ubuntu-weather-app - en to be translation catalogue (227 entries)

en: Weather
be: Надвор’е

en: A weather forecast application for Lomiri
be: Праграма прагнозу надвор'я для Lomiri

en: Help
be: Дапамога

[ctx: about page, section header, usage instructions]
en: Usage
be: Выкарыстанне

[ctx: about page, section header, troubleshooting]
en: Troubleshooting
be: Выпраўленне памылак

en: About
be: Звесткі

en: Weather app
be: Дадатак Надвор’е

en: Version %1
be: Версія %1

en: Links
be: Спасылка

en: Get the sourcecode
be: Атрымаць зыходны код

en: Report issues
be: Паведаміць пра праблему

en: Help translate
be: Дапамагчы з перакладам

en: Credits
be: Удзельнікі

en: Weather data by
be: Звесткі пра надвор'е ад

en: Rainradar by
be: Прагноз дажджу ад

en: Coordinate lookup by
be: Пошук каардынат з дапамогай

en: Location data lookup by
be: Вызначэнне месцазнаходжання з дапамогай

en: Sun and moon calculations by
be: Разлікі сонца і месяца з дапамогай

en: Timezone converting by
be: Пераўтварэнне гадзіннага пояса з дапамогай

en: If you encounter problems, please go through the following steps and try again:
be: Калі вы сустрэлі праблемы, калі ласка, прайдзіце наступныя крокі ды паспрабуйце зноў:

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Restart the app
be: %1 перазапуск дадатку

[ctx: troubleshooting, description how to restart the app]
en: Close the app, then restart it as usual.
be: Зачыніце дадатак, паля чаго перазапусціце звычайным чынам.

en: Close weather app
be: Зачыніце дадатак Надвор’е

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Update the app
be: %1 абнаўленне дадатку Надвор’е

[ctx: troubleshooting, description how to update the app]
en: Close the app, then open OpenStore app and check for updates for weather app.
be: Зачыніце дадатак, апасля адчыніце дадатак OpenStore і праверце абнаўленні для дадатку надвор'я.

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Reboot the device
be: %1 Перазапуск прылады

[ctx: troubleshooting, description how to reboot]
en: Press and hold the power button to raise the system dialog and select 'reboot' there. Alternatively use the same option from the system indicator.
be: Націсніце ды трымайце кнопку сілкавання для узнікнення сістэмнага дыялогу і выбару там 'перазапуск'. Інакш выкарыстайце тую ж опцыю з сістэмнага індыкатара.

en: Reboot device
be: Перазагрузка прылады

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Clear the cache
be: %1 Ачысціць кэш

[ctx: troubleshooting, description how to clear the cache]
en: Clear the cache with the button below, use the app UT Tweak Tool or delete the content of the <i>~/.cache/weather.ubports</i> folder.
be: Ачысціце кэш кнопкай вышэй, выкарыстайце дадатак 'UT Tweak Tool' альбо выдаліце змест каталогу <i>~/.cache/weather.ubports</i>.

en: Clear cache now
be: Ачыстка кэша зараз

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Re-add locations
be: %1 Дабаўце месцазнаходжанні зноў

[ctx: troubleshooting, description how to delete the locations]
en: Delete your locations in the locations list (see usage tab). Then add them again. Or manually delete the database in <i>~/local/share/weather.ubports</i>.
be: Выдаліце вашы месцазнаходжанні з спісу месцазнаходжанняў (глядзіце закладку выкарыстоўвання). Пасля дадайце іх зноў. Альбо самастойна выдаліце базу дадзеных у <i>~/local/share/weather.ubports</i>.

en: Go back to main page
be: Вярнуцца назад да галоўнай старонкі

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Delete the apps settings
be: %1 Выдаліць налады дадатку

[ctx: troubleshooting, description how to delete the locations]
en: Delete the apps settings either using the UT Tweak Tool or manually by deleting the config file in <i>~/.config/weather.ubports</i>.
be: Выдаліце налады дадатку з дапамогай UT Tweak Tool , альбо самастойна, выдаліўшы файл налад у каталозе <i>~/.config/weather.ubports</i>.

