unity8 - en to be translation catalogue (165 entries)

en: Password:
be: Пароль:

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Failed to authenticate
be: Не атрымалася выканаць аўтэнтыфікацыю

en: Invalid password, please try again
be: Хібны пароль, паспрабуйце яшчэ раз

en: Log In
be: Увайсці

en: Retry
be: Паспрабаваць зноў

en: Login
be: Увайсці

en: Guest Session
be: Гасцявы сеанс

en: Pin shortcut
be: Замацаваць цэтлік

en: Quit
be: Выйсці

en: Unpin shortcut
be: Адмацаваць цэтлік

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
be: Завяршыць сеанс

en: Are you sure you want to log out?
be: Сапраўды завяршыць сеанс?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
be: Заблакаваць

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
be: Выйсці

en: Cancel
be: Скасаваць

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
be: Перазагрузіць

en: Are you sure you want to reboot?
be: Сапраўды хочаце перазагрузіць сістэму?

en: No
be: Не

en: Yes
be: Так

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
be: Сілкаванне

en: Are you sure you would like
    to power off?
be: Сапраўды хочаце
    выключыць?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
be: Выключыць

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
be: Перазапусціць

en: Keyboard Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: Takes a screenshot.
be: Здымак экрана.

en: Takes a screenshot of the current window.
be: Робіць здымак экрана бягучага акна.

en: Super + Space
be: Super + Прагал

en: Switches to next keyboard layout.
be: Пераключыцца на наступную раскладку клавіятуры.

en: Super + Shift + Space
be: Super + Shift + Прагал

en: Switches to previous keyboard layout.
be: Пераключыцца на папярэднюю раскладку клавіятуры.

en: Starts the Terminal application.
be: Запускае тэрмінал.

en: Launcher
be: Панэль запуску

en: Super (Hold)
be: Super (утрыманне)

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
be: Адкрывае панэль запуску, паказвае спалучэнні клавіш.

en: Opens launcher keyboard navigation mode.
be: Актывуе рэжым навігацыі па панэлі запуску з клавіятуры.

en: Switches applications via the launcher.
be: Пераключае праграмы праз панэль запуску.

en: Super + 1 to 0
be: Super + лічба ад 1 да 0

en: Same as clicking on a launcher icon.
be: Адпаведнік націскання на значок запуску.

en: Opens the Application Drawer.
be: Адкрывае спіс усталяваных праграм.

en: Switching
be: Пераключэнне

en: Switches between applications.
be: Пераключэнне паміж праграмамі.

en: Opens the desktop spread.
be: Адкрывае працоўны стол.

en: Cursor Left or Right
be: Улева ці ўправа

en: Moves the focus.
be: Перамяшчае фокус.

en: Windows
be: Вокны

en: Minimizes all windows.
be: Згарнуць усе вокны.

en: Ctrl + Super + Up
be: Ctrl + Super + уверх

en: Maximizes the current window.
be: Разгарнуць бягучае акно.

en: Ctrl + Super + Down
be: Ctrl + Super + уніз

en: Minimizes or restores the current window.
be: Згарнуць альбо аднавіць бягучае акно.

en: Ctrl + Super + Left or Right
be: Ctrl + Super + улева ці ўправа

en: Semi-maximizes the current window.
be: Разгортвае бягучае акно напалову.

en: Closes the current window.
be: Закрывае бягучае акно.

en: Return to Call
be: Вярнуцца да выкліку

en: Emergency Call
be: Экстраны выклік

en: OK
be: Добра

en: Apps may have unsaved data:
be: У праграм могуць быць незахаваныя даныя:

[ctx: Re-dock means connect the device again to an external screen/mouse/keyboard]
en: Re-dock, save your work and close these apps to continue.
be: Перападлучыцеся, захавайце вынікі працы і закрыйце вокны праграм, каб працягнуць.

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
be: Альбо закрыйце прымусова (незахаваныя даныя страцяцца).

en: OK, I will reconnect
be: Добра, буду перападлучацца

en: Reconnect now!
be: Перападлучыцца зараз!

en: Close all
be: Закрыць усе

en: Preview Share Item
be: Папярэдні прагляд

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
be: Ваша прылада падлучаная да вонкавага дысплея. Выкарыстоўвайце гэты экран як сэнсарную панэль для кіравання курсорам.

en: Tap left button to click.
be: Націсніце левую кнопку, каб пстрыкнуць.

en: Tap right button to right click.
be: Націсніце правую кнопку, каб пстрыкнуць правай клавішай мышы.

en: Swipe with two fingers to scroll.
be: Правядзіце двума пальцамі, каб пракруціць.

en: Find more settings in the system settings.
be: Больш налад можна знайсці ў сістэмных наладах.

en: %1 hour | %1 hours
be[0]: %1 гадзіна
be[1]: %1 гадзіны
be[2]: %1 гадзін

en: %1 minute | %1 minutes
be[0]: %1 хвіліна
be[1]: %1 хвіліны
be[2]: %1 хвілін

en: Unlock
be: Разблакаваць

en: Device Locked
be: Прылада заблакаваная

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
be: Вы былі заблакаваныя праз занадта вялікую колькасць няўдалых спробаў уводу пароля.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
be: Вы былі заблакаваныя праз занадта вялікую колькасць няўдалых спробаў уводу кода доступу.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
be[0]: Пачакайце %1 хвіліну і паўтарыце спробу…
be[1]: Пачакайце %1 хвіліны і паўтарыце спробу…
be[2]: Пачакайце %1 хвілін і паўтарыце спробу…

en: Try again
be: Паспрабаваць зноў

en: Enter passphrase to unlock
be: Увядзіце парольную фразу, каб разблакаваць

en: Enter passcode to unlock
be: Увядзіце код доступу, каб разблакаваць

en: Emergency
be: Экстраны выклік

en: Passphrase
be: Парольная фраза

en: Passcode
be: Код доступу

en: Select desktop environment
be: Абраць працоўнае асяроддзе

en: Search…
be: Пошук…

en: Pull to refresh…
be: Пацягніце для абнаўлення...

