unity - en to ca translation catalogue (171 entries)

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Failed to authenticate
ca: Ha fallat l'autenticació

en: Invalid password, please try again
ca: Contrasenya no vàlida; torneu-ho a provar

en: Log In
ca: Inici de sessió

en: Retry
ca: Torna-ho a provar

en: Login
ca: Inicia sessió

en: Guest Session
ca: Sessió de convidat

en: Pin shortcut
ca: Enganxa la drecera

en: Quit
ca: Surt

en: Unpin shortcut
ca: Desenganxa la drecera

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
ca: Surt

en: Are you sure you want to log out?
ca: Segur que voleu sortir?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
ca: Bloca

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
ca: Surt

en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
ca: Reinicia

en: Are you sure you want to reboot?
ca: Segur que voleu reiniciar?

en: Yes
ca: Sí

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
ca: Energia

en: Are you sure you would like
    to power off?
ca: Segur que voleu
    apagar?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
ca: Apaga

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
ca: Reinicia

en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: PrtScr
ca: ImprPant

en: Takes a screenshot.
ca: Crea una captura de pantalla.

en: Alt + PrtScr
ca: Alt + ImprPant

en: Takes a screenshot of the current window.
ca: Crea una captura de pantalla d'aquesta finestra.

en: Super + Space
ca: Super + Espai

en: Switches to next keyboard layout.
ca: Canvia a la següent disposició de teclat.

en: Super + Shift + Space
ca: Super + Maj + Espai

en: Switches to previous keyboard layout.
ca: Canvia a la disposició prèvia de teclat.

en: Starts the Terminal application.
ca: Inicia el terminal.

en: Launcher
ca: Llançador

en: Super (Hold)
ca: Super (Mantingut)

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
ca: Obre el llançador, mostre les dreceres.

en: Opens launcher keyboard navigation mode.
ca: Obre el mode de navegació de teclat del llançador.

en: Super + Tab
ca: Súper + Tab

en: Switches applications via the launcher.
ca: Commuta les aplicacions mitjançant el llançador.

en: Super + 1 to 0
ca: Súper + 1 a 0

en: Same as clicking on a launcher icon.
ca: El mateix que clicar sobre una icona del llançador.

en: Super + A
ca: Súper + A

en: Opens the Application Drawer.
ca: Obre el calaix d'aplicacions.

en: Switching
ca: Commutació

en: Switches between applications.
ca: Commuta entre aplicacions.

en: Super + W
ca: Súper + W

en: Opens the desktop spread.
ca: Obre la distribució de l'escriptori.

en: Cursor Left or Right
ca: Cursor dreta o esquerra

en: Moves the focus.
ca: Mou el focus.

en: Windows
ca: Finestres

en: Ctrl + Super + D
ca: Ctrl + Súper + D

en: Minimizes all windows.
ca: Minimitza totes les finestres.

en: Ctrl + Super + Up
ca: Ctrl + Super + Amunt

en: Maximizes the current window.
ca: Maximitza la finestra actual.

en: Ctrl + Super + Down
ca: Ctrl + Super + Avall

en: Minimizes or restores the current window.
ca: Minimitza o restaura la finestra actual.

en: Ctrl + Super + Left or Right
ca: Ctrl + Super + Esquerra o Dreta

en: Semi-maximizes the current window.
ca: Semi-maximitza la finestra actual.

en: Closes the current window.
ca: Tanca la finestra actual.

en: Return to Call
ca: Torna a la trucada

en: Emergency Call
ca: Trucada d'emergència

en: OK
ca: D'acord

en: Apps may have unsaved data:
ca: Pot ser que aquestes aplicacions no hagin desat les dades:

[ctx: Re-dock means connect the device again to an external screen/mouse/keyboard]
en: Re-dock, save your work and close these apps to continue.
ca: Torneu a acoblar, deseu la vostra feina i tanqueu aquestes aplicacions abans de continuar.

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
ca: O força el tancament (les dades no desades es perdran).

en: OK, I will reconnect
ca: D'acord, tornaré a connectar

en: Reconnect now!
ca: Torna a connectar

en: Close all
ca: Tanca-ho tot

en: Preview Share Item
ca: Previsualitzeu l'element a compartir

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
ca: El vostre dispositiu està ara connectat a un monitor extern. Useu aquesta pantalla com a ratolí tàctil per interaccionar amb el cursor.

en: Tap left button to click.
ca: Toqueu el botó esquerre per fer clic.

en: Tap right button to right click.
ca: Toqueu el botó dret per fer clic dret.

en: Swipe with two fingers to scroll.
ca: Llisqueu amb dos dits per desplaçar.

en: Find more settings in the system settings.
ca: Trobareu més opcions als paràmetres del sistema.

en: %1 hour | %1 hours
ca[0]: %1 hora
ca[1]: %1 hores

en: %1 minute | %1 minutes
ca[0]: %1 minut
ca[1]: %1 minuts

en: Unlock
ca: Desbloca

en: Device Locked
ca: Dispositiu bloquejat

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
ca: Se us ha bloquejat l'accés al dispositiu. Heu sobrepassat el nombre d'intents d'introducció de la contrasenya.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
ca: Se us ha bloquejat l'accés al dispositiu. Heu sobrepassat el nombre d'intents d'introducció del codi d'accés.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
ca[0]: Espereu %1 minut i torneu-ho a intentar…
ca[1]: Espereu %1 minuts i torneu-ho a intentar…

en: Try again
ca: Torna-ho a provar

en: Enter passphrase to unlock
ca: Introduïu la frase de pas per desblocar

en: Enter passcode to unlock
ca: Introduïu la contrasenya per desblocar

en: Emergency
ca: Emergència

en: Passphrase
ca: Contrasenya

en: Passcode
ca: Codi d'accés

en: Select desktop environment
ca: Seleccioneu l'entorn d'escriptori

en: Search…
ca: Cerca…

en: Pull to refresh…
ca: Estireu per actualitzar…

en: Release to refresh…
ca: Deixeu anar per actualitzar…

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya

en: Tap to return to call...
ca: Feu un toc per tornar a la trucada...

