ubuntu-weather-app - en to ca translation catalogue (237 entries)

en: Weather
ca: El temps

en: A weather forecast application for Lomiri
ca: Aplicació de predicció del temps per l'Lomiri

en: Help
ca: Ajuda

[ctx: about page, section header, usage instructions]
en: Usage
ca: Ús

[ctx: about page, section header, troubleshooting]
en: Troubleshooting
ca: Solució de problemes

en: About
ca: Quant a

en: Weather app
ca: El temps

en: Version %1
ca: Versió %1

en: Links
ca: Enllaços

en: Get the sourcecode
ca: Aconseguiu-ne el codi font

en: Report issues
ca: Informeu d'un error

en: Help translate
ca: Ajudeu amb la traducció

en: Credits
ca: Crèdits

en: Weather data by
ca: Dades meteorològiques per

en: Rainradar by
ca: Radar de pluja per

en: Coordinate lookup by
ca: Recerca coordinada per

en: Location data lookup by
ca: Recerca de localitats per

en: Sun and moon calculations by
ca: Càlculs lunar i solars per

en: Timezone converting by
ca: Conversió de fus horari per

en: If you encounter problems, please go through the following steps and try again:
ca: Si trobeu problemes, seguiu els passos següents i torneu-ho a provar:

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Restart the app
ca: %1 Reinicieu l’aplicació

[ctx: troubleshooting, description how to restart the app]
en: Close the app, then restart it as usual.
ca: Tanqueu l'aplicació i, a continuació, reinicieu-la com de costum.

en: Close weather app
ca: Tanca l’aplicació El temps

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Update the app
ca: %1 Actualitza l'aplicació

[ctx: troubleshooting, description how to update the app]
en: Close the app, then open OpenStore app and check for updates for weather app.
ca: Tanqueu l'aplicació, obriu l'aplicació OpenStore i comproveu si hi ha actualitzacions per a l'aplicació El Temps.

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Reboot the device
ca: %1 Reinicieu el dispositiu

[ctx: troubleshooting, description how to reboot]
en: Press and hold the power button to raise the system dialog and select 'reboot' there. Alternatively use the same option from the system indicator.
ca: Manteniu premut el botó d'encesa per mostrar el diàleg del sistema i seleccioneu «Reiniciar» allà. O bé, utilitzeu l'opció corresponent de l'indicador del sistema.

en: Reboot device
ca: Reinicieu el dispositiu

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Clear the cache
ca: %1 Elimineu la memòria cau

[ctx: troubleshooting, description how to clear the cache]
en: Clear the cache with the button below, use the app UT Tweak Tool or delete the content of the <i>~/.cache/weather.ubports</i> folder.
ca: Netegeu la memòria cau amb el botó següent, utilitzeu l'aplicació UT Tweak Tool o suprimiu el contingut de la carpeta <i>~/.cache/weather.ubports</i>.

en: Clear cache now
ca: Esborra la memòria cau ara

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Re-add locations
ca: %1 Torneu a afegir les ubicacions

[ctx: troubleshooting, description how to delete the locations]
en: Delete your locations in the locations list (see usage tab). Then add them again. Or manually delete the database in <i>~/local/share/weather.ubports</i>.
ca: Suprimeix les teves ubicacions a la llista d'ubicacions (vegeu la pestanya d'ús). A continuació, afegiu-los de nou. O suprimiu manualment la base de dades a <i>~/local/share/weather.ubports</i>.

en: Go back to main page
ca: Torna a la pàgina principal

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Delete the apps settings
ca: % 1 Elimina la configuració de les aplicacions

[ctx: troubleshooting, description how to delete the locations]
en: Delete the apps settings either using the UT Tweak Tool or manually by deleting the config file in <i>~/.config/weather.ubports</i>.
ca: Suprimiu la configuració de les aplicacions mitjançant l'eina UT Tweak Tool o manualment suprimint el fitxer de configuració a <i>~/.config/weather.ubports</i>.

