unity - en to hr translation catalogue (167 entries)

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Failed to authenticate
hr: Neuspjela autentifikacija

en: Invalid password, please try again
hr: Neispravna lozinka, pokušaj ponovo

en: Log In
hr: Prijavi se

en: Retry
hr: Pokušaj ponovo

en: Login
hr: Prijava

en: Guest Session
hr: Sesija gosta

en: Pin shortcut
hr: Pričvrsti kraticu

en: Quit
hr: Zatvori

en: Unpin shortcut
hr: Ukloni kraticu

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
hr: Odjavi se

en: Are you sure you want to log out?
hr: Sigurno se želite odjaviti?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
hr: Zaključaj

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
hr: Odjava

en: Cancel
hr: Odustani

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
hr: Ponovo pokreni

en: Are you sure you want to reboot?
hr: Sigurno želite ponovo pokrenuti?

en: No
hr: Ne

en: Yes
hr: Da

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
hr: Isključivanje

en: Are you sure you would like
    to power off?
hr: Sigurno želite
    isključiti?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
hr: Isključi

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
hr: Ponovo pokreni

en: Screenshot
hr: Snimka ekrana

en: Keyboard Shortcuts
hr: Tipkovnički prečaci

en: Takes a screenshot.
hr: Uslikava zaslon.

en: Takes a screenshot of the current window.
hr: Uslikava trenutačni prozor.

en: Super + Space
hr: Super + Razmaknica

en: Switches to next keyboard layout.
hr: Prebacuje na sljedeći raspored tipkovnice.

en: Super + Shift + Space
hr: Super + Shift + Razmaknica

en: Switches to previous keyboard layout.
hr: Prebacuje na prijašnji raspored tipkovnice.

en: Starts the Terminal application.
hr: Pokreće aplikaciju Terminal.

en: Launcher
hr: Pokretač

en: Super (Hold)
hr: Super (Držite)

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
hr: Otvara pokretač, prikazuje prečace.

en: Opens launcher keyboard navigation mode.
hr: Otvara način upravljanja pokretača tipkovnicom.

en: Super + Tab
hr: Super + Tabulator

en: Switches applications via the launcher.
hr: Prebacuje aplikacije putem pokretača.

en: Super + 1 to 0
hr: Super + 1 do 0

en: Same as clicking on a launcher icon.
hr: Isto kao i klikanje na ikonu pokretača.

en: Opens the Application Drawer.
hr: Otvara ladicu programa.

en: Switching
hr: Prebacivanje

en: Switches between applications.
hr: Prebacuje između aplikacija.

en: Opens the desktop spread.
hr: Otvara rasprostiranje radne površine.

en: Cursor Left or Right
hr: Lijeva ili desna tipka strelice

en: Moves the focus.
hr: Pomiče fokus.

en: Windows
hr: Prozori

en: Minimizes all windows.
hr: Smanjuje sve prozore.

en: Ctrl + Super + Up
hr: Ctrl + Super + Gore

en: Maximizes the current window.
hr: Povećava trenutni prozor.

en: Ctrl + Super + Down
hr: Ctrl + Super + Dolje

en: Minimizes or restores the current window.
hr: Smanjuje trenutni prozor.

en: Ctrl + Super + Left or Right
hr: Ctrl + Super + Lijevo ili desno

en: Semi-maximizes the current window.
hr: Polovično povećava trenutni prozor.

en: Closes the current window.
hr: Zatvara trenutni prozor.

en: Return to Call
hr: Vrati na poziv

en: Emergency Call
hr: Hitni poziv

en: OK
hr: U redu

en: Apps may have unsaved data:
hr: Aplikacija možda ima nespremljene podatke:

[ctx: Re-dock means connect the device again to an external screen/mouse/keyboard]
en: Re-dock, save your work and close these apps to continue.
hr: Ponovo spojite uređaj, spremite svoj rad i zatvorite ove aplikacije za nastavak.

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
hr: Ili prislino zatvori odmah (Nespremljeni podaci će biti izgubljeni).

en: OK, I will reconnect
hr: U redu, ponovo ću povezati

en: Reconnect now!
hr: Ponovo poveži sada!

en: Close all
hr: Zatvori sve

en: Preview Share Item
hr: Pregled stavki dijeljenja

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
hr: Vaš uređaj je sada povezan s vanjskim uređajem. Koristite ovaj zaslon kao dodirnik za interakciju s pokazivačem.

en: Tap left button to click.
hr: Dodirni lijevi gumb za pritiskanje.

en: Tap right button to right click.
hr: Dodirni desni gumb za desno-pritiskanje.

en: Swipe with two fingers to scroll.
hr: Povuci s dva prsta za klizanje.

en: Find more settings in the system settings.
hr: Pronađi daljnje postavke u postavkama sustava.

en: %1 hour | %1 hours
hr[0]: %1 sat
hr[1]: %1 sata
hr[2]: %1 sati

en: %1 minute | %1 minutes
hr[0]: %1 minuta
hr[1]: %1 minute
hr[2]: %1 minuta

en: Unlock
hr: Otključaj

en: Device Locked
hr: Uređaj zaključan

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
hr: Previše pogrešnih pokušaja otključavanja.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
hr: Previše pogrešnih pokušaja otključavanja.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
hr[0]: Pričekajte %1 minutu, a zatim pokušajte ponovo…
hr[1]: Pričekajte %1 minute, a zatim pokušajte ponovo…
hr[2]: Pričekajte %1 minuta, a zatim pokušajte ponovo…

en: Try again
hr: Pokušaj ponovo

en: Enter passphrase to unlock
hr: Upišite lozinku za otključavanje

en: Enter passcode to unlock
hr: Upišite kôd za otključavanje

en: Emergency
hr: Hitno

en: Passphrase
hr: Lozinka

en: Passcode
hr: Kôd

en: Select desktop environment
hr: Odaberi okruženje radne površine

en: Search…
hr: Pretraživanje …

en: Pull to refresh…
hr: Povuci za osvježavanje …

en: Release to refresh…
hr: Otpusti za osvježavanje …

en: Show password
hr: Prikaži lozinku

en: Tap to return to call...
hr: Dodirni za povratak pozivu...

