ubuntu-weather-app - en to cs translation catalogue (247 entries)

en: Weather
cs: Počasí

en: A weather forecast application for Lomiri
cs: Aplikace předpověď počasí pro Lomiri

en: weather;forecast;sunrise;sunset;moonphase;humidity;wind;rain;radar;precipitation
cs: počasí;předpověď;východ slunce;západ slunce;měsíční fáze;vlhkost;vítr;déšť;radar;srážky

en: Help
cs: Pomoc

[ctx: about page, section header, usage instructions]
en: Usage
cs: Používání

[ctx: about page, section header, troubleshooting]
en: Troubleshooting
cs: Odstraňování problémů

en: About
cs: O aplikaci

en: Weather app
cs: Počasí

en: Version %1
cs: Verze %1

en: Links
cs: Odkazy

en: Get the sourcecode
cs: Získat zdrojové kódy

en: Report issues
cs: Nahlásit problémy

en: Help translate
cs: Pomozte s překladem

en: Credits
cs: Poděkování

en: Weather data by
cs: Data o počasí od

en: Rainradar by
cs: Srážkový radar od

en: Coordinate lookup by
cs: Vyhledávání souřadnic od

en: Location data lookup by
cs: Vyhledávání údajů o poloze od

en: Sun and moon calculations by
cs: Výpočty slunce a měsíce od

en: Timezone converting by
cs: Převádění časových pásem od

en: If you encounter problems, please go through the following steps and try again:
cs: Pokud narazíte na problémy, proveďte následující kroky a zkuste to znovu:

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Restart the app
cs: 1% Restartujte aplikaci

[ctx: troubleshooting, description how to restart the app]
en: Close the app, then restart it as usual.
cs: Zavřete aplikaci a poté ji restartujte jako obvykle.

en: Close weather app
cs: Zavřete aplikaci počasí

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Update the app
cs: %1 Aktualizujte aplikaci

[ctx: troubleshooting, description how to update the app]
en: Close the app, then open OpenStore app and check for updates for weather app.
cs: Zavřete aplikaci, poté otevřete aplikaci OpenStore a vyhledejte aktualizace aplikace počasí.

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Reboot the device
cs: %1 Restartujte zařízení

[ctx: troubleshooting, description how to reboot]
en: Press and hold the power button to raise the system dialog and select 'reboot' there. Alternatively use the same option from the system indicator.
cs: Stisknutím a podržením tlačítka napájení otevřete dialogové okno systému a vyberte možnost „restartovat“. Případně použijte restart z oznamovacího okna systému.

en: Reboot device
cs: Restartujte zařízení

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Clear the cache
cs: %1 Vymazat mezipaměť

[ctx: troubleshooting, description how to clear the cache]
en: Clear the cache with the button below, use the app UT Tweak Tool or delete the content of the <i>~/.cache/weather.ubports</i> folder.
cs: Vymazat mezipaměť níže uvedeným tlačítkem anebo také pomocí aplikace UT Tweak Tool anebo odstraněním obsahu složky <i>.cache/weather.ubports</i>.

en: Clear cache now
cs: Vymazat mezipaměť nyní

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Re-add locations
cs: %1 Znovu zadat polohy

[ctx: troubleshooting, description how to delete the locations]
en: Delete your locations in the locations list (see usage tab). Then add them again. Or manually delete the database in <i>~/local/share/weather.ubports</i>.
cs: Odstraňte svá místa ze seznamu poloh (viz karta Použití). Poté je znovu přidejte. Nebo ručně smažte databázi v <i>~/local/share/weather.ubports</i>.

en: Go back to main page
cs: Přejít zpět na hlavní stránku

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Delete the apps settings
cs: %1 Odstranit nastavení aplikace

[ctx: troubleshooting, description how to delete the locations]
en: Delete the apps settings either using the UT Tweak Tool or manually by deleting the config file in <i>~/.config/weather.ubports</i>.
cs: Odstraňte nastavení aplikací buď pomocí nástroje UT Tweak Tool nebo ručně smazáním konfiguračního souboru v <i>~/.config/weather.ubports</i>.