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Check the log
ca: % 1 Comproveu el registre

[ctx: troubleshooting, description how to get the log and open an issue]
en: If the instructions above did not solve the problem, please open an issue and provide the app log. One way to obtain the log is with Logviewer app. This app allows uploading the log to a pastebin. Provide the link to the pasted log in the error report. Another option is to manually copy the log file. It can be found under <i>~/.cache/upstart/application-click-com.ubuntu.weather_weather_VERSION.log</i>. If no logfile for weather app is present, please temporary enable developer mode (system settings -> info -> developer mode). This will make the log persist.
ca: Si les instruccions anteriors no han resolt el problema, obriu un informe d'error afegint-hi el fitxer de registre de l'aplicació. Una manera d'obtenir-ho és amb l'aplicació Logviewer que vos permet enviar-ho a un pastebin. Proporcioneu-ne l'enllaç en enviar l'informe d'error. Una altra opció és copiar manualment el fitxer de registre que es pot trobar a <i>~/.cache/upstart/application-click-com.ubuntu.weather_weather_VERSION.log</i>. Si no hi ha cap registre de l'aplicació, activeu temporalment el mode de desenvolupament (Paràmetres del sistema -> Quant a -> mode de desenvolupament). Això farà que el registre sigui persistent.

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Open an issue on GitLab
ca: %1 Obriu un informe al GitLab

[ctx: troubleshooting, description how to open an issue]
en: Please go to <i>https://gitlab.com/ubports/apps/weather-app/-/issues</i> and file an error report there. Please provide the following information: the version of the app, the name of your device, your release channel, a description of what you did and which problems you encountered.
ca: Aneu a <i>https://gitlab.com/ubports/apps/weather-app/-/issues</i> i envieu-hi un informe d'error. Proporcioneu la informació següent: la versió de l'aplicació, el nom del vostre dispositiu, el canal d'actualitzacions que estau usant, una descripció de les passes que heu fet i quins problemes heu trobat.

en: Open issue tracker
ca: Obriu el rastrejador d'incidències

en: Cache cleared.
ca: Memòria cau esborrada.

en: OK
ca: d'acord

en: Access weather information
ca: Accés a la informació meteorològica

[ctx: usage, access weather information]
en: You can swipe through locations or pick one by tapping on the indicator dots. Tap on current information or a daily forecast for additional weather details. Swipe the 3 hour forecast for more weather information.
ca: Llisqueu la ubicació o escolliu-ne una tocant un dels punts de l'indicador. Toqueu la informació actual o una predicció diària o llisqueu la previsió de tres hores per obtenir més informació meteorològica.

en: Manage locations
ca: Gestioneu les ubicacions

[ctx: usage, manage locations]
en: Add multiple locations via bottom edge or enable live GPS location in settings. Manage locations via bottom edge locations page by swiping or press & hold to remove and reorder.
ca: Afegiu diverses ubicacions lliscant des de la vora inferior o activeu la ubicació GPS a la configuració. Gestioneu-les mitjançant la pàgina d'ubicacions de la vora inferior, llisqueu o feu un toc llarg per eliminar-les i reordenar-les.

en: Locations page list actions
ca: Accions disponibles de la llista de localitats

[ctx: usage, manage locations]
en: To add new locations you need to have internet access!
ca: Es necessita una connexió a internet per afegir noves localitats.

en: single tap a location to view its weather
ca: toqueu una localització per veure-hi la previsió

en: tap and hold on a location to
ca: un toc llarg a una localització per

en: a) enable sorting mode (drag the icon to reorder)
ca: a) habilitar el mode de reordenació (arrossegueu la icona)

en: b) multiselect locations to delete
ca: b) selecció múltiple per eliminar localitzacions

en: Rainradar
ca: Radar de pluja

[ctx: usage, rainradar]
en: You can view live rainradar by tapping the satellite icon in the header.
ca: Vegeu el radar de pluja en directe tocant la icona del satèl·lit a la capçalera de l'aplicació.

en: GPS live location
ca: Situació GPS en viu

[ctx: usage, GPS live location]
en: When GPS for current location is enabled, an additional 'live' location is added to the list. This locations updates it's position on the move according to GPS location.
ca: Quan s'activa la situació actual per GPS, s'afegeix una ubicació «en viu» addicional a la llista que s'actualitza en temps real segons la situació del GPS.