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Check the log
be: %1 Праверце журнал

[ctx: troubleshooting, description how to get the log and open an issue]
en: If the instructions above did not solve the problem, please open an issue and provide the app log. One way to obtain the log is with Logviewer app. This app allows uploading the log to a pastebin. Provide the link to the pasted log in the error report. Another option is to manually copy the log file. It can be found under <i>~/.cache/upstart/application-click-com.ubuntu.weather_weather_VERSION.log</i>. If no logfile for weather app is present, please temporary enable developer mode (system settings -> info -> developer mode). This will make the log persist.
be: Калі папярэднія інструкцыі не вырашылі праблему, калі ласка, адчыніце запыт на вырашэнне памылкі і прыкладзіце журнал дадатку. Адзін з варыянтаў атрымання журналу (логаў) дадатку з'яўляецца Logviewer (праглядальнік логаў). Logviewer дазволіць вам запампаваць журнал Pastebin. У запыце на выпраўленне памылкі устаўце спасылку на журнал, які вы адправілі на Pastebin. Другі варыянт - самастойна скапіруйце файл журнала. Вы можаце знайсці яго ў <i>~/.cache/upstart/application-click-com.ubuntu.weather_weather_VERSION.log</i>. Калі журнал дадатку Надвр'е адсутнічае, калі ласка, часова уключыце рэжым разпрацоўшчыка (сістэмныя налады -> інфармацыя -> рэжым разпрацоўшчыка). Пасля гэтага журнал павінен з'явіцца.

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Open an issue on GitLab
be: %1 Адчыніць праблему на GitLab

[ctx: troubleshooting, description how to open an issue]
en: Please go to <i>https://gitlab.com/ubports/apps/weather-app/-/issues</i> and file an error report there. Please provide the following information: the version of the app, the name of your device, your release channel, a description of what you did and which problems you encountered.
be: Калі ласка, перайдзіце ў <i>https://gitlab.com/ubports/apps/weather-app/-/issues</i> і рапартуйце пра памылку. Калі ласка, суправадзіце яго наступнымі звесткамі: версія дадатку, мадэль вашай прылады, выкарыстоўваемы вамі канал выпуску, нататкі пра тое, што вы рабілі і апісанне праблемы за якой вы сутыкнуліся.

en: Open issue tracker
be: Адчыніць трэкер з праблемай

en: Cache cleared.
be: Кэш ачышчаны.

en: OK
be: ОК

en: Access weather information
be: Доступ да інфармацыі аб надвор'і

[ctx: usage, access weather information]
en: You can swipe through locations or pick one by tapping on the indicator dots. Tap on current information or a daily forecast for additional weather details. Swipe the 3 hour forecast for more weather information.
be: Вы можаце свайпаць месцазнаходжанні альбо выбраць адно з іх націснуўшы на адну з кропак індыкацыі. Націсніце на бягучую інфармацыю, альбо штодзённым прагнозам для атрымання больш дэталёвай інфармацыі. Свайпніце трохгадзінны прагноз для дадатковай інфармацыі пра надвор'е.

en: Manage locations
be: Кіраванне месцазнаходжаннямі

[ctx: usage, manage locations]
en: Add multiple locations via bottom edge or enable live GPS location in settings. Manage locations via bottom edge locations page by swiping or press & hold to remove and reorder.
be: Дадайце некалькі лакацый у ніжнім куце або ўключыце выяўленне месцазнаходжання па GPS у наладах. Кіраванне лакацыямі ў ніжнім куце на старонцы лакацый свапамі або метадам націскання і утрымання для выдалення і змены парадку размяшчэння лакацый.

en: Locations page list actions
be: Спіс дзеянняў на старонцы месцазнаходжанняў

en: single tap a location to view its weather
be: адзін раз націсніце на мясціну, каб праглядзець там надвор'е

en: tap and hold on a location to
be: націсніце на мясціну і патрымайце, каб

en: a) enable sorting mode (drag the icon to reorder)
be: а) уключыць рэжым сартавання (перацягніце значок, каб змяніць яго пазіцыю)

en: b) multiselect locations to delete
be: b) абраць некалькі мясцін для выдалення

en: Rainradar
be: Радар дажджоў

[ctx: usage, rainradar]
en: You can view live rainradar by tapping the satellite icon in the header.
be: Вы можаце назіраць за картай дажджоў цягам часу, націснуўшы выяву спадарожніка справа ў версе экрану.

en: GPS live location
be: GPS у бягучым часе

[ctx: usage, GPS live location]
en: When GPS for current location is enabled, an additional 'live' location is added to the list. This locations updates it's position on the move according to GPS location.
be: Калі бягучае месцазнаходжанне па GPS уключана, дадатковае "жывое" месцазнаходжанне дабаўлена ў спісе. Гэтае месцазнаходжанне абнаўляе сваё становішча ў руху узгоднена з месцазнаходжаннем па GPS.