en: Conference
ca: Conferència

en: Nothing is playing
ca: No s'està reproduint res

en: %1 second | %1 seconds
ca[0]: %1 segon
ca[1]: %1 segons

en: 0 seconds
ca: 0 segons

en: %1 remaining
ca: Resta %1

en: In queue…
ca: A la cua…

en: Downloading
ca: S'està baixant

en: Paused, tap to resume
ca: En pausa, feu un toc per continuar

en: Canceled
ca: S'ha cancel·lat

en: Finished
ca: Fet

en: Failed, tap to retry
ca: Ha fallat, feu un toc per tornar-ho a intentar

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
ca: Envia

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
ca: Respon

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
ca: Retorna la trucada

en: Back
ca: Enrere

en: Drag using 3 fingers any application from one window to the other
ca: Arrossegueu usant 3 dits qualsevol aplicació d'una finestra a una altra

en: No running apps
ca: Cap aplicació activa

en: Long swipe from the left edge to open the Application Drawer
ca: Obriu el calaix d'aplicacions amb una lliscada llarga des de la vora esquerra

en: Short swipe from the left edge to open the launcher
ca: Passeu el dit breument des de la vora esquerra per obrir el llançador

en: Push your mouse against the right edge to view your open apps
ca: Empenyeu el ratolí contra la vora dreta per veure les vostres aplicacions obertes

en: Swipe from the right edge to view your open apps
ca: Passeu el dit des de la vora dreta per veure les vostres aplicacions obertes

en: Swipe from the top edge to access notifications and quick settings
ca: Passeu el dit des de la vora superior per accedir les notificacions i les configuracions ràpides

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
ca: Enrere

en: Language
ca: Llengua

en: Next
ca: Seg.

en: What's new
ca: Novetats

en: Loading...
ca: S'està carregant…

en: Select Keyboard
ca: Seleccioneu el teclat

en: Keyboard language
ca: Llengua del teclat

en: Keyboard layout
ca: Disposició del teclat

en: Skip
ca: Omet

en: Connect to Wi‑Fi
ca: Connecta't a la Wi-Fi

en: Connected
ca: Connectat

en: Available Wi-Fi networks
ca: Xarxes Wi-Fi disponibles

en: No available Wi-Fi networks
ca: No hi ha xarxes Wi-Fi disponibles

en: Time Zone
ca: Fus horari

en: Enter your city
ca: Entreu la vostra ciutat

en: Personalize Your Device
ca: Personalitzeu el vostre dispositiu

en: Preferred Name
ca: Nom preferit

en: Lock Screen
ca: Bloca la pantalla

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
ca: Crea una contrasenya nova

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create passcode (numbers only)
ca: Creeu un codi d'accés (sols números)

[ctx: Label: Type of security method]
en: No lock code
ca: No hi ha codi de bloqueig

en: Update Device
ca: Actualitza el dispositiu

en: There is a system update available and ready to install. Afterwards, the device will automatically restart.
ca: Hi ha una actualització del sistema disponible i llesta per instal·lar. Després, el dispositiu es reiniciarà automàticament.

[ctx: version of the system update]
en: Version %1
ca: Versió %1

en: This could take a few minutes...
ca: Això pot trigar uns pocs minuts...

en: Install and restart now
ca: Instal·la i reinicia ara

en: Welcome Back
ca: Us tornem a donar la benvinguda

en: You are ready to use your device now
ca: Ara ja esteu a punt per usar el vostre dispositiu

en: Continue
ca: Continua

en: Get Started
ca: Introducció

en: Confirm passcode
ca: Confirmeu el codi d'accés

en: Incorrect passcode.
ca: Codi d'accés incorrecte.

[ctx: Enter the passcode again]
en: Please re-enter.
ca: Si us plau torneu a introduir-lo.

en: Lock Screen Passcode
ca: Codi d'accés al bloqueig de pantalla

en: Choose passcode
ca: Trieu el codi d'accés

en: Passcode too short
ca: El codi d'accés és massa curt

en: Passcodes match
ca: Els codis d'accés concorden

en: Passcodes do not match
ca: Els codis d'accés no concorden

en: Lock Screen Password
ca: Contrasenya de blocatge de pantalla

en: Enter at least 8 characters
ca: Entreu almenys 8 caràcters

en: Choose password
ca: Escolliu la contrasenya

en: Confirm password
ca: Confirmeu la contrasenya

en: No SIM card installed
ca: No hi cap SIM instal·lada

en: SIM card added
ca: S'ha afegit una targeta SIM

en: You must restart the device to access the mobile network.
ca: Heu de reiniciar el dispositiu per accedir a la xarxa mòbil.

en: Restart
ca: Reinicia

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
ca: No podreu fer trucades o usar la missatgeria de text sense una SIM.

en: To proceed with no SIM tap Skip.
ca: Per procedir sense cap SIM toqueu Omet.

en: Password too short
ca: La contrasenya es massa curta

en: Passwords match
ca: Les contrasenyes coincideixen

en: Passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Strong password
ca: La contrasenya és forta

en: Fair password
ca: La contrasenya és acceptable

en: Weak password
ca: La contrasenya és dèbil

en: Very weak password
ca: La contrasenya és molt dèbil