en: Updating data
ca: Actualització de les dades

[ctx: usage, Updating data]
en: Weather station data is updated on app start and at the interval specified in the app settings. This does only work while the app is active.
ca: Les dades de l’estació meteorològica s’actualitzen quan l’aplicació s'inicia i a l’interval especificat a la configuració. Això només, quan està activa.

en: Chance of precipitation
ca: Probabilitat de precipitació

en: Rain volume
ca: Volum de pluja

en: Snow volume
ca: Volum de neu

en: Winds
ca: Vent

en: UV Index
ca: Índex UV

en: Humidity
ca: Humitat

en: Sunrise
ca: Sortida del sol

en: Sunset
ca: Posta del sol

en: Pressure
ca: Pressió

en: Moonphase
ca: Fase lunar

en: Locations
ca: Ubicacions

en: exit reorder mode
ca: surt del mode de reordenació

[ctx: location list page, unselect all button description]
en: Unselect All
ca: Desselecciona'ls tots

[ctx: location list page, select all button description]
en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Delete
ca: Elimina

note: TRANSLATORS: rain/snow volume in inch, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: %1 in
ca: %1 ”

en: Searching for current location…
ca: Cercant la ubicació actual…

en: Cannot determine your location
ca: No s'ha pogut determinar la vostra ubicació

en: Manually add a location by swiping up from the bottom of the display
ca: Llisqueu el dit cap amunt des de la vora inferior per afegir una ubicació manualment

en: Remove
ca: Elimina

en: No network connection.
    Unable to add new locations.
    Please check your network settings and try again.
ca: Sense connexió a la xarxa.
    No s'han pogut afegir noves ubicacions.
    Comproveu els paràmetres de la xarxa i torneu-ho a provar.

en: No locations found. Tap the plus icon to search for one.
ca: No s'ha trobat cap ubicació. Premeu la icona «+» per cercar-ne una.

en: Network Error
ca: Error de xarxa

en: No network connection. Could not load weather data.
    Please check your network settings and try again.
ca: No hi ha cap connexió. No s'han pogut carregar les dades.
    Comproveu els paràmetres de la xarxa i torneu-ho a provar.

en: No API Keys Found
ca: No s'ha trobat cap clau API

en: If you are a developer, please see the README file for instructions on how to obtain your own Open Weather Map API key.
ca: Si sou un desenvolupador, llegiu el fitxer README i seguiu les instruccions per a obtenir una clau de l'API de l'Open Weather Map.

en: Rain radar
ca: Radar de pluja

en: New moon
ca: Lluna nova

en: Waxing Crescent
ca: Lluna nova visible

en: First Quarter
ca: Quart creixent

en: Waxing Gibbous
ca: Lluna gibosa creixent

en: Full moon
ca: Lluna plena

en: Waning Gibbous
ca: Lluna gibosa minvant

en: Last Quarter
ca: Quart minvant

en: Waning Crescent
ca: Lluna minvant

en: calculation error
ca: error de càlcul

note: TRANSLATORS: %1 does specify the parameters, %2 does specify the url for weather apps repo at gitlab
en: Valid arguments for weather app are: %1 They will be managed by system. See the README at %2 for a full comment about them
ca: Els arguments vàlids per l'aplicació El temps són: %1. Seran gestionats pel sistema. Al fitxer README a %2 hi trobareu un comentari complet sobre ells

en: Back
ca: Enrere

en: Search city or select below
ca: Cercau o seleccioneu una ciutat

[ctx: location ID from geonames.org]
en: geonames.org ID: %1
ca: Identificador per geonames.org: %1

[ctx: Latitude and longitude (coordinates)]
en: lat: %1, lon: %2
ca: lat.: %1, long.: %2

en: Could not load data. Please open an issue and provide the following error message:
ca: No s'han pogut carregar les dades. Obriu un problema i proporcioneu el missatge d'error següent:

en: Could not load data. Provider server unavailable. Please ensure you are connected to the Internet.
ca: No s'han pogut carregar les dades. No es troba el servidor del proveïdor. Assegureu-vos que teniu connexió a Internet.

en: No city found
ca: No s'ha trobat la ciutat

en: Location already added.
ca: Ja s'ha afegit la ubicació.