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Check the log
cs: %1 Zkontrolujte log protokol

[ctx: troubleshooting, description how to get the log and open an issue]
en: If the instructions above did not solve the problem, please open an issue and provide the app log. One way to obtain the log is with Logviewer app. This app allows uploading the log to a pastebin. Provide the link to the pasted log in the error report. Another option is to manually copy the log file. It can be found under <i>~/.cache/upstart/application-click-com.ubuntu.weather_weather_VERSION.log</i>. If no logfile for weather app is present, please temporary enable developer mode (system settings -> info -> developer mode). This will make the log persist.
cs: Pokud výše uvedené pokyny problém nevyřešily, otevřete problém a poskytněte protokol aplikace. Jedním ze způsobů, jak získat protokol, je aplikace Logviewer. Tato aplikace umožňuje nahrání protokolu do přihrádky. V chybové zprávě uveďte odkaz na vložený protokol. Další možností je ručně zkopírovat soubor protokolu. Lze jej nalézt pod <i>~/.cache/upstart/application-click-com.ubuntu.weather_weather_VERSION.log</i>. Pokud není k dispozici žádný soubor protokolu pro aplikaci počasí, dočasně povolte režim vývojáře (nastavení systému -> informace -> režim vývojáře). Díky tomu bude protokol přetrvávat.

[ctx: troubleshooting, step title]
en: %1 Open an issue on GitLab
cs: %1 Nahlásit chybu na GitLabu

[ctx: troubleshooting, description how to open an issue]
en: Please go to <i>https://gitlab.com/ubports/apps/weather-app/-/issues</i> and file an error report there. Please provide the following information: the version of the app, the name of your device, your release channel, a description of what you did and which problems you encountered.
cs: Přejděte na <i>https://gitlab.com/ubports/apps/weather-app/-/issues</i> a podejte zde chybovou zprávu. Uveďte prosím následující informace: verzi aplikace, název vašeho zařízení, váš kanál vydání, popis toho, co jste udělali a se kterými problémy jste se setkali.

en: Open issue tracker
cs: Otevřete nástroj pro sledování chyb

en: Cache cleared.
cs: Mezipamět byla vymazána.

en: Access weather information
cs: Získejte přístup k informacím o počasí

[ctx: usage, access weather information]
en: You can swipe through locations or pick one by tapping on the indicator dots. Tap on current information or a daily forecast for additional weather details. Swipe the 3 hour forecast for more weather information.
cs: Oblasti můžete vybrat přetažením prstem nebo je vybrat klepnutím na tečky indikátorů. Klepnutím na aktuální informace nebo denní předpověď zobrazíte další podrobnosti o počasí. Přetažením 3 hodinové předpovědi zobrazíte další informace o počasí.

en: Manage locations
cs: Spravovat místa

[ctx: usage, manage locations]
en: Add multiple locations via bottom edge or enable live GPS location in settings. Manage locations via bottom edge locations page by swiping or press & hold to remove and reorder.
cs: Přidejte více míst přes spodní okraj nebo povolte aktivní GPS polohu v nastavení. Spravujte místa prostřednictvím stránky s umístěním na spodní hraně přetažením prstem nebo stisknutím a podržením odeberete a změníte pořadí.

en: Locations page list actions
cs: Polohový seznam operací

[ctx: usage, manage locations]
en: To add new locations you need to have internet access!
cs: Pro přidávání nových poloh je třeba mít přístup k Internetu!

en: single tap a location to view its weather
cs: počasí v dané lokalitě zobrazíte klepnutím na ni

en: tap and hold on a location to
cs: klepněte na a podržte vybranou oblast pro

en: a) enable sorting mode (drag the icon to reorder)
cs: a) povolit režim změny pořadí (pro změnu pořadí přetahněte ikonku)

en: b) multiselect locations to delete
cs: b) výběr vícero oblastí pro smazání

en: Rainradar
cs: Srážkový radar

[ctx: usage, rainradar]
en: You can view live rainradar by tapping the satellite icon in the header.
cs: Aktuální informace srážkového radaru můžete zobrazit klepnutím na ikonu satelitu v záhlaví.

en: GPS live location
cs: Aktuální GPS poloha

[ctx: usage, GPS live location]
en: When GPS for current location is enabled, an additional 'live' location is added to the list. This locations updates it's position on the move according to GPS location.
cs: Pokud je povoleno GPS pro aktuální polohu, přidá se do seznamu další „aktuální“ poloha. Toto umístění aktualizuje polohu dle pohybu a podle polohy GPS.

en: Updating data
cs: Aktualizace dat

[ctx: usage, Updating data]
en: Weather station data is updated on app start and at the interval specified in the app settings. This does only work while the app is active.
cs: Data meteorologické stanice se aktualizují při spuštění aplikace a v intervalu uvedeném v nastavení aplikace. Funguje to pouze v době, kdy je aplikace aktivní.

