ubuntu-weather-app - en to sk translation catalogue (95 entries)

en: Weather
sk: Počasie

en: A weather forecast application for Lomiri
sk: Aplikácia na predpoveď počasia pre Lomiri

en: Help
sk: Nápoveda

[ctx: about page, section header, usage instructions]
en: Usage
sk: Použitie

[ctx: about page, section header, troubleshooting]
en: Troubleshooting
sk: Riešenie problémov

en: About
sk: O aplikácii

en: Weather app
sk: Počasie

en: Links
sk: Odkazy

en: Get the sourcecode
sk: Získať zdrojové kódy

en: Report issues
sk: Nahlásiť problémy

en: Help translate
sk: Pomôžte s prekladom

en: Credits
sk: Poďakovania

en: Weather data by
sk: Údaje o počasí z

en: Rainradar by
sk: Zrážkový radar z

en: Coordinate lookup by
sk: Vyhľadánie súradníc z

en: Location data lookup by
sk: Vyhľadávanie údajov o polohe z

en: Sun and moon calculations by
sk: Výpočty slnečna a mesačna z

en: Timezone converting by
sk: Prevádzanie časových pásiem z

en: Access weather information
sk: Získejte prístup k informaciam o počasí

[ctx: usage, access weather information]
en: You can swipe through locations or pick one by tapping on the indicator dots. Tap on current information or a daily forecast for additional weather details. Swipe the 3 hour forecast for more weather information.
sk: Oblasti môžete vybrať posunutím prstom alebo je vybrat klepnutím na tečky indikátorů. Klepnutím na aktuální informace nebo denní předpověď zobrazíte další podrobnosti o počasí. Přetažením 3 hodinové předpovědi zobrazíte další informace o počasí.

en: single tap a location to view its weather
sk: kliknite na oblasť k zobrazeniu počasia

en: tap and hold on a location to
sk: kliknite a podržte vybranú oblasť pre

en: a) enable sorting mode (drag the icon to reorder)
sk: a) povoliť režim zmeny poradia (pre zmenu poradia potiahnite ikonou)

en: b) multiselect locations to delete
sk: b) výber viacero oblastí pre zmazanie

en: Chance of precipitation
sk: Pravdepodobnosť zrážok

en: Rain volume
sk: Objem zrážok

en: Snow volume
sk: Množstvo snehových zrážok

en: Winds
sk: Vietor

en: UV Index
sk: UV index

en: Humidity
sk: Vlhkosť

en: Sunrise
sk: Východ slnka

en: Sunset
sk: Západ slnka

en: Pressure
sk: Tlak

en: Moonphase
sk: Fáza mesiaca

en: Locations
sk: Umiestnenia

en: exit reorder mode
sk: opustiť režim zmeny poradia

en: Delete
sk: Vymazať

en: Cannot determine your location
sk: Nemožno určiť vašu polohu

en: Manually add a location by swiping up from the bottom of the display
sk: Pridajte polohu manuálne potiahnutím hore od spodnej časti displeja

en: Remove
sk: Odstrániť

en: No network connection.
    Unable to add new locations.
    Please check your network settings and try again.
sk: Bez pripojenia k internetu. 
    Nebolo možné pridať nové lokality.
    Skontrolujte nastavenia siete a skúste to znova.

en: No locations found. Tap the plus icon to search for one.
sk: Nebola nájdená žiadna poloha. Pre vyhľadanie kliknite na ikonu plus .

en: Network Error
sk: Chyba siete

en: No network connection. Could not load weather data.
    Please check your network settings and try again.
sk: Bez pripojenia k internetu. Nebolo možné načítať dáta o počasí.
    S kontrolujte nastavenia siete a skúste to znova.

en: No API Keys Found
sk: Nenašli sa žiadne API kľúče

en: If you are a developer, please see the README file for instructions on how to obtain your own Open Weather Map API key.
sk: Ak ste vývojár, pozrite si v súbore README návod, ako získať svoj vlastný Open Weather Map API kľúč.