en: Release to refresh…
be: Адпусціце для абнаўлення...

en: Show password
be: Паказаць пароль

en: Tap to return to call...
be: Націсніце, каб вярнуцца да выкліку...

en: Conference
be: Канферэнцыя

en: Nothing is playing
be: Нічога не прайграецца

en: %1 second | %1 seconds
be[0]: %1 секунда
be[1]: %1 секунды
be[2]: %1 секунд

en: 0 seconds
be: 0 секунд

en: %1 remaining
be: Засталося %1

en: In queue…
be: У чарзе…

en: Downloading
be: Запампоўванне

en: Paused, tap to resume
be: Прыпынена, націсніце для працягу

en: Canceled
be: Скасавана

en: Finished
be: Завершана

en: Failed, tap to retry
be: Не атрымалася, націсніце, каб паўтарыць спробу

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
be: Адправіць

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
be: Адказаць

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
be: Патэлефанаваць

en: Back
be: Назад

en: Drag using 3 fingers any application from one window to the other
be: Перацягвайце любую праграму пры дапамозе трох пальцаў

en: No running apps
be: Няма запушчаных праграм

en: Long swipe from the left edge to open the Application Drawer
be: Правядзіце ад левага краю, каб адкрыць панэль праграм

en: Short swipe from the left edge to open the launcher
be: Коратка правядзіце ад левага краю, каб адкрыць панэль запуску

en: Push your mouse against the right edge to view your open apps
be: Навядзіце курсор мышы на правы край экрана, каб праглядзець спіс адкрытых акон праграм

en: Swipe from the right edge to view your open apps
be: Правядзіце ад правага краю, каб праглядзець спіс адкрытых акон праграм

en: Swipe from the top edge to access notifications and quick settings
be: Правядзіце ад верхняга краю, каб атрымаць доступ да апавяшчэнняў і хуткіх налад

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
be: Назад

en: Language
be: Мова

en: Next
be: Далей

en: What's new
be: Што новага

en: Loading...
be: Загрузка...

en: Select Keyboard
be: Абярыце клавіятуру

en: Keyboard language
be: Мова клавіятуры

en: Keyboard layout
be: Раскладка клавіятуры

en: Skip
be: Мінуць

en: Connect to Wi‑Fi
be: Злучэнне з Wi-Fi

en: Connected
be: Падлучана

en: Available Wi-Fi networks
be: Даступныя сеткі Wi-Fi

en: No available Wi-Fi networks
be: Няма даступных сетак Wi-Fi

en: Time Zone
be: Часавы пояс

en: Enter your city
be: Увядзіце ваш горад

en: Personalize Your Device
be: Персаналізацыя прылады

en: Preferred Name
be: Пераважнае імя

en: Lock Screen
be: Заблакаваць экран

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
be: Стварыць новы пароль

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create passcode (numbers only)
be: Стварыць код доступу (толькі лічбы)

[ctx: Label: Type of security method]
en: No lock code
be: Без кода блакавання

en: Update Device
be: Абнавіць прыладу

en: There is a system update available and ready to install. Afterwards, the device will automatically restart.
be: Ёсць даступнае абнаўленне сістэмы, якое можна ўсталяваць. Пасля ўсталёўкі сістэма аўтаматычна перазапусціцца.

[ctx: version of the system update]
en: Version %1
be: Версія %1

en: This could take a few minutes...
be: Аперацыя можа заняць некалькі хвілін…

en: Install and restart now
be: Усталяваць і перазапусціць

en: Welcome Back
be: Сардэчна запрашаем назад

en: You are ready to use your device now
be: Цяпер прылада гатовая да выкарыстання

en: Continue
be: Працягнуць

en: Get Started
be: Пачаць

en: Confirm passcode
be: Пацвердзіце код доступу

en: Incorrect passcode.
be: Няправільны код доступу.

[ctx: Enter the passcode again]
en: Please re-enter.
be: Увядзіце нанова.

en: Lock Screen Passcode
be: Код блакавання экрана

en: Choose passcode
be: Абраць код доступу

en: Passcode too short
be: Код доступу занадта кароткі

en: Passcodes match
be: Коды доступу супадаюць

en: Passcodes do not match
be: Коды доступу не супадаюць

en: Lock Screen Password
be: Пароль блакавання экрана

en: Enter at least 8 characters
be: Увядзіце прынамсі 8 сімвалаў

en: Choose password
be: Абярыце пароль

en: Confirm password
be: Пацвердзіце пароль

en: No SIM card installed
be: SIM-картка не ўстаўленая

en: SIM card added
be: Дададзена SIM-картка

en: You must restart the device to access the mobile network.
be: Для доступу да мабільнай сеткі неабходна перазапусціць прыладу.

en: Restart
be: Перазапусціць

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
be: Без SIM-карткі немагчыма тэлефанаваць і адпраўляць SMS.

en: To proceed with no SIM tap Skip.
be: Каб працягнуць працу без SIM-карткі, націсніце "Прамінуць".

en: Password too short
be: Пароль занадта кароткі

en: Passwords match
be: Паролі супадаюць

en: Passwords do not match
be: Паролі не супадаюць

en: Strong password
be: Надзейны пароль

en: Fair password
be: Неблагі пароль

en: Weak password
be: Слабы пароль

en: Very weak password
be: Вельмы слабы пароль