en: Updating data
be: Абнаўленне дадзеных

[ctx: usage, Updating data]
en: Weather station data is updated on app start and at the interval specified in the app settings. This does only work while the app is active.
be: Даныя метэастанцыі абнаўляюцца пры запуску праграмы і з інтэрвалам, вызначаным у наладах праграмы. Гэта працуе, толькі калі праграма актыўная.

en: Chance of precipitation
be: Верагоднасць ападкаў

en: Rain volume
be: Колькасць дажджу

en: Snow volume
be: Колькасць снегу

en: Winds
be: Вецер

en: UV Index
be: Індэкс УФ выпраменьвання

en: Sunshine duration
be: Працягласць сонечнага дня

en: Humidity
be: Вільготнасць

en: Sunrise
be: Усход

en: Sunset
be: Захад

en: Pressure
be: Атмасферны ціск

en: Moonphase
be: Фаза месяца

en: Locations
be: Месцазнаходжанні

en: exit reorder mode
be: выйсці з рэжыму пераўладкавання

[ctx: location list page, unselect all button description]
en: Unselect All
be: Зняць выбар з усіх

[ctx: location list page, select all button description]
en: Select All
be: Абраць усё

en: Delete
be: Выдаліць

note: TRANSLATORS: rain/snow volume in inch, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: %1 in
be: %1 дзюйм

note: TRANSLATORS: rain volume in litre per squaremeter, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: %1 l/m²
be: %1 л/м²

note: TRANSLATORS: rain volume in millimeter, keep/remove the space before the unit according to your language specifications TRANSLATORS: snow volume in millimeter, keep/remove the space before the unit according to your language specifications TRANSLATORS: rain/snow volume in millimeter, keep/remove the
en: %1 mm
be: %1 мм

note: TRANSLATORS: snow volume in centimeter, keep/remove the space before the unit according to your language specifications avoid 0.95 being rounded to 1.0 cm instead of 1 cm
en: %1 cm
be: %1 см

en: Searching for current location…
be: Вызначэнне бягучага месцазнаходжання…

en: Cannot determine your location
be: Немагчыма вызначыць ваша месцазнаходжанне

en: Manually add a location by swiping up from the bottom of the display
be: Можна самастойна дадаць мясціну, калі правесці ўверх з ніжняй часткі экрана

en: Remove
be: Выдаліць

en: No network connection.
    Unable to add new locations.
    Please check your network settings and try again.
be: Адсутнічае злучэнне з інтэрнэтам.
    Немагчыма дадаць новую мясціну.
    Калі ласка, праверце налады злучэння і паўтарыце спробу.

en: No locations found. Tap the plus icon to search for one.
be: Мясцін не знойдзена. Націсніце "+", каб пачаць пошук.

en: Network Error
be: Памылка сеткі

en: No network connection. Could not load weather data.
    Please check your network settings and try again.
be: Адсутнічае злучэнне з інтэрнэтам. Не атрымалася загрузіць звесткі пра надвор'е.
    Калі ласка, праверце налады злучэння і паўтарыце спробу.

en: No API Keys Found
be: Ключоў API не знойдзена

en: If you are a developer, please see the README file for instructions on how to obtain your own Open Weather Map API key.
be: Калі вы распрацоўнік, то ў файле README вы можаце знайсці звесткі пра тое, як атрымаць свой уласны ключ Open Weather Map API.

en: Rain radar
be: Карта дажджоў

en: New moon
be: Маладзік

en: Waxing Crescent
be: Месяц расце

en: First Quarter
be: Першая чвэрць

en: Waxing Gibbous
be: Месяц расце

en: Full moon
be: Поўня

en: Waning Gibbous
be: Месяц таннее

en: Last Quarter
be: Апошняя чвэрць

en: Waning Crescent
be: Месяц таннее

en: calculation error
be: памылка вылічэння

note: TRANSLATORS: %1 does specify the parameters, %2 does specify the url for weather apps repo at gitlab
en: Valid arguments for weather app are: %1 They will be managed by system. See the README at %2 for a full comment about them
be: Прыдатныя аргументы для праграмы надвор'я: %1 будзе кіравацца сістэмай. Каб даведацца больш падрабязней, праглядзіце файл README у рэпазіторыі %2

en: Back
be: Назад

en: Search city or select below
be: Знайсці горад альбо абраць са спіса

[ctx: Latitude and longitude (coordinates)]
en: lat: %1, lon: %2
be: ш: %1, д: %2

en: Could not load data. Please open an issue and provide the following error message:
be: Не атрымалася загрузіць дадзеныя. Адчыніце праблему і падайце наступнае паведамленне пра памылку:

en: Could not load data. Provider server unavailable. Please ensure you are connected to the Internet.
be: Не атрымалася загрузіць дадзеныя. Сервер пастаўшчыка недаступны. Пераканайцеся, што вы падключаны да Інтэрнэту.