note: TRANSLATORS: rain/snow volume in inch, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: %1 in
cs: %1 palec

en: Chance of precipitation
cs: Pravděpodobnost srážek

en: Rain volume
cs: Objem srážek

en: Snow volume
cs: Množství sněhových srážek

en: Winds
cs: Vítr

en: Sunshine duration
cs: Délka slunečního svitu

en: Humidity
cs: Vlhkost

en: Sunrise
cs: Východ slunce

en: Sunset
cs: Západ slunce

en: Pressure
cs: Tlak

en: Moonphase
cs: Fáze Měsíce

en: Locations
cs: Místa

en: exit reorder mode
cs: opustit režim změny pořadí

[ctx: location list page, unselect all button description]
en: Unselect All
cs: Odznačit vše

[ctx: location list page, select all button description]
en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Delete
cs: Smazat

en: Searching for current location…
cs: Hledání aktuální polohy…

en: Cannot determine your location
cs: Nedaří se zjistit vaši polohu

en: Manually add a location by swiping up from the bottom of the display
cs: Zadejte vaší polohu ručně, přejetím prstem od spodní části displeje

en: Remove
cs: Odstranit

en: No network connection.
    Unable to add new locations.
    Please check your network settings and try again.
cs: Bez připojení k Internetu. 
    Nelze přidat nové lokality.
    Zkontrolujte nastavení sítě a zkuste to znovu.

en: No locations found. Tap the plus icon to search for one.
cs: Nenalezeny žádné lokality. Vyhledejte nějakou kliknutím na ikonu plus.

en: Network Error
cs: Chyba sítě

en: No network connection. Could not load weather data.
    Please check your network settings and try again.
cs: Bez připojení k Internetu. Nebylo možné načíst data o počasí.
    Zkontrolujte nastavení sítě a zkuste to znovu.

en: No API Keys Found
cs: Nenalezeny žádné klíče k API

en: If you are a developer, please see the README file for instructions on how to obtain your own Open Weather Map API key.
cs: Pokud jste vývojáři, pokyny pro získání klíček k API Open Weather Map pro vás naleznete v souboru README.

en: Rain radar
cs: Srážkový radar

en: New moon
cs: Novoluní

en: Waxing Crescent
cs: Dorůstající srpek

en: First Quarter
cs: První čtvrť

en: Waxing Gibbous
cs: Dorůstající vypouklý

en: Full moon
cs: Úplněk

en: Waning Gibbous
cs: Ubývající měsíc

en: Last Quarter
cs: Poslední čtvrť

en: Waning Crescent
cs: Dorůstající měsíc

en: calculation error
cs: chyba ve výpočtu

note: TRANSLATORS: %1 does specify the parameters, %2 does specify the url for weather apps repo at gitlab
en: Valid arguments for weather app are: %1 They will be managed by system. See the README at %2 for a full comment about them
cs: Platné proměnné pro aplikaci počasí: %1 Budou spravovány systémem. Podrobný komentář naleznete v README na %2

en: Back
cs: Zpět

en: Search city or select below
cs: Vyhledat město nebo vybrat níže

[ctx: Latitude and longitude (coordinates)]
en: lat: %1, lon: %2
cs: z. šíř. : %1, z dél.: %2

en: Could not load data. Please open an issue and provide the following error message:
cs: Nebylo možné načíst data. Prosím nahlašte jako chybu a připojte následující chybovou zprávu:

en: Could not load data. Provider server unavailable. Please ensure you are connected to the Internet.
cs: Nebylo možné načíst data. Server poskytovatele je nedostupný. Prosím ujistěte se, že jste připojení k internetu.

en: No city found
cs: Nenalezeno žádné město

en: Location already added.
cs: Umístění už bylo přidáno.

note: TRANSLATORS: N = North, wind bearing, abbreviated
en: N
cs: S

note: TRANSLATORS: NE = North East, wind bearing, abbreviated
en: NE
cs: SV

note: TRANSLATORS: E = East, wind bearing, abbreviated
en: E
cs: V

note: TRANSLATORS: SE = South East, wind bearing, abbreviated
en: SE
cs: JV

note: TRANSLATORS: SW = South West, wind bearing, abbreviated
en: SW
cs: JZ

note: TRANSLATORS: W = West, wind bearing, abbreviated
en: W
cs: Z

note: TRANSLATORS: NW = NorthWest, wind bearing, abbreviated
en: NW
cs: SZ

note: TRANSLATORS: wind speed in mph, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: %1 mph
cs: %1 mi/h

