ubuntu-weather-app - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Weather
da: Vejr

en: Chance of precipitation
da: Sandsynlighed for nedbør

en: Winds
da: Vind

en: Humidity
da: Luftfugtighed

en: Sunrise
da: Solopgang

en: Sunset
da: Solnedgang

en: Locations
da: Steder

en: Delete
da: Slet

en: Cannot determine your location
da: Kan ikke bestemme din position

en: Manually add a location by swiping up from the bottom of the display
da: Tilføj din position manuelt ved at swipe op fra bunden af skærmen

en: Remove
da: Fjern

en: No locations found. Tap the plus icon to search for one.
da: Ingen position fundet. Tryk på plus ikonet for at søge efter position.

en: Network Error
da: Netværks fejl

en: No API Keys Found
da: Ingen AFP nøgle fundet

en: If you are a developer, please see the README file for instructions on how to obtain your own Open Weather Map API key.
da: Hvis du er programudvikler, så læs venligst README filen for instruktion om hvordan du kan få din egen Open Weather Map API nøgle.

en: Back
da: Tilbage

en: No city found
da: Ingen by fundet

en: Location already added.
da: Stedet allerede tilføjet.

en: Today
da: I dag

en: updated %1 day ago | updated %1 days ago
da[0]: opdateret for %1 dag siden
da[1]: opdateret for %1 dage siden

en: updated %1 hour ago | updated %1 hours ago
da[0]: opdateret for %1 time siden
da[1]: opdateret for %1 timer siden

en: updated %1 minute ago | updated %1 minutes ago
da[0]: opdateret for %1 minut siden
da[1]: opdateret for %1 minutter siden

en: updated recently
da: opdateret for nylig

en: Current Location
da: Nuværende placering

en: Settings
da: Indstillinger

en: Data Provider
da: Dataudbyder

en: Detect current location
da: Find nuværende placering

en: %1 minute | %1 minutes
da[0]: %1 minut
da[1]: %1 minutter

en: Refresh Interval
da: Opdateringsinterval