en: Conference
hr: Konferencija

en: Nothing is playing
hr: Ništa se ne reproducira

en: %1 second | %1 seconds
hr[0]: %1 sekunda
hr[1]: %1 sekunde
hr[2]: %1 sekundi

en: 0 seconds
hr: 0 sekundi

en: %1 remaining
hr: %1 preostalo

en: In queue…
hr: Na čekanju …

en: Downloading
hr: Preuzimanje

en: Paused, tap to resume
hr: Pauzirano, dodirni za nastavak

en: Canceled
hr: Prekinuto

en: Finished
hr: Završeno

en: Failed, tap to retry
hr: Neuspjelo, dodirni za ponovni pokušaj

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
hr: Pošalji

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
hr: Odgovori

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
hr: Uzvrati poziv

en: Back
hr: Natrag

en: Drag using 3 fingers any application from one window to the other
hr: Povucite pomoću 3 prsta bilo koju aplikaciju iz jednog prozora u drugi

en: No running apps
hr: Nema pokrenutih aplikacija

en: Long swipe from the left edge to open the Application Drawer
hr: Dugo povucite s lijevog ruba za otvaranje ladice aplikacija

en: Short swipe from the left edge to open the launcher
hr: Kratko povucite s lijevog ruba za otvaranje pokretača

en: Push your mouse against the right edge to view your open apps
hr: Gurnite svoj miš uz desni rub kako bi vidjeli svoje otvorene aplikacije

en: Swipe from the right edge to view your open apps
hr: Povucite s desnog ruba kako bi vidjeli otvorene aplikacije

en: Swipe from the top edge to access notifications and quick settings
hr: Povucite s gornjeg ruba za pristup obavijestima i brzim postavkama

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
hr: Natrag

en: Language
hr: Jezik

en: Next
hr: Sljedeće

en: What's new
hr: Novosti

en: Loading...
hr: Učitavanje …

en: Select Keyboard
hr: Odaberi tipkovnicu

en: Keyboard language
hr: Jezik tipkovnice

en: Keyboard layout
hr: Raspored tipkovnice

en: Skip
hr: Preskoči

en: Connect to Wi‑Fi
hr: Povezivanje s Wi‑Fi

en: Connected
hr: Povezano

en: Available Wi-Fi networks
hr: Dostupne bežične mreže

en: No available Wi-Fi networks
hr: Nema dostupnih bežičnih mreža

en: Time Zone
hr: Vremenska zona

en: Enter your city
hr: Upišite svoj grad

en: Personalize Your Device
hr: Personalizirajte svoj uređaj

en: Preferred Name
hr: Željeno ime

en: Lock Screen
hr: Zaključaj zaslon

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
hr: Stvori novu lozinku

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create passcode (numbers only)
hr: Stvori sigurnosni kôd (samo brojevi)

[ctx: Label: Type of security method]
en: No lock code
hr: Nema kôda zaključavanja

en: Update Device
hr: Nadopuni uređaj

en: There is a system update available and ready to install. Afterwards, the device will automatically restart.
hr: Dostupna je nadopuna sustava i spremna je za instalaciju. Naknadno, uređaj će se automatski ponovo pokrenuti.

[ctx: version of the system update]
en: Version %1
hr: Inačica %1

en: This could take a few minutes...
hr: Ovo može potrajati nekoliko minuta...

en: Install and restart now
hr: Instaliraj i sada ponovo pokreni

en: Welcome Back
hr: Dobro došli natrag

en: You are ready to use your device now
hr: Sada ste spremni koristiti svoj uređaj

en: Continue
hr: Nastavi

en: Get Started
hr: Započnite

en: Confirm passcode
hr: Potvrdi kôd

en: Incorrect passcode.
hr: Neispravan kôd.

[ctx: Enter the passcode again]
en: Please re-enter.
hr: Upišite ponovo.

en: Lock Screen Passcode
hr: Kôd zaključavanja zaslona

en: Choose passcode
hr: Odaberi kôd

en: Passcode too short
hr: Kôd je prekratak

en: Passcodes match
hr: Kôdovi se podudaraju

en: Passcodes do not match
hr: Kôdovi se ne podudaraju

en: Lock Screen Password
hr: Lozinka zaključavanja zaslona

en: Enter at least 8 characters
hr: Upišite najmanje 8 znamenaka

en: Choose password
hr: Odaberi lozinku

en: Confirm password
hr: Potvrdi lozniku

en: No SIM card installed
hr: Nema instalirane SIM kartice

en: SIM card added
hr: SIM kartica dodana

en: You must restart the device to access the mobile network.
hr: Morate ponovo pokrenuti uređaj za pristup mobilnoj mreži.

en: Restart
hr: Pokreni ponovo

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
hr: Nećete biti u mogućnosti obavljati razgovore i slati poruke bez SIM kartice.

en: To proceed with no SIM tap Skip.
hr: Za nastavak bez SIM kartice dotaknite Preskoči.

en: Password too short
hr: Lozinka je prekratka

en: Passwords match
hr: Lozinke se podudaraju

en: Passwords do not match
hr: Lozinke se ne podudaraju

en: Strong password
hr: Snažna lozinka

en: Fair password
hr: Solidna lozinka

en: Weak password
hr: Slaba lozinka

en: Very weak password
hr: Vrlo slaba lozinka