en: No city found
be: Горад не знойдзены

en: Location already added.
be: Мясціна ўжо дададзеная.

note: TRANSLATORS: N = North, wind bearing, abbreviated
en: N
be: Пн

note: TRANSLATORS: NE = North East, wind bearing, abbreviated
en: NE
be: Пн-У

note: TRANSLATORS: E = East, wind bearing, abbreviated
en: E
be: У

note: TRANSLATORS: SE = South East, wind bearing, abbreviated
en: SE
be: Пдн-У

note: TRANSLATORS: S = South, wind bearing, abbreviated
en: S
be: Пдн

note: TRANSLATORS: SW = South West, wind bearing, abbreviated
en: SW
be: Пдн-З

note: TRANSLATORS: W = West, wind bearing, abbreviated
en: W
be: З

note: TRANSLATORS: NW = NorthWest, wind bearing, abbreviated
en: NW
be: Пн-З

note: TRANSLATORS: wind speed in m/s, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: %1 m/s
be: %1 м/с

note: TRANSLATORS: wind speed in km/h, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: %1 km/h
be: %1 км/г

note: TRANSLATORS: wind speed in mph, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: %1 mph
be: %1 миль/г

en: low
be: нізкае

en: moderate
be: умераны

en: high
be: высокі

en: very high
be: вельмі высокі

en: extreme
be: надзвычайны

en: no valid value
be: не адпаведнае значэнне

en: Today
be: Сёння

en: updated %1 day ago | updated %1 days ago
be[0]: абноўлена %1 дзень таму
be[1]: абноўлена %1 дні таму
be[2]: абноўлена %1 дзён таму

en: updated %1 hour ago | updated %1 hours ago
be[0]: абноўлена %1 гадзіну таму
be[1]: абноўлена %1 гадзіны таму
be[2]: абноўлена %1 гадзін таму

en: updated %1 minute ago | updated %1 minutes ago
be[0]: абноўлена %1 хвіліну таму
be[1]: абноўлена %1 хвіліны таму
be[2]: абноўлена %1 хвілін таму

en: updated recently
be: абноўлена нядаўна

[ctx: %1 will be replaced with the value, unit % for humidity, daily forecast]
note: TRANSLATORS: % (percent) is the unit for humidity or chance or precipitation, add a space before the unit according to your language specifications
en: %1%
be: Ападкі: %1%

[ctx: %1 will be replaced with the value, unit % for chance of precipitation, daily forecast]
note: TRANSLATORS: % (percent) is the unit for humidity or chance or precipitation, add a space before the unit according to your language specifications
en: %1%
be: Ападкі: %1 %2

[ctx: current weather]
en: UV Index: %1
be: Індэкс УФ: %1

[ctx: current weather]
en: Visibility: %1
be: Бачнасць: %1

en: Current Location
be: Бягучае месцазнаходжанне

en: Settings
be: Налады

en: Data is only updated while the app is open and focused
be: Даныя абнаўляюцца датуль, пакуль праграма адкрытая і ў фокусе

en: Data Provider
be: Крыніца даных

en: Detect current location
be: Вызначыць бягучае месцазнаходжанне

note: TRANSLATORS: millimeter, metric unit for rain/snow given as millimeter per hour, only use abbreviated
en: mm
be: мм

note: TRANSLATORS: inch, imperial unit for rain/snow given as inch per hour, only use abbreviated
en: in
be: цал

note: TRANSLATORS: liter, metric unit for rain/snow given as liter per squaremeter per hour, only use abbreviated
en: l/m²
be: л/м²

en: Rain volume unit
be: Адзінкі колькасці дажджу

en: %1 minute | %1 minutes
be[0]: %1 хвіліна
be[1]: %1 хвіліны
be[2]: %1 хвілін

en: %1 hour | %1 hours
be[0]: %1 гадзіна
be[1]: %1 гадзіны
be[2]: %1 гадзін

en: Refresh Interval
be: Інтэрвал абнаўлення

en: Temperature unit
be: Адзінкі вымярэння тэмпературы

en: no colors
be: без колераў

en: blue/yellow
be: сіні/жоўты

en: blue/orange
be: сіні/аранжавы

en: blue/red
be: сіні/чырвоны

en: Temperature colors
be: Колеры тэмпературы

en: System theme
be: Сістэмная тэма

en: SuruDark theme
be: SuruDark тэма

en: Ambiance theme
be: Ambiance тэма

en: Style
be: Стыль

en: Grey background for current data?
be: Выкарыстоўваць шэры фон для бягучых даных?