en: low
cs: nízká

en: moderate
cs: střední

en: high
cs: vysoká

en: very high
cs: velmi vysoká

en: extreme
cs: extrémní

en: no valid value
cs: není k dispozici

en: Today
cs: Dnes

en: updated %1 day ago | updated %1 days ago
cs[0]: aktualizováno před %1 dnem
cs[1]: aktualizováno před %1 dny
cs[2]: aktualizováno před %1 dny

en: updated %1 hour ago | updated %1 hours ago
cs[0]: aktualizováno před %1 hodinou
cs[1]: aktualizováno před %1 hodinami
cs[2]: aktualizováno před %1 hodinami

en: updated %1 minute ago | updated %1 minutes ago
cs[0]: aktualizováno před %1 minutou
cs[1]: aktualizováno před %1 minutami
cs[2]: aktualizováno před %1 minutami

en: updated recently
cs: nedávno aktualizováno

[ctx: %1 will be replaced with the value, unit % for humidity, daily forecast]
note: TRANSLATORS: % (percent) is the unit for humidity or chance or precipitation, add a space before the unit according to your language specifications
en: %1%
cs: %1 %%

[ctx: current weather]
note: TRANSLATORS: feels like refers to the current temperature as how it feels adjusted e.g. by wind
en: feels like %1
cs: pocitově %1

[ctx: current weather]
note: TRANSLATORS: %1 is cloud coverage in percent, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: Clouds: %1 %
cs: Oblačnost: %1 %

[ctx: current weather]
note: TRANSLATORS: %1 is wind speed including unit and %2 is wind direction
en: Wind: %1 %2
cs: Vítr: %1 %2

[ctx: current weather]
en: Wind gusts: %1
cs: Nárazy větru: %1

[ctx: humidity, current weather]
note: TRANSLATORS: humidity in percent, keep/remove the space before the unit according to your language specifications
en: Humidity: %1 %
cs: Vlhkost: %1 %

[ctx: current weather]
en: Visibility: %1
cs: Dohlednost: %1

en: Current Location
cs: Aktuální poloha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Data is only updated while the app is open and focused
cs: Údaje jsou průběžně aktualizovány je-li aplikace spuštěná a otevřená

en: Data Provider
cs: Poskytovatel dat

note: TRANSLATORS: %1 will be replaced with the number of days
en: %1 days
cs: %1 dní

en: Number of forecast days
cs: Počet dní předpovědi

en: Detect current location
cs: Získat aktuální polohu

en: Rain volume unit
cs: Jednotka objemu srážek

en: %1 minute | %1 minutes
cs[0]: %1 minuta
cs[1]: %1 minut
cs[2]: %1 minuty

en: %1 hour | %1 hours
cs[0]: %1 hodina
cs[1]: %1 hodin
cs[2]: %1 hodiny

en: Refresh Interval
cs: Interval aktualizace

en: Temperature unit
cs: Jednotka teploty

en: no colors
cs: bezbarvé

en: blue/yellow
cs: modrá/žlutá

en: blue/orange
cs: modrá/oranžová

en: blue/red
cs: modrá/červená

en: Temperature colors
cs: Barvy teplot

en: System theme
cs: Motiv prostředí systému

en: SuruDark theme
cs: SuruDark motiv prostředí

en: Ambiance theme
cs: Ambiance motiv prostředí

en: Style
cs: Styl

en: Grey background for current data?
cs: Šedé pozadí pro dnešní údaje?