en: Rain radar
sk: Zrážkový radar

en: New moon
sk: Mesiac dorastá

en: Waxing Crescent
sk: Dorastajúci mesiac

en: First Quarter
sk: Prvá štvrť

en: Waxing Gibbous
sk: Dorastajúci vypuklý

en: Full moon
sk: Spln

en: Waning Gibbous
sk: Mesiac cúva

en: Last Quarter
sk: Posledná štvrť

en: Waning Crescent
sk: Dorastajúci mesiac

en: calculation error
sk: chyba vo výpočte

note: TRANSLATORS: %1 does specify the parameters, %2 does specify the url for weather apps repo at gitlab
en: Valid arguments for weather app are: %1 They will be managed by system. See the README at %2 for a full comment about them
sk: Platné premenné pre aplikáciu počasie: %1 Budú spravované systémom. Podrobný komentár nájdete v README na %2

en: Back
sk: Späť

en: Search city or select below
sk: Nájdi mesto alebo vyber z nasledovných

en: No city found
sk: Žiadne mesto nenájdené

en: Location already added.
sk: Poloha už bola pridaná.

note: TRANSLATORS: N = North, wind bearing, abbreviated
en: N
sk: S

note: TRANSLATORS: NE = North East, wind bearing, abbreviated
en: NE
sk: SV

note: TRANSLATORS: SE = South East, wind bearing, abbreviated
en: SE
sk: JV

note: TRANSLATORS: S = South, wind bearing, abbreviated
en: S
sk: J

note: TRANSLATORS: SW = South West, wind bearing, abbreviated
en: SW
sk: JZ

note: TRANSLATORS: W = West, wind bearing, abbreviated
en: W
sk: Z

note: TRANSLATORS: NW = NorthWest, wind bearing, abbreviated
en: NW
sk: SZ

en: Today
sk: Dnes

en: updated %1 day ago | updated %1 days ago
sk[0]: aktualizované pred %1 dňom
sk[1]: aktualizované pred %1 dňami
sk[2]: aktualizované %1 dní dozadu

en: updated %1 hour ago | updated %1 hours ago
sk[0]: aktualizované pred %1 hodinou
sk[1]: aktualizované pred %1 hodinami
sk[2]: aktualizované %1 hodín dozadu

en: updated %1 minute ago | updated %1 minutes ago
sk[0]: aktualizované pred %1 minútou
sk[1]: aktualizované pred %1 minútami
sk[2]: aktualizované %1 minút dozadu

en: updated recently
sk: aktualizované nedávno

en: Current Location
sk: Aktuálna poloha

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Data is only updated while the app is open and focused
sk: Údaje sú priebežne aktualizované pokiaľ je aplikácia otvorená

en: Data Provider
sk: Poskytovateľ dát

en: Detect current location
sk: Zistiť aktuálnu polohu

en: Rain volume unit
sk: Jednotka objemu zrážok

en: %1 minute | %1 minutes
sk[0]: %1 minút
sk[1]: %1 minúta
sk[2]: %1 minúty

en: %1 hour | %1 hours
sk[0]: %1 hodina
sk[1]: %1 hodín
sk[2]: %1 hodiny

en: Refresh Interval
sk: Interval obnovovania

en: Temperature unit
sk: Jednotka teploty

en: no colors
sk: bezfarebné

en: blue/yellow
sk: modrá/žltá

en: blue/orange
sk: modrá/oranžová

en: blue/red
sk: modrá/červená

en: Temperature colors
sk: Farby teplôt

en: System theme
sk: Systémová téma

en: SuruDark theme
sk: SuruDark téma

en: Ambiance theme
sk: Ambiance téma

en: Style
sk: Štýl

en: Grey background for current data?
sk: Šedé pozadie pre dnešné údaje?

note: TRANSLATORS: miles per hour, imperial unit for wind speed, only use abbreviated
en: mph
sk: míľ/h

en: Wind speed unit
sk: Jednotka rýchlosti vetra