note: TRANSLATORS: meter per second, metric SI unit for wind speed, only use abbreviated
en: m/s
be: м/с

note: TRANSLATORS: kilometer per hour, metric unit for wind speed, only use abbreviated
en: km/h
be: км/г

note: TRANSLATORS: miles per hour, imperial unit for wind speed, only use abbreviated
en: mph
be: міл/г

en: Wind speed unit
be: Адзінкі вымярэння хуткасці ветру

en: clear
be: ясна

en: dissolving clouds
be: невялікая воблачнасць

en: partly cloudly
be: пераменная воблачнасць

en: overcast
be: пахмурна

en: smoke or ash
be: дым або попел

en: haze
be: шэрань

en: light dust
be: крыху пыльна

en: dust
be: пыльна

en: heavy dust
be: моцны пыл

en: nearby dust storm
be: пылавы шторм

en: mist
be: туман

en: light fog
be: лёгкі туман

en: continuous fog
be: суцэльны туман

en: visible lightning
be: зарніца

en: precipitation
be: ападкі

en: distant precipitation
be: верагодныя ападкі

en: dry thunderstorm
be: маланкі без дажджу

en: squalls
be: шквалы

en: funnel clouds
be: варонкападобныя аблокі

en: drizzle
be: марось

en: rain
be: дождж

en: snow
be: снег

en: rain and snow
be: дождж з вясёлкай

en: freezing rain
be: ледзяны дождж

en: rain shower
be: моцны дождж

en: snow shower
be: моцны снег

en: hail shower
be: град

en: fog
be: туман

en: thunderstorm
be: навальніца

en: decreasing dust storm
be: памяншэнне пыльнай буры

en: dust storm
be: пыльная бура

en: increasing dust storm
be: нарастаючая пыльная бура

en: decreasing severe dust storm
be: памяншэнне моцнай пыльнай буры

en: severe dust storm
be: моцная пыльная бура

en: increasing severe dust storm
be: павелічэнне моцнай пыльнай буры

en: low blowing snow
be: нізкі снег

en: low heavy drifting snow
be: невялікія снежныя наносы

en: high blowing snow
be: вялікія снежныя наносы

en: high heavy drifting snow
be: вельмі моцныя снежныя наносы

en: distant fog
be: невялікі туман

en: patchy fog
be: месцамі туман

en: decreasing fog
be: змяншэнне туману

en: increasing fog
be: узмацненне туману

en: fog with rime
be: туман з інеем

en: intermittent slight drizzle
be: перарывісты слабы дождж

en: continuous slight drizzle
be: бесперапынны невялікі дождж

en: intermittent drizzle
be: перарывісты дождж

en: continuous drizzle
be: бесперапынны дождж

en: intermittent heavy drizzle
be: перыядычны моцны дождж

en: continuous heavy drizzle
be: бесперапынны моцны дождж

en: freezing slight drizzle
be: слабы ледзяны дождж

en: freezing heavy drizzle
be: моцны ледзяны дождж

en: slight rain drizzle
be: невялікі дождж

en: heavy rain drizzle
be: моцны дождж

en: intermittent slight rain
be: кароткачасовы невялікі дождж

en: continuous slight rain
be: бесперапынны невялікі дождж

en: intermittent rain
be: кароткачасовы дождж

en: continuous rain
be: бесперапынны дождж

en: intermittent heavy rain
be: кароткачасовы моцны дождж

en: continuous heavy rain
be: працяглы моцны дождж

en: freezing slight rain
be: ледзяны невялікі дождж

en: freezing heavy rain
be: ледзяны моцны дождж

en: slight rain drizzle with snow
be: невялікі мокры снег

en: heavy rain drizzle with snow
be: моцны мокры снег

en: intermittent slight snowflakes
be: перарывісты мелкі снег

en: continuous slight snowflakes
be: бесперапынны мелкі снег

en: intermittent snowflakes
be: перарывістыя сняжынкі

en: diamond dust
be: алмазны пыл