en: Wind speed unit
cs: Jednotka rychlosti větru

en: clear
cs: jasno

en: dissolving clouds
cs: oblačnost v rozpadu

en: partly cloudly
cs: polojasno

en: overcast
cs: zataženo

en: smoke or ash
cs: kouř nebo prach

en: haze
cs: opar

en: light dust
cs: lehký prach

en: dust
cs: prach

en: heavy dust
cs: těžký prach

en: nearby dust storm
cs: blíží se písečná bouře

en: mist
cs: mlha

en: light fog
cs: lehká mlha

en: continuous fog
cs: souvislá mlha

en: visible lightning
cs: viditelné blesky

en: precipitation
cs: srážky

en: distant precipitation
cs: vzdálené srážky

en: nearby precipitation
cs: blízké srážky

en: dry thunderstorm
cs: suchá bouře

en: squalls
cs: bouře

en: funnel clouds
cs: trychtýřovité mraky

en: drizzle
cs: mrholení

en: rain
cs: déšť

en: snow
cs: sníh

en: rain and snow
cs: déšť se sněhem

en: freezing rain
cs: mrznoucí déšť

en: rain shower
cs: dešťová přeháňka

en: snow shower
cs: sněhová přeháňka

en: hail shower
cs: krupobití

en: fog
cs: mlha

en: thunderstorm
cs: bouřka

en: decreasing dust storm
cs: ustupující písečná bouře

en: dust storm
cs: písečná bouře

en: increasing dust storm
cs: zesilující písečná bouře

en: decreasing severe dust storm
cs: ustupující těžká písečná bouře

en: severe dust storm
cs: těžká písečná bouře

en: increasing severe dust storm
cs: zesilující těžká písečná bouře

en: low blowing snow
cs: nízko navátý sníh

en: low heavy drifting snow
cs: těžký nízko navátý sníh

en: high blowing snow
cs: vysoký vítr se sněhem

en: high heavy drifting snow
cs: vysoký těžký navátý sníh

en: distant fog
cs: vzdálená mlha

en: patchy fog
cs: místy mlha

en: decreasing fog
cs: ustupující mlha

en: increasing fog
cs: narůstající mlha

en: fog with rime
cs: mlha s námrazou

en: intermittent slight drizzle
cs: občasné slabé mrholení

en: continuous slight drizzle
cs: nepřetržité slabé mrholení

en: intermittent drizzle
cs: občasné mrholení

en: continuous drizzle
cs: nepřetržité mrholení

en: intermittent heavy drizzle
cs: občasné silné mrholení

en: continuous heavy drizzle
cs: nepřetržité silné mrholení

en: freezing slight drizzle
cs: mrznoucí mírné mrholení

en: freezing heavy drizzle
cs: mrznoucí silné mrholení

en: slight rain drizzle
cs: mírné mrholení

en: heavy rain drizzle
cs: silný déšť s mrholením

en: intermittent slight rain
cs: občasný mírný déšť

en: continuous slight rain
cs: nepřetržitý slabý déšť

en: intermittent rain
cs: občasný déšť

en: continuous rain
cs: nepřetržitý déšť

en: intermittent heavy rain
cs: občasný silný déšť

en: continuous heavy rain
cs: nepřetržitý silný déšť

en: freezing slight rain
cs: mrznoucí mírný déšť

en: freezing heavy rain
cs: mrznoucí silný déšť

en: slight rain drizzle with snow
cs: mírné mrholení se sněhem

en: heavy rain drizzle with snow
cs: silný déšť a mrholení se sněhem

en: intermittent slight snowflakes
cs: občasný mírný sníh

en: continuous slight snowflakes
cs: nepřetržité mírné sněžení

en: intermittent snowflakes
cs: občasné sněžení

en: continuous snowflakes
cs: nepřetržité sněžení

en: intermittent heavy snowflakes
cs: občasné silné sněžení

en: continuous heavy snowflakes
cs: nepřetržité silné sněžení

en: diamond dust
cs: ledový prach

en: snow grains
cs: sněhové krystaly

en: snow stars
cs: sněhové krystaly

en: ice pellets
cs: ledové kroupy

en: slight rain shower
cs: mírná dešťová přeháňka

en: heavy rain shower
cs: silná dešťová přeháňka

en: violent rain shower
cs: prudká dešťová přeháňka

en: slight rain shower with snow
cs: slabá dešťová přeháňka se sněhem

en: heavy rain shower with snow
cs: vydatná dešťová přeháňka se sněhem

en: slight snow shower
cs: občasné sněžení

en: heavy snow shower
cs: vydatné sněžení

en: slight small hail
cs: drobné kroupy

en: heavy small hail
cs: vydatné malé kroupy

en: slight hail without thunder
cs: mírné kroupy bez bouřky

en: heavy hail without thunder
cs: vydatné kroupy bez bouřky

en: slight rain after thunderstorm
cs: mírné mrholení po bouřce

en: heavy rain after thunderstorm
cs: vydatný déšť po bouřce

en: slight snow or hail after thunderstorm
cs: občasný sníh nebo kroupy po bouřce

en: heavy snow or hail after thunderstorm
cs: husté sněžení nebo kroupy po bouřce

en: slight thunderstorm without hail
cs: mírná bouřka bez krupobití

en: slight thunderstorm with hail
cs: mírná bouřka s kroupami

en: heavy thunderstorm without hail
cs: silná bouřka bez krupobití

en: thunderstorm with dust storm
cs: bouřka s prachovou bouří

en: heavy thunderstorm with hail
cs: silná bouřka s kroupami