note: TRANSLATORS: N = North, wind bearing, abbreviated
en: N
ca: Tramuntana

note: TRANSLATORS: NE = North East, wind bearing, abbreviated
en: NE
ca: Gregal

note: TRANSLATORS: E = East, wind bearing, abbreviated
en: E
ca: Llevant

note: TRANSLATORS: SE = South East, wind bearing, abbreviated
en: SE
ca: Xaloc

note: TRANSLATORS: SW = South West, wind bearing, abbreviated
en: SW
ca: Llebeig

note: TRANSLATORS: W = West, wind bearing, abbreviated
en: W
ca: Ponent

note: TRANSLATORS: NW = NorthWest, wind bearing, abbreviated
en: NW
ca: Mestral

en: Today
ca: Avui

en: updated %1 day ago | updated %1 days ago
ca[0]: actualitzat fa %1 dia
ca[1]: actualitzat fa %1 dies

en: updated %1 hour ago | updated %1 hours ago
ca[0]: actualitzat fa %1 hora
ca[1]: actualitzat fa %1 hores

en: updated %1 minute ago | updated %1 minutes ago
ca[0]: actualitzat fa %1 minut
ca[1]: actualitzat fa %1 minuts

en: updated recently
ca: actualitzat recentment

[ctx: current weather]
note: TRANSLATORS: %1 is cloud coverage in percent, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: Clouds: %1 %
ca: Nuvolositat: %1 %

[ctx: current weather]
note: TRANSLATORS: %1 is wind speed including unit and %2 is wind direction
en: Wind: %1 %2
ca: Vent: %1 %2

[ctx: humidity, current weather]
note: TRANSLATORS: humidity in percent, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: Humidity: %1 %
ca: Humitat: %1 %

en: Current Location
ca: Ubicació actual

[ctx: Location ID from geonames.org]
en: geonames.org ID: %1
ca: Identificador per geonames.org: %1

en: Settings
ca: Configuració

en: Data is only updated while the app is open and focused
ca: Les dades s'actualitzen només quan l'aplicació està oberta i en primer pla

en: Data Provider
ca: Proveïdor de dades

en: Detect current location
ca: Detecta la ubicació actual

note: TRANSLATORS: inch, imperial unit for rain/snow given as inch per hour, only use abbreviated
en: in
ca: ”

en: Rain volume unit
ca: Unitats de volum de pluja

en: %1 minute | %1 minutes
ca[0]: %1 minut
ca[1]: %1 minuts

en: %1 hour | %1 hours
ca[0]: %1 hora
ca[1]: %1 hores

en: Refresh Interval
ca: Interval de refresc

en: Temperature unit
ca: Unitats de temperatura

en: no colors
ca: sense colors

en: blue/yellow
ca: blau/groc

en: blue/orange
ca: blau/taronja

en: blue/red
ca: blau/vermell

en: Temperature colors
ca: Colors per la temperatura

en: System theme
ca: Tema del sistema

en: SuruDark theme
ca: Tema SuruDark

en: Ambiance theme
ca: Tema Ambiance

en: Style
ca: Estil

en: Grey background for current data?
ca: Fons gris per les dades actuals?

