ubuntu-weather-app - en to bs translation catalogue (27 entries)

en: Weather
bs: Vrijeme

en: OK
bs: Uredu

en: Chance of precipitation
bs: Mogućnost za padavinama

en: Winds
bs: Vjetrovi

en: UV Index
bs: UV indeks

en: Humidity
bs: Vlažnost

en: Sunrise
bs: Izlazak sunca

en: Sunset
bs: Zalazak sunca

en: Locations
bs: Lokacije

en: Delete
bs: Izbriši

en: Cannot determine your location
bs: Ne mogu utvrditi vašu lokaciju

en: Manually add a location by swiping up from the bottom of the display
bs: Ručno dodajte lokaciju klizeći ka gore od dna ekrana

en: Remove
bs: Ukloni

en: No locations found. Tap the plus icon to search for one.
bs: Nema lokacija. Kliknite na plus ikonu za traženje lokacija.

en: Network Error
bs: Mrežna greška

en: No API Keys Found
bs: Nisu pronađeni API ključevi

en: If you are a developer, please see the README file for instructions on how to obtain your own Open Weather Map API key.
bs: Ako ste programer molimo pogledajte README dokument za instrukcije kako dobiti svoj vlastiti Open Weather Map API ključ.

en: Back
bs: Nazad

en: No city found
bs: Nema pronađenih gradova

en: Location already added.
bs: Lokacije već dodana.

en: Today
bs: Danas

en: Current Location
bs: Trenutna lokacija

en: Settings
bs: Podešavanja

en: Data Provider
bs: Davatelj podataka

en: Detect current location
bs: Detektuj trenutnu lokaciju

en: %1 minute | %1 minutes
bs[0]: %1 minut
bs[1]: %1 minuta
bs[2]: %1 minuta

en: Refresh Interval
bs: Interval osvježavanja
