unity8 - en to ia translation catalogue (134 entries)

en: Password:
ia: Contrasigno:

en: Log In
ia: Connecter se

en: Retry
ia: Re-provar

en: Pin shortcut
ia: Via-breve a pin

en: Quit
ia: Quitar

en: Unpin shortcut
ia: Via-breve a levar pin

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
ia: Clauder de session

en: Are you sure you want to log out?
ia: Desira tu vermente Clauder le Session

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
ia: Blocar

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
ia: Claude session

en: Cancel
ia: Cancellar

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
ia: Reinitiar

en: Are you sure you want to reboot?
ia: Desira tu vermente reinitiar

en: Yes
ia: Si

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
ia: Energia

en: Are you sure you would like
    to power off?
ia: Desira tu vermente 
    stoppar le energia?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
ia: Stoppar le energia

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
ia: Reinitiar

en: Keyboard Shortcuts
ia: Vias breve del claviero

en: Takes a screenshot.
ia: Prende un imagine instantanee del schermo.

en: Switches to next keyboard layout.
ia: Excambia al mappa de claviero sequente.

en: Switches to previous keyboard layout.
ia: Excambia al mappa de claviero precedente.

en: Launcher
ia: Lanceator

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
ia: Aperi le lanceator, monstra le vias breve.

en: Opens launcher keyboard navigation mode.
ia: Aperi le modo de navigation per le claviero del lanceator.

en: Switches applications via the launcher.
ia: Excambia le applicationes via le lanceator

en: Same as clicking on a launcher icon.
ia: Mesmo que cliccar sur un icone del lanceator.

en: Switching
ia: Commutar

en: Switches between applications.
ia: Commuta inter le applicationes.

en: Opens the desktop spread.
ia: Aperi le diffusion delscriptorio

en: Cursor Left or Right
ia: Cursor sinistre o dextre

en: Moves the focus.
ia: Move le foco.

en: Windows
ia: Fenestras

en: Minimizes all windows.
ia: Minimisa tote le fenestras.

en: Maximizes the current window.
ia: Maximisa tote le fenestras.

en: Minimizes or restores the current window.
ia: Maximisa o restaura le fenestra actual.

en: Ctrl + Super + Left or Right
ia: Ctrl + Super + Left o Right

en: Semi-maximizes the current window.
ia: Semi-maximisa le fenestra actual.

en: Closes the current window.
ia: Claude le fenestra actual

en: Return to Call
ia: Retornar al appello

en: Emergency Call
ia: Appello de emergentia

en: Apps may have unsaved data:
ia: Le applicationes pote haber datos non salvate:

[ctx: Re-dock means connect the device again to an external screen/mouse/keyboard]
en: Re-dock, save your work and close these apps to continue.
ia: Re-dock, salva tu labor e claude iste applicationes pro continuar.

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
ia: O fortia clauder nunc (le datos non salveguardate essera perdite).

en: OK, I will reconnect
ia: OK, io va reconnecter

en: Reconnect now!
ia: Reconnecter nunc!

en: Close all
ia: Clauder toto

en: Preview Share Item
ia: Elemento compartite de vista preliminar

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
ia: Tu dispositivo es nunc connexe a un schermo externe. Usa iste schermo como pannello tactile pro interager con le punctator.

en: %1 hour | %1 hours
ia[0]: %1 hora
ia[1]: %1 horas

en: %1 minute | %1 minutes
ia[0]: %1 minuta
ia[1]: %1 minutas

en: Unlock
ia: Liberar

en: Device Locked
ia: Dispositivo blocate

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
ia: Tu ha essite blocate per multe tentativas de phrase-contrasigno fallite.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
ia: Tu ha essite blocate per multe tentativas de codice-contrasigno fallite.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
ia[0]: Per favor attende %1 minuta e postea tenta de nove
ia[1]: Per favor attende %1 minutas e postea reproba

en: Try again
ia: Reprobar

en: Emergency
ia: Emergentia

en: Passphrase
ia: Phrase-contrasigno

en: Passcode
ia: Codice-contrasigno

en: Select desktop environment
ia: Seliger le ambiente del scriptorio

en: Pull to refresh…
ia: Tirar pro renovar…

en: Release to refresh…
ia: Relaxar pro renovar…

en: Show password
ia: Monstrar le contrasigno

en: Tap to return to call...
ia: Colpar pro retornar al appello...