en: Wind speed unit
ca: Unitats de velocitat del vent

en: clear
ca: esborra

en: dissolving clouds
ca: núvols en dissolució

en: partly cloudly
ca: parcialment ennuvolat

en: overcast
ca: ennigulat

en: smoke or ash
ca: fum o cendres

en: haze
ca: calitja

en: light dust
ca: pols feble

en: dust
ca: pols

en: heavy dust
ca: molta pols

en: nearby dust storm
ca: tempesta de pols propera

en: mist
ca: boirina

en: light fog
ca: boira lleugera

en: continuous fog
ca: boira persistent

en: visible lightning
ca: llamps visibles

en: precipitation
ca: precipitació

en: distant precipitation
ca: precipitació llunyana

en: nearby precipitation
ca: precipitació propera

en: dry thunderstorm
ca: tempesta seca

en: squalls
ca: borrasques

en: funnel clouds
ca: remolí de niguls

en: drizzle
ca: plugim

en: rain
ca: pluja

en: snow
ca: neu

en: rain and snow
ca: pluja i neu

en: freezing rain
ca: pluja gelant

en: rain shower
ca: ruixat

en: snow shower
ca: ruixat de neu

en: hail shower
ca: calabruixada

en: fog
ca: boira

en: thunderstorm
ca: tempesta

en: decreasing dust storm
ca: tempesta de pols minvant

en: dust storm
ca: tempesta de pols

en: increasing dust storm
ca: tempesta de pols creixent

en: decreasing severe dust storm
ca: forta tempesta de pols minvant

en: severe dust storm
ca: forta tempesta de pols

en: increasing severe dust storm
ca: forta tempesta de pols creixent

en: low blowing snow
ca: rufaga de neu baixa

en: low heavy drifting snow
ca: forta rufaga de neu baixa

en: high blowing snow
ca: rufaga de neu alta

en: high heavy drifting snow
ca: forta rufaga de neu alta

en: distant fog
ca: boira llunyana

en: patchy fog
ca: boira irregular

en: decreasing fog
ca: boira minvant

en: increasing fog
ca: boira creixent

en: fog with rime
ca: neu amb gebre

en: intermittent slight drizzle
ca: lleuger plugim intermitent

en: continuous slight drizzle
ca: lleuger plugim continu

en: intermittent drizzle
ca: plugim intermitent

en: continuous drizzle
ca: plugim continu

en: intermittent heavy drizzle
ca: fort plugim intermitent

en: continuous heavy drizzle
ca: fort plugim continu

en: freezing slight drizzle
ca: lleuger plugim glacial

en: freezing heavy drizzle
ca: fort plugim glacial

en: slight rain drizzle
ca: pluja lleugera

en: heavy rain drizzle
ca: plugim intens

en: intermittent slight rain
ca: pluja lleugera intermitent

en: continuous slight rain
ca: pluja lleugera continua

en: intermittent rain
ca: pluja intermitent

en: continuous rain
ca: pluja continua

en: intermittent heavy rain
ca: pluja intensa intermitent

en: continuous heavy rain
ca: pluja intensa continua

en: freezing slight rain
ca: pluja lleugera glacial

en: freezing heavy rain
ca: pluja intensa glacial

en: slight rain drizzle with snow
ca: plugim lleuger amb neu

en: heavy rain drizzle with snow
ca: plugim intens amb neu

en: intermittent slight snowflakes
ca: lleugers flocs de neu intermitents

en: continuous slight snowflakes
ca: lleugers flocs de neu continus

en: intermittent snowflakes
ca: flocs de neu intermitents

en: continuous snowflakes
ca: flocs de neu continus

en: intermittent heavy snowflakes
ca: flocs de neu intensos intermitents

en: continuous heavy snowflakes
ca: flocs de neu intensos continus

en: diamond dust
ca: pols de diamant

en: snow grains
ca: grans de neu

en: snow stars
ca: estrelles de neu

en: ice pellets
ca: calabruix

en: slight rain shower
ca: ruixat lleuger

en: heavy rain shower
ca: ruixat intens

en: violent rain shower
ca: ruixat violent

en: slight rain shower with snow
ca: ruixat lleuger amb neu

en: heavy rain shower with snow
ca: ruixat intens amb neu

en: slight snow shower
ca: ruixat de neu lleuger

en: heavy snow shower
ca: ruixat de neu intens

en: slight small hail
ca: pedra lleugera

en: heavy small hail
ca: pedra intensa

en: slight hail without thunder
ca: pedra sense trons

en: heavy hail without thunder
ca: pedra intensa sense trons

en: slight rain after thunderstorm
ca: pluja lleugera després de tormenta

en: heavy rain after thunderstorm
ca: pluja intensa després de tormenta

en: slight snow or hail after thunderstorm
ca: neu o pedra lleugera després de tempesta

en: heavy snow or hail after thunderstorm
ca: neu o pedra intensa després de tempesta

en: slight thunderstorm without hail
ca: tempesta lleugera sense pedra

en: slight thunderstorm with hail
ca: tempesta lleugera amb pedra

en: heavy thunderstorm without hail
ca: tempesta intensa sense pedra

en: thunderstorm with dust storm
ca: tempesta amb pols

en: heavy thunderstorm with hail
ca: tempesta intensa amb pedra
