ubuntu-weather-app - en to my translation catalogue (29 entries)

en: Weather
my: ရာသီဥတု

en: OK
my: အိုကေ

en: Chance of precipitation
my: မိုးရွာဆီးနှင်းကျနိုင်ခြေ

en: Winds
my: လေ

en: UV Index
my: UVပမာဏ

en: Humidity
my: ရေခိုးရေငွေ့

en: Sunrise
my: နေထွက်ချိန်

en: Sunset
my: နေဝင်ချိန်

en: Locations
my: တည်နေရာများ

en: Cannot determine your location
my: သင်​၏တည်​​နေရာကို မရှာနိုင်​ပါ

en: Manually add a location by swiping up from the bottom of the display
my: တည်​​နေရာကိုကိုယ်​တိုင်​ထည့်ရန်​display၏​အောက်​​ခြေမှအ​ပေါ်သို့ပွတ်​ဆွဲပါ

en: Remove
my: ဖယ်ရှားပါ

en: No locations found. Tap the plus icon to search for one.
my: တည်​​နေရာကိုရှာမ​တွေ့ပါ။ ရှာ​ဖွေရန်​အ​ပေါင်းလက္ခဏာပုံစံကိုနှိပ်​ပါ

en: Network Error
my: ကွန်​ယက်​ချိတ်​ဆက်​မှုတွင်​ပြဿနာရှိ​နေသည်​

en: No API Keys Found
my: API Keys မတွေ့ပါ

en: If you are a developer, please see the README file for instructions on how to obtain your own Open Weather Map API key.
my: သင်​သည်​ developerတစ်​​ယောက်​ဖြစ်​ပါက သင့်ကိုယ်​ပိုင်​Open Weather Map API key မည်​သို့ရရှိနိုင်​သည်​ဆိုသည့်ညွှန်​ကြားချက်​များအတွက်​ README fileကိုဖတ်​​ပေးပါ

en: Back
my: နောက်သို့

en: No city found
my: မြို့ရှာမတွေ့ပါ

en: Location already added.
my: တည်နေရာကိုထည့်ပြီးပါပြီ

en: Today
my: ယနေ့

en: Current Location
my: ယခုနေရာ

en: Settings
my: အပြင်​အဆင်​များ

en: Data Provider
my: Data ​ထောက်​ပံ့​ပေးသူ

en: Detect current location
my: ယခုနေရာကိုချိတ်ဆက်ပါ

en: %1 minute | %1 minutes
my[0]: %1မိနစ်​

en: Refresh Interval
my: refreshလုပ်​မည့်အချိန်​အပိုင်းအခြား

note: TRANSLATORS: degree celsius, metric unit for temperature, only use abbreviated
en: °C
my: ဒီဂရီစင်တီဂရိတ်

note: TRANSLATORS: degree fahrenheit, imperial unit for temperature, only use abbreviated
en: °F
my: ဒီဂရီဖာရင်ဟိုက်

note: TRANSLATORS: miles per hour, imperial unit for wind speed, only use abbreviated
en: mph
my: တစ်နာရီအတွင်းရောက်နိုင်သောမိုင်