en: Conference
ia: Conferentia

en: Nothing is playing
ia: Nil es jocante

en: %1 second | %1 seconds
ia[0]: %1 secunda
ia[1]: %1 secundas

en: 0 seconds
ia: 0 secundas

en: %1 remaining
ia: %1 restante

en: In queue…
ia: In cauda…

en: Downloading
ia: Discargante

en: Paused, tap to resume
ia: In pausa, colpar pro reprender

en: Canceled
ia: Cancellate

en: Finished
ia: Finite

en: Failed, tap to retry
ia: Fallite, colpar pro re-provar

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
ia: Inviar

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
ia: Responde

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
ia: Appellar retro

en: Drag using 3 fingers any application from one window to the other
ia: Tirar per 3 digitos qualcunque application ab un fenestra al altere

en: Short swipe from the left edge to open the launcher
ia: Colpa brevemente ab le bordo sinistre pro aperir le lanceator.

en: Push your mouse against the right edge to view your open apps
ia: Pulsa tu mus contra le margine dextre pro vider tu applicationes aperte

en: Swipe from the right edge to view your open apps
ia: Colpa ab le bordo dextre pro aperir le applicationes.

en: Swipe from the top edge to access notifications and quick settings
ia: Colpa ab le bordo superior pro acceder la notificationes e al configurationes celere.

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
ia: Retro

en: Language
ia: Lingua

en: Next
ia: Sequente

en: Select Keyboard
ia: Eliger le claviero

en: Keyboard language
ia: Lingua del claviero

en: Keyboard layout
ia: Mappa del claves

en: Skip
ia: Salta

en: Connect to Wi‑Fi
ia: Connecter al Wi‑Fi

en: Connected
ia: Connexe

en: Available Wi-Fi networks
ia: Retes Wi-Fi disponibile

en: No available Wi-Fi networks
ia: Nulle retes Wi-Fi disponibile

en: Time Zone
ia: Fuso horari

en: Enter your city
ia: Insere tu citate

en: Personalize Your Device
ia: Personalisa tu dispositivo

en: Lock Screen
ia: Blocar le schermo

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
ia: Crear un nove contrasigno

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create passcode (numbers only)
ia: Crear codice-contrasigno (numeros sol)

[ctx: Label: Type of security method]
en: No lock code
ia: Nulle codice de bloco

en: Update Device
ia: Actualisar le dispositivo

en: There is a system update available and ready to install. Afterwards, the device will automatically restart.
ia: Il ha un actualisation del systema disponibile e preste a installar. Pois le dispositivo reinitiara automaticamente.

en: This could take a few minutes...
ia: Isto pote prender alcun minutas...

en: Install and restart now
ia: Installar ora e reinitiar.

en: You are ready to use your device now
ia: Tu es preste a usar tu dispositivo nunc

en: Continue
ia: Continua

en: Get Started
ia: Initiar

en: Confirm passcode
ia: Confirma le codice-contrasigno

en: Incorrect passcode.
ia: Codice-contrasigno non correcte.

[ctx: Enter the passcode again]
en: Please re-enter.
ia: Per favor re-inserer

en: Lock Screen Passcode
ia: Codice contrasigno del bloca schermo.

en: Choose passcode
ia: Seliger le codice-contrasigno

en: Passcode too short
ia: Codice-contrasigno troppo breve

en: Passcodes match
ia: Le codices-contrasigno concorda

en: Passcodes do not match
ia: Le codices-contrasigno non concorda

en: Lock Screen Password
ia: Contrasigno del bloco del schermo

en: Enter at least 8 characters
ia: Insere al minimo 8 characteres

en: Choose password
ia: Seliger un contrasigno

en: Confirm password
ia: Confirmar le contrasigno

en: No SIM card installed
ia: Nulle carta SIM installate

en: SIM card added
ia: Carta SIM addite

en: You must restart the device to access the mobile network.
ia: Tu debe reinitiar le dispositivo pro acceder le rete mobile.

en: Restart
ia: Re-Initiar

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
ia: Tu non essera capace a facer appellos o usar messages de texto sin un SIM.

en: To proceed with no SIM tap Skip.
ia: Pro proceder sin SIM colpa Saltar.

en: Password too short
ia: Contrasigno troppo curte

en: Passwords match
ia: Le contrasignos concorda

en: Passwords do not match
ia: Le contrasignos non concorda

en: Strong password
ia: Contrasigno forte

en: Fair password
ia: Contrasigno passabile

en: Weak password
ia: Contrasigno debile

en: Very weak password
ia: Contrasigno troppo debile
