TRANSLATORS: miles per hour, imperial unit for wind speed, only use abbreviated
en: mph
gl: mi/h

en: Wind speed unit
gl: Unidades de velocidade do vernto
